Skocz do zawartości

Zestaw do Zbrusha [HELP]


Fadzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kilka zestawów stacji roboczej do wyboru tylko nie wiem który z nich jest najlepszy.

Co do Zbrusha to będę pracował na obiektach 20mln+ i potrzebuje czegoś lepszego niż to co mam teraz

Możecie wyrazić swoją opinie który z nich wybrać i na jakie części w przyszłości patrzeć jeżeli chodzi o grafikę w Zbrush?

Ewentualnie jak macie jakis zestaw za 2500zl max to moglibyście wrzucic link?

 

Oto zestawy:

 

1)

http://allegro.pl/komputer-fx-8x4-0ghz-8gb-1000gb-r9-270x-przecena-i4304165434.html

 

2)

http://allegro.pl/komputer6x4-1ghz-8gb-1000gb-r9-280-384bit-przecena-i4303236220.html

 

3)

http://allegro.pl/komputer-i7-4x3-5ghz-8gb-gtx750-2gbddr5-1tb-sata3-i4280118566.html

 

Jak możecie napiszcie w odpowiedzi dlaczego ten a nie inny

Z góry dziękuje.

Pozdrawaim Fadzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja napisze tylko jedno zasadniczo bym tego sprzedawce ominął szerokim łukiem widać zen sami nie wiedza co sprzedają xenono to nie i7 a już w szczególności ten oferowany najważniejsze różnice to 4 procesory 4 watki brak ht jak w i7 gdzie masz dwukrotna ilość wątków w stosunku do procesorów brak zintegrowanej karty graficznej (mało ważna akurat cecha). Ceny tez dosyć dziwne i wskazują że nawet jak procesory są oki i karty graficzne tak pozostałe podzespoły to typowe ciecie budżetu czyli zapewne kiepskiej jakości zasilacz brak sensownego chłodzenia szczególnie w przypadku amd fabryczne chłodzenia to totalna porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki gotowiec, są poważne firmy na allegro które stawiają na jakość a nie tylko i wyłącznie na cenę jak w przypadku linków z postu autora wątku. Najfajniejszy jest opis zasilacza: "cichy i stabilny" - chyba tylko jak komputera nie włączymy :)

 

Chłodzenie wybierz Fera2 HE1224 lub Fortis XE1226

 

Nie wiem czy autor wątku zauważył, ale płyta główna nie obsługuje portów SATA3 a jedynie SATA2 - tu będzie wszystko do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po prawej na niebiesko SATA 3GB/s to chyba chodzi o to, że sata 3 jest a nie 2 (tak mi sie wydaje)

 

 

@Edit

 

Tylko teraz mam problem z podłączeniem monitora na VGA pod płytę główna. Komputer nie widzi monitora.

Sprawdzałem monitor jest sprawny, sterowniki tez są zainstalowane do płyty głównej.

Macie pomysł co może być nie tak?

Edytowane przez Fadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło sygnału video w monitorze jest ustawione na inne gniazdo, albo jak masz oddzielną grafikę w zestawie to grafika w procesorze nie działa - musisz podłączyć kabel od monitora pod gniazdo video na karcie graficznej.

 

SATA 3Gb/s to jest SATA II, SATA III to oznaczenie SATA 6Gb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Płyta główna posiada zintegrowana grafikę jeśli masz równocześnie kartę graficzna niezależną to Integra jest wyłączona w biosie

2) Albo z karta graficzna albo z monitorem powinieneś mieć dostarczona przejściówkę dvi-vga jak nie to dostaniesz to w każdym elektronicznym za grosze i podpinasz się pod kartę graficzna a nie integre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko działa chłodzenie tez jest ok (nie przekracza 60 stopni przy 3 godzinnej pracy).

Co do monitora, mam drugi wlasnie na takie wejscie jak na karcie

 

Jak mam Sata II to co to zmienia? Mniej czesci? Gorsza jakos czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza przepustowość łącza np jeśli skusisz się na dysk ssd to nie zostanie wykorzystany cały jego potencjał prędkości ale i tak odczujesz przyspieszenie w stosunku do zwykłego hdd. w przyszłości nie daj się namówić na zastosowanie kontrolera SATA3 na PCI-E zbędny dodatek a zasadniczo nie wiele większa przepustowość od sata 2 z kontrolerem w płycie. Hmm temperatura niezbyt ciekawa szczególnie ze FX maja dosyć niska temperaturę graniczną na dobrym chłodzeniu pod pełnym obciazeniem wielogodzinnym procek FX 8350 nie przekracza 52 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności