× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 18 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 177

Wątek: Rain rain rain

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie Rain rain rain

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Siemanko wszystkim :D Kacper jestem, 17 lat na karku. Wakacje niedługo się zaczną więc trzeba się wziąć porządnie do roboty. Planuję najbliższe 2 miesiące poświęcić nauce anatomii, rysowaniu postaci itp. Ogólnie swoich sił w rysunku próbuję już od kilku lat, z malarstwem tradycyjnym i digitalem dopiero zaczynam. Myślę, że to tyle słowem wstępu, teczkę czas zacząć (:

Na pierwszy ogień idą moje stare martwe natury, postaram się je umieszczać chronologicznie na tyle na ile mi pamięć pozwoli :

Tutaj dałem ciała z tym cieniem rzucanym przez tą 'szklankę?' Sam nie wiem dlaczego.

Teraz kilka malarskich, mam tego o wiele więcej ale wybrałem tylko kilka z tych 'lepszych' :P

Strasznie 'neonowe' barwy, cały czas z tym walczę gdyż właśnie wiele osób uważa, że moje martwe są byt 'nasycone' ograniczam bardzo biel itd, z czasem jest chyba nieco lepiej.

Dalej neon...

No i moja jak na razie ulubiona martwa (:

I moje 2 stare digitale, zdecydowałem ogólnie że na razie rysunki z wyobraźni odłożę na drugi plan, od dzisiaj głównie digitale z natury ew ze zdjęć (postaci itp )

Na ten moment to wszystko, zaraz zabieram się za jakieś ćwiczenie waloru.
    Ogólnie nie lubię swojego rysunku, jest b. techniczny, moim celem jest nabycie swobody w rysowaniu, chce odejść od technicznego myślenia w rysunku, w malarstwie przede wszystkim będę walczył z neonowymi kolorami, no. :D

Jeśli ktoś zechce się wypowiedzieć na temat moich prac będę wdzięczny.
    Do następnego update'u ! :)
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Rain ; 11-04-16 o 12:42

Member
    Awatar DraxMustHurt
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo fajne te martwe, szczególnie ołówkowe. Co tu dużo mówić - oby tak dalej, a wydaje mi się, że swoboda przyjdzie z czasem :)
    Na pewno będę tu zaglądał.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Drax ;)

Tutaj jeszcze kilka prac, o których zupełnie zapomniałem wcześniej.

Digital, zaczęty z nudów na podstawie zdjęcia, pewnie nigdy go nie skończę :P

Jeden ze starszych rysunków, wykonane czysto dla zabawy

Projekt na linoryt, miało byś śmięsznie :P

Fanart - Corvo Attano

Praca na jakiś konkurs, niestety nie odzyskałem jej i nie mam skończonej wersji

Na koniec 2 postaci na formacie 100x70cm węglem.

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Takie małe ćwiczenie waloru. Można powiedzieć step by step bo rozbiłem sporo poprawek po 1 wersji ;d

I jeszcze studium nogi :D + skrótu perspektywicznego

Dziś wieczorem pewnie zabiorę się za jakieś szybkie szkice postaci ;d
    Także do wieczora, siemanko

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

Tak jak zapowiadałem, dzisiaj kilka postaci, po 30 min na 1. Będę wdzięczny za krytykę :P

Member
    Awatar Dobry Pasterz
    Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie za duże wyzwanie sobie dajesz. Studium całej figury w 30 min to za krótko jak dla mnie. Bo robiąc na wyścigi tylko kopiujesz to co widzisz. A wypadałoby wiedzieć dlaczego w konkretnym miejscu robi się np. cień na postaci itp. Tutaj mistrzu fajnie tłumaczy. Przerywa najczęściej w najciekawszych momentach, ale i tak można się przydatnych rzeczy dowiedzieć. http://www.youtube.com/user/vilppustore/videos
    Tutaj fajnie tłumaczy -> link

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

@Dobry Pasterz
    No widzisz, twierdzisz, że 30 min to za krótko, z drugiej strony kierowałem się opinią, mówiącą, że szybkie szkice postaci pozytywnie wpływają na naukę, ponieważ ograniczenie czasowe zmusza do szybkiego analizowania budowy, brył itd co procentuje potem w dalszej pracy więc nie wiem już, to chyba zależy od własnego widzimisię. Ale spróbuję dostosować się do Twojej rady, w najbliższym możliwym czasie usiądę do jakiegoś większego studium :D
    Ogólnie to chciałem zacząć całą zabawę z anatomią od pierwszego dnia wakacji gdyż na razie mam mało czasu no ale nie mogłem się już doczekać i zacząłem robić te szkice, to raczej traktuję jako taki wstępniak :)

Dzięki wielkie za komentarz, miło wiedzieć, że ktoś tutaj zagląda :D

Member
    Awatar perishable
    Podziękowania

Domyślnie

Rain, tak jak piszesz szybkie szkice to dobra rzecz, ale pod warunkiem, że zajmują średnio 60sekund:) wtedy można ich zrobić dużo i co za tym idzie, więcej się nauczyć. Jak wchodzisz już w dokładne cieniowanie i te sprawy to tak jak Dobry Pasterz pisze, lepiej poświęcić więcej czasu i przeanalizować.

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar telthona
    Podziękowania

Domyślnie

Też bym zmniejszyła ilość czasu na szkic :) Daj sobie np 10 minut na jeden (wydaje mi się że 60 sekund to zdecydowanie za mało, a pol godziny to zdecydowanie za dużo w tym momencie) Ta stronka powinna Ci pomóc: http://artists.pixelovely.com/practi...igure-drawing/ (to jest jeden z generatorów refek do ćwiczeń :))
    { blog| |dA| |tumblr| |artstation| |FB }

Member
    Awatar Rain
    Podziękowania

Domyślnie

@perishable Dzięki wielkie, 60 sekund trochę przeraża ale spróbujemy :)
    @telthona Korzystałem właśnie z tej strony :)
    Dzięki wam od najbliższego szkicowanie stosuję się do rad :D

Do następnego.

Strona 1 z 18 12345611 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów