Skocz do zawartości

Cinema Prime a IES w zewnętrzych silnikach renderujących


Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wersja PRIME jest pozbawiona modułu Advanced Render odpowiedzialnego za globalną iluminację i paru innych spraw związanych. Nie mniej jednak jeśli zamierzasz używać VRAY to takie sprawy jak GI, HDRI, czy IES bierze na siebie VRAY zamiast AR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime od wersji R15 ma globalna iluminację. Nie ma suportuje iesów, Dof i motion blura oraz nie ma fizycznego renderera. Jednak nie wiem jak to wyglada w przypadku vray czy innego silnika. Głównym środowiskiem jednak jest sama cienema, i jak prime nie będzie miał opcji czytania plikow ies, to może sam vray też nie pomoże. Nie mam jak tego przetestować na demie, bo raczej dema vray'a do niego niedoinstaluje, a może się jakoś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po dodaniu tagu Vray Light do standardowego światła pokazują się zakładki z różnymi rodzajami świateł w tym i IES ale czy to będzie miało swoją pożądaną funkcjonalność... Ta zakładka może też być pusta. Bo ona tylko poszerza możliwości światła. Vray swoich świateł nie dodaje tylko modyfikuje istniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R15 Prima i v-ray'a 1.68 i wczesniejszego, żadnych kłopotów w pracy z IES. Ładujesz Omni Light, Tag'a VLight i zamieniasz na IES. Mam ich jakieś 1000 w bibliotece, pełna funkcjonalność. Natywnego silnika cinemy używałem w życiu może z 4 razy, miałbym problem ustawić cokolwiek w nim bardziej wymagającego. Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności