Skocz do zawartości

.: Omen2501 :. v6.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno nie było wrzuty świeżej wiec lecimy z nowymi obrazkami ;]

 

Dla Games Workshop i Warhammera 40k (wraz z bazami 3d jakie zrobiłem w Zbrushu i Maxie)

 

pQiSmYH.jpg

 

 

CwEloCm.jpg

 

 

HFHHqtD.jpg

 

 

NeixgN1.jpg

 

 

Seria obrazków dla Applibot (wraz z bazami 3d jakie zrobiłem w Zbrushu i Maxie)

 

6RtGHb2.jpg

 

SHNb3Hr.jpg

 

Ru0Qkje.jpg

 

I na koniec obrazek inspirowany The Last Of Us

 

DIV5zzD.jpg

 

Większość obrazków to świerzynki nie publikowane nigdzie indziej wiec byłbym wdzięczny jakby przez jakiś czas nie opuszczały tego forum ;]

 

Wszelkie uwagi i komentarze jak zwykle mile widziane. Lepszego feedbacku niż na forum raczej nie znajdę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Większość obrazków to świerzynki nie publikowane nigdzie indziej wiec byłbym wdzięczny jakby przez jakiś czas nie opuszczały tego forum ;]

demyt, a planowałem sobie wkleić do portfolio.

 

dobre. świetne wykorzystanie 3D - malujesz troche po modelu czy w całości kolorowane w 2D? Pytam, bo troche szkoda by było nie teksturować tego choćby pobieżnie - albo mieć człowieka od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderuje czasem rozne passy dla roznych materialow (ciuszki, blyszczacy metal, matowy metal, plastik itp) i w szopie maskuje co gdzie ma byc ale lwia czesc jest po prostu maziana tabletem. Nie texuruje bo jak sobie pomysle ze jeszcze mapy i UVW mailbym robic to mi sie odechciewa. Tymbardziej ze te postacie sa widoczne tylko w jednym rzucie.

 

Jakby ktos mial jakas fajna szybka technike na proste texturowanie (takie bez calej zabawy z roznymi mapami) ktore dalo by sie przeniesc z ZB do Maxa to chetnie przyjme :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że sporo sobie zmieniasz wedle uznania - budowę giwerek, ułożenie ręki trzymającej miecz, modele też w miarę proste jeśli chodzi o detal w porównaniu z gotowymi obrazkami. Rozwala mnie, że cały czas robisz coś lepiej, postacie masz naturalniejsze, pozy takie bardziej ludzkie niż kiedyś. Czepiać się nie ma jak, pozostaje gratulować i zazdrościć ;) Bardzo fajny fanart, szkoda że na konkurs nie zdążyłeś, był artbook do wyrwania ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. pytam, bo teraz już sporo jest rozwiązań dot. malowania tekstur na modelu. Zgadzam sie, ze UVki to niepotrzebna grafikowi 2d technologia ale warto pogrzebać, bo 50% pracy moglbyś zrobić na modelu. Blender ma fajne rozwiazania, więc i 3D max będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym najbardziej mi się podoba jak bryłę i przestrzeń zrobiłeś, extra to wyłazi, szczególnie w powiększeniu total wypas.

Jeżeli chodzi o technikę to najbardziej lubię jak malujesz trochę bardziej malarsko jak w tym z TLoU.

Inne też wiadomo, ze pro robota, nie zabrakło tez charakterystycznych omenoskich iskier i drobiazgów :)

gratulejszyn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny fanart, szkoda że na konkurs nie zdążyłeś, był artbook do wyrwania ;p

Hehe. Takiego artbooka z TLOU jak ja mam to nikt nie ma :P A co do zmian z bazy 3d to czesto uzywam stockow 3d do szybkiego ustawieni bryly, okreslenia jak bedzie oswietlona itp. Konkretne designerskie zmiany szybciej sie robi w 2d. Juz mi sie troche wyrobilo wlasciwe okreslanie czywarto nad czyms w 3d przysiedziec czy moze szybciej to zrobie na podmalowce.

 

Dzieki za komenty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przestrzenne i dynamiczne te wersje z Applibot. Miło popatrzeć na tak mistrzowski warsztat.

 

Ile czasu przygotowujesz scenę 3d? (dobrze działa to zestawienie 3d z 2d w Twoim wykonaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos mial jakas fajna szybka technike na proste texturowanie (takie bez calej zabawy z roznymi mapami) ktore dalo by sie przeniesc z ZB do Maxa to chetnie przyjme :P

sprawdzales może GUV tiles > Decimation ( z zaznaczona opcją keep UV) i export?

a po drugie po co masz przenosic do maxa skoro w zbrushu też można ustawić materiały, zrobic rendering i passy? i nie trzeba tworzyc uv

 

Super technika, nie trzeba się męczyć z szukaniem refki która odpowiada do naszego wyobrażenia a po drugie możesz się podszkolić w Zbrushu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC: Ja tam zadnych sztuczek zaawansowanych nie stosuje. Na surowy render nakladam zazwyczaj teksturki dwie (na "duzy" i "maly" brud ) z odpowiednim maskowanem, a pozniej detale juz dopracowuje zwyklym ostrym kwadratowym brushem. Mam chyba jakis brush osobny do punktowego naladania jakich brudow ale to nic specjalnego nie jest. Jak masz brushpack Kuciary to masz i moje brushe ;]

 

Tymkno, Michalo: Okreslenie czasu ile ci zejdzie z 3d to jest kluczowa sprawa, dosc indywidualna dla kazdego projektu. Przy Eurece np kiedy modeluje tylko prosty przylegajacy do ciala body armour to w dzien masz gotowa baze. Przy warhammerze gdzie ta zbroja ma bardziej skomplikowane oplytowanie i wiecej elementow no schodzi sie z tym dluzej.

Czy warto to tez kwestia indywidualna. Przy ostatnim obrazku chcialem by bylo malarsko i tam jest 90% malowania brushem i reszta fotki podmalowane, tyle. Zero 3d. Natomiast jak wiem ze klient lubi ostre krawedzie i duzo detalu to wiadomo ze dluzej mi zejdzie dlubiac to brushami w szopie niz modelujac i renderujac baze do podmalowki. Z zbrushem to na poczatku chwile walczylem, teraz to juz w miare smigam... przynajmniej na tyle na ile potzrebuje :P

 

Nereida: Bazowe gole ludziki to importy z DAZ3d. Niektore propsy tez sa stockowe. Ale reszte sam dlubie

 

tr3buh: No ale ten render w zbrushu to taki mocno sredni jest. Nie wiem czy nie da sie tego zbrushowego texturowania do Keyshota przeniesc thou... musze to sprawdzic. Tez by pomoglo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen wrócił :D Wielkie wow. Najlepsze jest to, że wszedłem na strone, patrze na jeden z obrazków i myśle sobie: "styl jak u Omena", patrze na tytuł teczki i wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku jak patrzyłem na twoje prace to wpierw była załamka ze nie ma bata zebym kiedys tak umiał, z czasem jak jednak level podkoczyl i widzi człowiek że się da to na widok twoich prac dostaje drgawek dopóki nie chwyce za tablet i nie zaczne machac... ;-) To co teraz "produkujesz" to jest mega inspiracja i szacun, jest to tez chyba znak że bez 3d w dzisiejszym konceptowaniu ani rusz, wiec lekcja na przyszłość jest. Nie moge się doczekac kolejnych wrzutek w twoim wykonaniu... ;-) Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUV albo AUV możesz wypluć teksturki które bez problemu możesz przerzucic z zetki do keyshota modo 3dsmaxa itd.

dzięki za pokazanie gołych modeli dobrze wiedzieć ze mam podobny workflow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności