× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 177

Wątek: Rain rain rain

Member
    Awatar irlethann
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ja jeszcze dodam od siebie, żebyś cieniował nad szkicem, a nie pod nim, bo szkic psuje ci walor i jakbyś teraz warstwę ze szkicem schowałto byś zobaczył, że masz za słaby walor :)

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Z tym, że ja w każdym speedzie cieniowałem nad szkicem :P

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

te 60 sek to na samo gesture , jak robisz full z cieniowaniem to się nie spiesz lepiej przysiedzieć i uzyskać porządny efekt i przeanalizować co i jak ale też bez przesady bo dziabanie każdego pieprzyka też mija się z celem.

Member
    Awatar irlethann
    Podziękowania

Domyślnie

Serio robiłeś wszystko nad szkicem? :P No to nawet jak to robiłeś to ja tego nie zauważyłam, ew. w jednym. Albo z czasem robienia waloru zmniejszaj krycie szkicu, chociaż teraz zaczynam zastanawiać się nad tym, czy tak właśnie robiłeś :D

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo mały up. Nie próbowałem jeszcze portretowania na tablecie więc pomyślałem że warto spróbować choćby po to żeby po jakimś czasie mieć odniesienie :D Zaczęły się wakacje, te 2 miesiące chcę przeznaczyć przede wszystkim na zgłębianie anatomii oraz na pozyskanie jako takiej łatwości w rysowaniu twarzy. Mam nadzieję, że razem w wami uda mi się to osiągnąć :D
    Zapewne na jutro będę mieć coś więcej.

Member
    Awatar irlethann
    Podziękowania

Domyślnie

rób najpierw konstrukcję twarzy, bo tak to potem zmarnujesz dużo czasu poprawiając co chwilę :D albo weź lusterko i na siebie popatrz :PPP

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

przede wszystkim na tablecie się ciężko rysuje , prościej pracować plamą no chyba że masz cintiqa

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Hej.
    @irlethan Zrobiłem konstrukcję, z tym, że ukryłem warstwę żeby zrobić ten szkic i zupełnie o niej zapomniałem - tak czy siak spróbuję od nowa.
    @grass Przyjąłem. :)
    Na razie mam na dzisiaj kompozycje postaciowe, które robiłem do szkoły, sam nie wiem czy mają jakąkolwiek wartość edukacyjną :D Unikam rysowania dłoni, przyznaje się, nie wiem jak na takich mały postaciach pokazać ich bryły. Od teraz będę próbował.

Zaraz zabieram się za te wcześniejsze 30 minutowe szkice postaci i przestudiuje je dokładnie (:
    Do następnego
    Ostatnio edytowane przez Rain ; 28-06-14 o 12:38

Member

Podziękowania

Domyślnie

@grass opowiadasz za przeproszeniem głupoty. Może i na poczatku rysuje się ciężko ale to nie znaczy że należy olać line art, przeciez to jest podstawa pracy koncept artysty - wypracowana kreska

@rain
    hampton fajnie pokazuje jak oprzeć konstrukcje na bryłach, wszystko opiera się w gruncie rzeczy o perspektywe
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

@takashmen Masz na myśli Figure Drawing: Design and Invention ? Czy może jest jeszcze coś ?

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów