Skocz do zawartości

Jaka karta Grafiki do modelowania i renderingu


Heven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem grafikiem hobbystą.

Zastanawiam się jaka karta graficzna będzie opcjonalna z pośród trzech kart:

 

Sapphire Radeon R9 290 OC TRI-X 4GB DDR5 PCI-E BOX

 

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 4GB DDR5 PCI-E BOX

czy trochę dołożyć i wybrać tą kartę:

 

EVGA GeForce GTX 780 ACX 3GB DDR5 PCI-E BOX

 

Głównie modeluję w 3ds max, czasem w maya oraz w zbrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeśli będizesz renderował na GPU to wiedz że scena musi się zmieścić na pamięci karty. więc im więcej tym lepiej w takim wypadku 770 4 giga.

 

jeśli karta ma być tylko wyświetlaczem to ja bym już kupił tego 780.

EVGA ma wersje 780 z 6 giga, oczywiście odpowiednio droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery od konsumenckich Radkow pozostawiaja wiele do zyczenia. Dodatkowo wielu rzeczy nie obsluguja

 

Wysłane z mojego KF012 przy użyciu Tapatalka

mógłbyś uściślić co nie obsługują , bo oprócz octana który mi przychodzi na myśl na dzień dobry gdzie wymagane jest CUDA, to sporo programów wykorzystuje opencl który na radkach śmiga świetnie. Co do sterowników to może tez jakieś konkrety bo często słyszę taki tekst tylko jako użytkownik miedzy innymi radków od kilkunastu lat nigdy nie miałem z wiecha przez ich sterowniki

Zależnie od tego na czym renderujesz np wyżej wymieniony Octan render czy After Effect w postprodukcji to bym się skłaniał do GTX780 natomiast jeśli vray i photoshop to spokojnie radek jeśli będziesz chciał odpalić vray rt spod gpu wystarczy do Radeona ściągnąć najnowszy pakiet APP SDK i Catalist 14.6(beta) śmiga bez zastrzeżeń

 

do 880M to musiałby mieć laptopa
do stacjonarnych GeForce GTX 880 z 8 GB :) ale to na razie jest tylko zapowiedź i testy i nie wiadomo czy będzie to karta z tym numerem seryjnym :) http://pclab.pl/news57592.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś uściślić co nie obsługują , bo oprócz octana który mi przychodzi na myśl na dzień dobry gdzie wymagane jest CUDA, to sporo programów wykorzystuje opencl który na radkach śmiga świetnie. Co do sterowników to może tez jakieś konkrety bo często słyszę taki tekst tylko jako użytkownik miedzy innymi radków od kilkunastu lat nigdy nie miałem z wiecha przez ich sterowniki

Zależnie od tego na czym renderujesz np wyżej wymieniony Octan render czy After Effect w postprodukcji to bym się skłaniał do GTX780 natomiast jeśli vray i photoshop to spokojnie radek jeśli będziesz chciał odpalić vray rt spod gpu wystarczy do Radeona ściągnąć najnowszy pakiet APP SDK i Catalist 14.6(beta) śmiga bez zastrzeżeń

 

do stacjonarnych GeForce GTX 880 z 8 GB :) ale to na razie jest tylko zapowiedź i testy i nie wiadomo czy będzie to karta z tym numerem seryjnym :) http://pclab.pl/news57592.html

 

 

to że AMD od 2-3 lat ma problem z kodem cycles.. nie przechodzi przez ich kompilator. a sam kod AMD potwierdziło że jest w 100% poprawny. ostatnio się ruszyło i prawie przeszedł cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsluguja wlasnie tego co wymieniles czyli np. w Adobe nie maja pelnego wsparcia. . Czasami maja problemy podobnej masci co napisal Azbesty. Blender, Octane, Adobe to nie malo. Sterowniki - jak jeszcze mialem Radka wysypywal mi sie dosyc czesto . Moze to byla wina po prostu aktualnej wersji. Nie wiem. Jesli Ty przez tak dlugi czas przy skali projektow jakie wykonujesz nie masz problemow to bardzo dobrze. Ja nie mowie ze Radki sa bee bo w niektorych obliczeniach sa sporo szybsze ale MOIM zdaniem lepiej mimo wszystko jest do tych zastosowan zaprzegnac karte od zielonych.

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFX nie pisz adobe bo zaraz tu wszyscy pomyślą ze ich produkty nie rusza na radkach Ptoshop CS6 i Premier CS6 maja wsparcie dla OpenCL, After Effect też dział bez problemowo posiada po prostu wsparcie dla CUDA, kolejny kombajnów do obróbki video Sony Vegas Pro ma całkowite wsparcie dla OpenCL Także mówiąc najprościej najlepiej jest się określić w czym konkretnie się będzie pracować i wybrać produkt ze stajni zielonych lub czerwonych zależnie do jakich ma być zastosowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... trudny wybór chyba jednak wezmę GTX780.

 

Mam takie pytanie z innej beczki chciałbym się spytać jaki monitor wziąć do robienia w 3d.

 

mam takie dwa do wyboru:

 

EIZO 23 FS2333-BK Foris Black lub EIZO 24,1 EV2416WFS3-BK FlexStand TN Black który będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ się jaki masz budżet bo tak po prawdzie to z tego przedziału cenowego co są ogólnie te dwa monitory nie brałbym żadnego eizo raczej bym dołożył około 200pln i kupił dell u2410, ale w przypadku jeśli masz możliwość dostania któregoś z powyżej wymienionych eizo taniej niż ceny rynkowe to zależy czy stawiasz na odwzorowanie kolorów które oferuje ci matryca IPS i szerokie katy patrzenia na monitor :) czy też zależy ci na dużym polu roboczym które oferuje 24" przy swojej rozdzielczości 1920x1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi polecił mi taki setup kart graficznych żeby sobie kupić quadro k600 i gtx titan black, czyli quadro jako karta graficzna wyświetlająca view port gdy chce pracować przy gęstych siatkach a titana jako gpu renderujące i jak będę chciał grać to mogę odłączyć kabel od quadro i podłączyć do gtxa. Moje pytanie brzmi czy w ogóle można tak zrobić że mogą być dwie różne karty na jednym komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sens jak cholera nie wiem kto ci taki durny setup polecił. Ale GTX titan black zmiata na śniadanie quadro.

 

z GTX titanem to może stawać do walki tylko Quadro K6000 i pewnie i tak będzie wolniejsza w wyświetlaniu. jeśli mowa o programach jak Max, blender, Modo itp...

 

co innego solid works.

 

co do quadro + gtx to takie combo chyba nie idzie zrobić jedyne combo to jest quadro + tesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Nieeeee Quadro jest wolniejsze od wszystkich GTXów... Generalnie to te same karty np 780/titan to to samo co quadro 6000, tak w sporym uproszczeniu.

 

GTX 780ti jest najszybszą kartą. ale ma mało ramu dlatego lepiej do renderingu kupować 6 gigowego titana. :>

 

ale jeśli chodzi o viewport to gdzieś widziałem filmik jak koleś w max'ie obracał 70 milionową sceną na titanie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no cóż mam właśnie mam dylemat miedzy tymi dwoma gtxami fakt faktem 780 1050 Mhz w stresie a titan ok 980 w stresie więc nie wielka to jest różnica, jedynie co mnie boli w tytanie to chłodzenie referencyjne które nie jest zbytnio wydajne w stosunku do nie referncyjnych. Chociaż od gigabyte oferuje z chłodzeniem nie referencyjnym, mocno jest podkręcony 1111 Mhz w stresie ale nie widzę tego titana w sprzedaży tylko nie wiem jak tam się sprawują te chłodzenia innych firm bo co mi najbardziej proponują to brać tylko zotaca bo ma aż 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz renderować na GPU to wiedz że cała scena musi się zmieścić na pamięci karty graficznej 780 mają 3 giga pamięci co jest bardzo mało titan ma 6 giga :> więc jeśli jest wolniejszy te parę sekund to... możesz na nim wyrenderować 2 razy większa scenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz

 

1 GTX titana i koleś kręci scenką 70 milionów. vertexów. krzaki.

 

 

a drugi filmik 3 modele o 100 milionach vertów.. w drugim filmiku jets napisane 2x gtx titan ale tak naprawde w pierwszych 2 scenach jest 1 gtx titan. 2 titany są dopiero urzyte w iray.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireGL vs Quadro

http://www.cgchannel.com/2013/11/group-test-amd-and-nvidia-professional-gpus-2013/

K5000 vs 580 gtx

http://www.nyc3d.org/3dwp2/geforce-gtx-580-vs-quadro-5000/

 

Dla tych co wciąż twierdza że quadro i geforce to te same karty... Nie wiem czy pamiętacie motyw z "soft moddowaniem" geforce'ów na quadro. Do seri 8xxx można było wgrać bios quadro na zwykłego geforcea i miało sie "odblokowane" quadro. I tak i nie. Jeśli aplikacja nie czerpała korzysci z arch. quadro dawało to nieżłego boosta, jeśli wykorzysytwała różnica też była niezla na korzyść "prawdziwego" quadro:

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539

Real Quadro vs SoftMod Quadro:

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=9

 

Oczywiście ze przy obliczeniach zwiazanych z CUDĄ GF sa szybsze jesli maja 2/3x wiecej rdzeni cuda... Po prostu chodzi mi o to że nie zgadzam się z opinia że quadro są beznadziejne i do dupy bo to nie prawda. WEDŁUG MNIE radzić nalezy pod konkretny soft a nie ogolnie.

 

k6000 cinebench 156 fps

Titan cinebench 56 fps

tak mozna w nieskonczonosc :/

Edytowane przez blukazs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadome, a tu jest np quadro 4000 i 123 mln poly w maxie:

ale to jeszcze nie znaczy ze kupilbym quadro do nowego pc :) no chyba ze miałbym ostrą kilku dniową sraczkę pienieżną 100 dolarówkami, ale chyba sie nie zanosi predko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odswierzyć temat, bo sprawa u mnie podobna i nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Moja 560ti zaczęła wywalać takie o to cuda: http://i.imgur.com/gIgdNpt.jpg komputer jej nawet nie widzi. Sprawdzałem na innym kompie i to samo. Muszę kupić coś nowego. Mam na to 800 zł i myślałem nad r9 280 (bez x) ale może lepiej brać coś z Geforceów? Podobno CUDA sie przydaje.. Czy w ogóle na kartach tego pokroju można coś sensownego wyrenderować? Jakąś scenę, interior?

 

Karta pod rozdziałke 1920 x 1200

Procek: i5 2500k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili max i zbrush. Zabieram się za modo. Renderuje w vray, testuje Corone. Nie nastawiam się na renderowanie kartą, bo na razie nie mam takiego przymusu, po prostu jestem ciekaw czy w ogóle na karcie z takiej półki można coś wyrenderować, oczywiście na silniku który daje taka mozliwość :) W tej chwili chciałbym pracować komfortowo w maxie przy troche bardziej złożonych scenach. Jakiś aktywny podgląd tez byłoby fajnie zobaczyć. Tutaj też ciekaw jestem ile poly by pociągneła w viewporcie. Pograć też bym pograł, szczególnie jak Wiesiek wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozwolę sobię kontynuować wątek. Gajowy otrzymałeś odpowiedź? Mam podobny dylemat. Składam kompa pod i7 4790k i muszę trochę zaoszczędzić na karcie graficzne. Wiem niepoprawnie politycznie, ale jednak. Potrzebuję informacji czy pod 3d max, blender, photoshopa polecicie którą kartę? Czy coś lepszego niż GIGABYTE 4GB D5 X GTX760 OC R polecacie?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności