Skocz do zawartości

Nowy dział - bezzałogowe statki powietrzne i ich zastosowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam propozycję , żeby uruchomić dział o bezzałogowych statkach powietrznych typu quadrocoptery i ich zastosowaniu w fotografii , filmie , 3d fx itd. Sam od pewnego czasu posiadam takie urządzenie i chętnie podzieliłbym się doświadczeniami z innymi użytkownikami .

Temat ostatnio modny , ale sprawiający sporo problemów prawnych , sprzętowych i programowych itd.

Co o tym sądzicie ?

 

Chyba , że już taki dział jest , tylko nie mogę go znaleźć .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WIERZBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wszedzie na swiecie trzeba mieć licencje na poruszanie się w przestrzeni. W szczegolnosci dotyczy to terenow zabudowanych. Bardzo trudna sprawa w USA np. jest zakaz uzywania UAV w terenie zabudowanym, Unia Europejska tez niedlugo wyjdzie z nowelizacjami przepisów.

 

Odpowiadajac na pytanie - w dziale fotografii nie ma chyba az takiego nagromadzena tematów, by trzeba bylo osobny dział tworzyć. Ale garść informacji na pewno się przyda. A jakiego masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Licencje ? Tzn jaka licencje ? Pilota ? Powaznie pytam

Od kwietnia 2012 obowiązują nowe przepisy . Wymagany jest Certyfikat do pilotowania bezzałogowców do celów komercyjnych .

Obowiązkowe jest też OC . Do celów hobbystycznych w wyznaczonych miejscach nie ma takich problemów . Wg prawa w Polsce można latać cywilnie bezzałogowcami w zasięgu wzroku . Loty poza zasięgiem wzroku, w tej chwili zarezerwowane dla armii . Kryteria jakie należy spełnić , aby legalnie latać , zależą również od wagi urządzonka . Bardziej profesjonalne mają wagę powyżej 5 kg , nawet do 25 kg .

Wyobraźmy sobie co takie ustrojstwo w powietrzu może nabroić :) Dlatego egzaminy , certyfikaty , OC .

W różnych krajach są odmienne regulacje . Często dopiero pracują nad prawem . W USA ostatnio wprowadzono zakaz używania dronów prywatnie . Co wnerwiło mocno branżę filmową ..... Nie wiem czy są jakieś odstępstwa , ale pewnie się dogadują . Przemysł filmowy bez zdjęć z powietrza nie pociągnie ..... :)

Edytowane przez WIERZBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego . Taki półprofesjonalny sprzęt , na bazie Tarota 680 , Nazy II , Gimbal 2 osiowy , aparacik Sony Nex-5 . Mamy go od 3-4 miesięcy .

Poznajemy maszynę , "robiliśmy" crash testy .... :) itd . Jak zda egzamin i będzie robota , to planujemy coś poważniejszego zakupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. NEX-5 przyczepiliście do niego? Ja ostatnio "bawiłem się" (blisko obserwowałem) coś takiego: http://www.dji.com/product/phantom-2 Phantom2 + GoPro Black.

 

Prawdę mówiąc jakość, detal zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. A stabilizacja niesamowita.

 

Wrzucaj do Foto po prostu - niech się dzieje. Masz coś online z tego dronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam takiego Phantoma, niestety wersja 1 i bez takiego fajnego gimbala, powiedzmy wersja eco :) + GoPro.

Zabawka bardzo fajna, do nagrywania filmików z wakacji w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie nurtujące pytania odnośnie "dronów" można znaleźć odpowiedź na http://rc-fpv.pl/. Sam zajmuję się tym sportem od wielu lat ale nie widzę potrzeby zakładania na Max3d takiego wątku. Temat jest tak szeroki i głęboki, że nawet osobny dział by nie wystarczył. Są wyspecjalizowane fora od tego ale dobrze wiedzieć, że nie jestem jedynym grafikiem na świecie zajmującym RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności