× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 177

Wątek: Rain rain rain

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Studium metalu

I wykorzystanie wiedzy zdobytej po studium heh :D + pierwsza moja pierwsza 'pełna' postać.

Wcześniej zabrałem się też za concept strażaka-zombie :P Na razie leży sobie w folderze bo nie wiem co dalej z tym robić. Tutaj cały proces:

Skończyłem na tym etapie

Uważacie, że opłaca się to kończyć /czy ten concept nie jest tego godzien ? :D

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Zabrałem się za remake Isaaca z Dead Space
    Także tego, oto Medival Space ( wip )

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Rain moim zdaniem powinieneś bardziej opierać się na jakiś referencjach i fotkach(Szczególnie widać braki przy anatomii). Wiem bo sam miałem z tym problem a teraz pracuje mi się o wiele łatwiej. Zanim weźmiesz się za rysowanie czegokolwiek zbierz "wiedzę" - zobaczysz, że efekty będą widoczne. Sam się przed tym opierałem ale teraz wiem, że jednak tylko zdawało mi, że wiem jak wygląda 99% rzeczy na tej planecie:D Pozdro

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Wiem, że to teczka 2D ale za dużo takich wstawek pewnie nie będzie ( a jeżeli będą to założę teczkę na 3D ) Głowy z gliny, moje 3 pierwsze :P Zacząłem też coś próbować rzeźbić w zbrushu żeby lepiej rozumieć formy/bryły, rzeźba to świetna rzecz :D

Z dzisiaj

Z wczoraj

I z zeszłego tygodnia ( an face nieskończone więc nie dodaję )

Member
    Awatar Netrush
    Podziękowania

Domyślnie

Cześć Rain,

Bardzo fajnie, że ćwiczysz rzeźbę. Co do główek, które wrzuciłeś to od strony technicznej najlepsza jest ostatnia z tego względu, że czuć w niej dynamikę, a przede wszystkim różnorodność płaszczyzn, np. na kości policzkowej masz twarde, które przechodzą w miękkie, przy żuchwie ostre, pod podbródkiem płynne przejście w formę. Włosy potraktowane wrażeniowo na szybko, choć wcale nie musiały być wyrzeźbione szybko, chodzi o to jak wyglądają w odbiorze. W stosunku do twarzy, która sprawia wrażenie, że dłużej nad nią posiedziałeś. O to właśnie chodzi w rzeźbie, szczególnie tradycyjnej żeby na każdym kroku stosować technikę przeciwieństw - gładkie płaszczyzny/ twarde płaszczyzny, ostre krawędzie / miękkie krawędzie, wrażeniowe / dopracowane, i tak w nieskończoność można wyliczać. Wiadomo, że wypadałoby ograniczyć ich ilość, bo jeśli zastosujesz tego za dużo w jednej pracy to nawet doświadczona osoba w tym temacie nie będzie wiedziała co się tam dzieje. Tak poza tym to przetestuj sobie różne narzędzia i zobacz jak oddziaływują na glinę. Nie wiem czym dokładnie rzeźbisz ale nie musisz się ograniczać tylko do stricte rzeźbiarskich narzędzi typu nóż, szpachelka czy własne dłonie. Sprawdź sobie jak się rzeźbi np. starą kartą kredytową albo jaka jest różnica w efekcie pomiędzy miękkim pędzlem z wodą a twardym pędzlem z wodą do wygładzania płaszczyzn. Miękki pędzel z wodą rozmaże strukturę trochę jak Smooth Brush w Zbrushu jeśli go nadużyjesz, a twardy pędzel wygładzi płaszczyznę i dodatkowo nada swoją delikatną strukturę.

Może kojarzysz ten schemat z forum conceptart, żeby pamiętać o zasadzie czterech krawędzi podczas malowania, dokładnie o to mi chodzi tylko w przełożeniu na język rzeźby.

Obejrzyj sobie ten tutorial o rzeźbieniu portretu w glinie (https://www.youtube.com/watch?v=pirv3EzznR8), na prawdę masa przydatnych informacji, wiele można z tego wyciągnąć. Temat suwmiarki na razie sobie odłóż na później, artysta z tutoriala używa tego tylko dlatego, żeby film nie trwał za długo mimo, że i tak krótki nie jest bo ponad 5h. Ustawienie proporcji, odległości, masy itd. na samym początku to najtrudniejsze co jest w rzeźbie i pochłania najwięcej czasu jeśli mierzysz na oko, ale też najbardziej wynagradza. Z rzeźby na rzeźbę robisz to co raz szybciej, aż w końcu prawie podświadomie i nie jest to już męczące, trzeba tylko przebrnąć przez ten początkowy etap. Poza tym wszystkie techniki na filmiku są powszechnie stosowane i każda z nich się przydaje tak samo sposób rzeźbienia. Nie tylko od ogółu do szczegółu. Ale od ogółu całościowo do szczegółu całościowo. Zauważ, że on tak na prawdę na każdym etapie ma rzeźbę skończoną bo pracuje nad wszystkim równocześnie, wyrzeźbi kawałek ucha, potem kawałek oka. Nie robi tego w taki sposób, że usta już skończył rzeźbić w najmniejszych szczegółach i dopiero zabiera się za rzeźbienie oczu które nie są jeszcze nawet zaznaczone.

To tyle na początek z wskazówek, działaj dalej bo to na prawdę pomaga zrozumieć budowę nawet jeśli w przyszłości ograniczysz się tylko do 2D to doświadczenie z rzeźby moim zdaniem bardzo się przyda.

Nie planowałem się tak rozpisywać ale tak się składa, że studiuję rzeźbę i mógłbym o tym gadać godzinami :P.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Ogromne dzięki Netrush za odzew ! Właściwie to nawet nie pomyślałem, żeby używać jakiś innych narzędzi oprócz noża i dłoni, w sumie pewnie mój profesor zareagowałby na jakieś pędzle itp dość negatywnie ale przy najbliższej okazji spróbuję pokombinować.
    Muszę spytać - w jakim mieście studiujesz ? :P

Member
    Awatar Netrush
    Podziękowania

Domyślnie

Studiuję w Gdańsku. A co do narzędzi to na prawdę nie bój się eksperymentować, cokolwiek wpadnie Ci do głowy oprócz noża i dłoni, sprawdź. Może okaże się, że znajdziesz jakiś fajny efekt. Tak jak już wcześniej pisałem, nie ma większego znaczenia to jaką strukturę zostawia po sobie dane narzędzie w jednym miejscu tylko jak to wygląda w relacji z innymi płaszczyznami. Głowa wyrzeźbiona tylko dłońmi zawsze będzie wyglądać gorzej niż ta sama głowa wyrzeźbiona np. dłońmi i nożem zakładając, że rzeźbiarze mają zbliżone umiejętności. Poza tym miejsca takie jak wnętrze nosa, małżowina uszna i przede wszystkim oczy najłatwiej rzeźbić małymi precyzyjnymi narzędziami typu wybieraki oczkowe (np. http://www.sklepplastyczny.pl/images/5167_2.jpg) i narzędzia dentystyczne (http://imperialis.home.pl/figurki/ilustr/konwwars7.jpg). Te pierwsze po prostu do wybierania gliny w trudno dostępnych miejscach typu kąciki ust czy oczu, a te drugie do formowania płaszczyzn np. kulistości gałki ocznej czy płaskich powierzchni na małych przestrzeniach.

PS. Szkoda, że na forum nie ma jednego działu pod teczki tylko jest to podzielone na 2D i 3D, z jednej strony to może i dobrze bo jak ktoś nie jest zainteresowany 3D to nie będzie musiał przeglądać teczek gdzie to 3D jest i na odwrót. Z drugiej jednak strony prowadzić dwie osobne teczki na jednym forum tak jak np. ja to zrobiłem jest trochę irytujące :P.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

O, to się śmiesznie złożyło, bo 2 pierwsze głowy są z warsztatów, które prowadził właśnie instruktor z ASP w Gdańsku - Marek Elsner :P Tak jak pisałem, pobawię się innymi narzędziami przy najbliżej okazji :D

Member
    Awatar Rozpu
    Podziękowania

Domyślnie

na metalu odbicia maja duzo twardsze krawędzie, scinaj je czasem lassem

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Miesiąc mija, wracam z wstawką :D
    Kilka ilustracji w przerwie od szkolnych martwych itp, spróbuję porobić jakieś fotki to wtedy je wstawię, jak ktoś ma jakieś tipy jak zrobić porządne zdjęcie pracy w domowych warunkach to będę wdzięczny bo zawsze na zdjęciu moje prace malarskie wyglądają strasznie.

Tak więc prosz:

Concept, robiony trochę na szybko, pracowało się przyjemnie ale wyszło jak wyszło, porzuciłem to pod koniec stąd brak dłoni itd

I na koniec, tak dla relaksu malowanko na fotce -

CZAS WRACAĆ DO ANATOMII I SZKICOWNIKA :)

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów