× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 12345678914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 177

Wątek: Rain rain rain

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Co do Robertsona to nie wypowiem się gdyż nie miałem z 'nim' do czynienia ale z pewnością już mogę polecić w.w książkę Yvesa Leblanc'a, serio nigdy nie lubiłem bawić się perspektywą gdyż wydawała się ona straasznie trudna. Oczywiście nie mówię, że tak nie jest ale z tą książką na prawdę przyjemnie zgłębia się techniki rysunku perspektywicznego :D God damn, jaka recenzja :)

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Ćwiczenie kompozycji + zastosowanie dotychczasowo poznanych wiadomości o perspektywie :D

Jak zawsze będę niezmiernie wdzięczny za krytykę :P Tymczasem, wracam do roboty.

Dorzucam jeszcze dwa z wielu wczorajszych ćwiczeń. W 95% odręcznie, staram się nie korzystać z linijki itp żeby wyrobić krechę (:

Ostatnio edytowane przez Rain ; 01-07-14 o 15:21

Member
    Awatar cho.co
    Podziękowania

Domyślnie

Przepraszam, że tak maltretuję, ale rysowanie prostych bryłek jest dla mnie miłą odskocznią od pracy ;D
    W lewym namiocie lewy punkt zbiegu jest za blisko. W książce pewnie jest o stożku dobrego widzenia itd. W każdym razie - jak pokazujesz coś z tak bliskimi punktami zbiegu robi się nienaturalnie - im bliżej do punktu, tym większe zniekształcenia, dlatego ja ten lewy bym wywaliła dużo dalej (tak jak masz w prawym namiocie - jak jest jeden punkt zbiegu widoczny na rysunku, to drugi się umieszcza hen, hen daleko). Jasne, można oba umieszczać niemal obok siebie, jeśli się rozumie, co chce przez to osiągnąć, ale to już opowieść na inną okazję.
    W drugim machnąłeś się z wyborem punktu zbiegu. Oj tam, zdarza się ;) I znowu za blisko punkty zbiegu, jeszcze powyginać linie i będzie rybie oko, a tu chcesz chyba na razie najprostszą dwuzbiegówkę. Jeszcze jedno - brak konstrukcji z tyłu, rysujesz same ściany. A przecież te bryłki są przestrzenne! To że tylnych ścian nie widać, nie oznacza, że nie warto tego rysować - będzie ci łatwiej zrozumieć budowę bryłek, poprawisz wyobraźnię przestrzenną, takie tam :)

A w trzecim brak linii zbiegu. Naprawdę, nie bój się nimi nasycać rysunku. Taki wypiłowany na czarno rysunek nie wygląda dobrze, zwłaszcza jak to jest ćwiczenie. Im więcej delikatnej konstrukcji, tym lepiej - widać poszukiwanie kształtu, odpowiedniej linii. No i łatwiej samemu się nauczyć w końcu trafiać w prostą linię ;) (nie wspominam o tych zajechanych na czarno dwóch ścianach. Nie. Piłuj. Ich. Aż. Tak. ;p)

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Wielkie dzięki cho.co
    Jeszcze jeden Up dzisiaj.

I dalsze ćwiczenia, badałem zależność między odległością punktów zbiegu, a deformacją rysowanego graniastosłupa.

Do następnego ;) Jak zwykle, będę wdzięczny za wytknięcie błędów :)

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Usta, nosy, około 20 min na jeden rys.

Szkice postaci - po minutę na 1 ( jest tego dużo więcej ale tylko te przestawiają coś konkretnego )

I to co zostało :P

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Maznąłem takie coś przed jeszcze przed snem:

Ostatnio edytowane przez Rain ; 04-07-14 o 02:04

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Przez ostatnie 2 dni nie potrafię porządnie przysiąść i spędzić kilka godzin na rysowaniu. Oto studium torsu z dzisiaj ( przepraszam za jakość ) :

Byłbym wdzięczny za krytykę ( wcześniejszych postów także ) :P
    Ostatnio edytowane przez Rain ; 06-07-14 o 21:33

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    Co do Robertsona to nie wypowiem się gdyż nie miałem z 'nim' do czynienia ale z pewnością już mogę polecić w.w książkę Yvesa Leblanc'a, serio nigdy nie lubiłem bawić się perspektywą gdyż wydawała się ona straasznie trudna. Oczywiście nie mówię, że tak nie jest ale z tą książką na prawdę przyjemnie zgłębia się techniki rysunku perspektywicznego :D God damn, jaka recenzja :)
    Mnie przekonałeś tą recenzją ;), jak i dalszymi postami z ćwiczeń perspektywy, zamawiam tą książkę, a ja szukałem nie wiadomo czego na amazonie.
    Przy okazji, sorry rain, że nadużywam twojej teczki, jak ktoś zna jakieś zagraniczne książki o perspektywie, proszę o polecenie tu albo w tym temacie http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=94864.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

@sawier
    Mnie przekonałeś tą recenzją ;)
    Ciesze się :P Daj znać jak Ci się z nią pracuje kiedy już ją dostaniesz :)

I studium portretu tak żeby zorientować się nad czym dalej pracować. Po nim wracam do ćwiczeń z perspektywy i anatomii ;) Myślę też nad ułożeniem sobie planu tygodnia żeby bardziej zorganizować swoją pracę.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Skończyłem już prace nad portretem, niestety nie udał się kompletnie, a poprawić go nie potrafię ;d Wrzucam go i wracam do ćwiczeń

Uprawnienia umieszczania postów