Skocz do zawartości

Perspektywa w grach i animacjach 3D


MaxymilianMax

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście że często coś nie tak jest z optyką kamer w grach czy animacjach 3D? Czy widzieliście tego typu jak w poniższym filmiku "animacje przestrzeni/scenerii/otoczenia" ze tak to ujmę w jakiejkolwiek grze? Bo ja nie.

Tu sie aż przyjemnie na to patrzy jak przesuwa sie krajobraz, w grach jadąc autem czy lecąc samolotem nie ma sie takiego wrażenia, nie tylko płynności ale i głębi obrazu i jego hmm wagi/ciężaru, masy.

 

O ile rozumiecie co mam na myśli. Grałem tez w symulatory kolei i tam wiele był dał by był taki przyjemny "obrazek" wiele klatek/s jak widac nie trzeba i wiele szczegółów("polygonów") terenu tez nie ma, by efekt był naprawde fajny.

Juz kiedys to zauważylem porównując filmowe ujecia np. z kamer przyczepionych do masek racingowych aut do tego co widze nawet 80kl/s w grach, tą różnice w pochłanianiu terenu dookoła. Nie znam zaawansowanych określeń dot. optyki kamer wiec moze ktoś z Was rozumie o co tu i mi chodzi. :) Bo różnice wizualnie widać jak na dłoni.

 

(jak bedzie rwał troche obraz tutaj, to polecam odpalić na YT w 480, tam jest płynnie)

 

https://www.youtube.com/watch?v=zTuNS7ElxnA

 

i jeszcze jedno przyjemne video>

 

[video=youtube;Gx-NxgRciZs]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności