Skocz do zawartości

Nowy ZBrush nadchodzi!


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba bedzie czekac do Siggraph. Najnowsza odslona ZBrusha zostanie zaprezentowana (przynajmniej w czesci) na zblizajacym sie "ZBrush Summit 2014", ktory odbedzie sie 8-10 sierpnia. Pixologic jest znany z powolnego saczenia informacji na temat nowej wersji wiec niemal z cala pewnoscia nie dowiemy sie wszystkiego ale zapowiedziano "sneak peak" nowej wersji.

ZBrush Summit bedzie mozna sledzic na zywo za posrednictwem internetu.

 

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?187841-ZBrush-Summit-2014&p=1095977&infinite=1#post1095977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Monio - na weekend bierzesz chorobowe? ;)

Ale zdecydowanie - cant wait! Pixologic zdarzyl mnie przyzwyczaic do tego ze chlopaki pokazuja ZAWSZE jakies na prawde niezamowite rzeczy. Mam nadzieje ze bedzie jakis plan podany zebym nie przegapil tego sneak peak'a bo szczerze mowiac nie chce mi sie ogladac calosci. Chyba ze beda betatesterzy mowic o tym jak wykorzystali nawa wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbają. Sprawy zgłoszone przez support center rozwiązują momentalnie. Dezaktywacja zetki na dwóch kompach (raz zapomniałem przed reinstalką a drugi raz miałem awarie) i odnowienie ilości możliwych aktywacji załatwili w mniej niż 8 godzin. Pytania o licencje i wysłanie linka do nowej instalki też załatwili w mniej niż dzień. Nie znam drugiej tak przyjaznej firmy robiącej soft do grafy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbają. Sprawy zgłoszone przez support center rozwiązują momentalnie. Dezaktywacja zetki na dwóch kompach (raz zapomniałem przed reinstalką a drugi raz miałem awarie) i odnowienie ilości możliwych aktywacji załatwili w mniej niż 8 godzin. Pytania o licencje i wysłanie linka do nowej instalki też załatwili w mniej niż dzień. Nie znam drugiej tak przyjaznej firmy robiącej soft do grafy. :)

 

Dokładnie, support mają najlepszy jaki w życiu widziałem. Też zdarzało mi się pisać do nich, głównie z problemami dezaktywacji jak u Ciebie, ale też innymi i nigdy nie czekałem dłużej niż 1 dzień. Zazwyczaj jest to kwestia kilku godzin, a raz nawet rozwiązali problem w ciągu 30 minut:)

 

Czekam na nową wersję, jeśli będzie 64bit to chyba zniosę jajko. Mogliby jeszcze poprawić czesanie włosów bo obecnie straszna lipa jest w porównaniu choćby do maxa. Podobnie z mapowaniem, ogólnie zbrush bardzo fajnie rozkłada siatę, ale krojenie szwów z lekka ssie pałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć najfajniejszy soft do grafiki ever i nie korzystać... ;(

 

Ciekawe czy nowa wersja nadal będzie bezplatna. Zastanawiam się jak dlugo da się zarabiać wylącznie na nowych klientach. Jak bedzie platny update to i tak kupie bo zetka mi się zwróciła już dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ciekawe

the "ZBrush plugin" will not be a plugin but actually a full integration into the new version of ZBrush.

Stay tuned for the ZBrush Summit for more information: http://pixologic.com/summit/"

https://www.keyshot.com/forum/index.php/topic,8327.0.html

W sumie w widziałem naprawdę piękne Clay rendery z Keyshota, to nawet się cieszę ...z tym cena Keyshota jest lekko przesadzona....a jak pokazuje ten przykład http://www.zbrushcentral.com/zbc-user-gallery.php?uid=341733

z samego BPR Zbrushowego da się coś sensownego wyciągnąć, co może i nie jest bardzo realistyczne ale na prawdę wygląda ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 64 bit bedzie dodatkowo platne, moze jakas delikatna znizka dla posiadaczy wczesniejszych licencji moze

 

Nie mowie ze nie - ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie byloby w tym nic zdroznego po prostu pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby od zera? Od pół wieku nie pisze się w taki sposób programów. A już na pewno nie tak złożonych jak zbrush który ma masę funkcji i działa stabilnie na 2 różnych systemach operacyjnych. Będą musieli przepisać tylko jakąś małą część, parę podsystemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nadal to ogrom pracy. Liczony pewnie w miesiącach roboczogodzin całego zespołu. Ale na szczęście nie lat jak "przepisanie" całego programu. W ogóle "przepisanie programu od zera" to jest jakiś dziwny konstrukt myślowy. Takie rzeczy się po prostu nie zdarzają przy żadnym poważnym projekcie od kilku dekad. To jest niezgodne z ideą projektowania i budowania oprogramowania a jestem pewien że inżynierowie z pixologic mają te wszystkie teorie w małym palcu.

Można przeprowadzić refaktoryzacje dużej części programu, potem kolejną dla innego elementu i tak dalej. W ekstremalnych przypadkach można zmieniać wewnętrzną architekturę ale i tak robi się to w taki sposób żeby praca wykonana wcześniej nie szła na marne. Po prostu nie robi się czegoś takiego jak przepisanie tak dużego programu od zera i wydanie go jako nowej wersji. Na pewno nic takiego nie miało jeszcze miejsca w branży grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wcale nie koniecznie musi być płatny. ZRemesher też miał być komercyjnym pluginem i co? Wyszedł za darmochę.

 

Z każdą nową wersją czekam aż przyjdzie zapłacić i zawsze jestem mile zaskoczony choć wiem, że kiedyś musi być koniec.

 

Ja bym chiał lepszej perspektywy, dynamesh, który nie skleja ze sobą wszystkiego i pewnie dodał bym coś do listy życzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dlaczego to tak wolno trwa? No chyba, że to dla nich nie jest jakiś priorytet i jeszcze się za to nie zabrali.

 

Moze dlatego, ze Pixologic nie jest jedna z firm, ktore wydaja nowa wersje pomimo oczywistego braku nowych funkcji, ktory by takie dzialanie usprawiedliwialy? Wydaja nowa wersje kiedy uwazaja, ze jest gotowa. Malo tego - potem ta wersje usprawniaja wydajac kolejne buildy nierzadko zawierajace wiecej nowych funkcji niz pelne wersje programow innych producentow.

Pixologic to jedna z niewielu firm z jajami, odwazna i autentycznie nowatorska, na ktorej nowe produkcje zwyczajnie warto poczekac a ktora przez ponad 10 lat pokazuje, ze by odniesc sukces nie trzeba doic uzytkownikow za byle duperele, bezczelnie wcielajac od lat istniejace rozwiazania i nazywac to nowa wersja.

 

Nie wiem jakie maja priorytety - wiem ze NIGDY nie zawiodlem sie jak dotad na nowej wersji Zbrusha. Czy jestem fanbojem? A co tam - jestem. Pixologic jak dotad dal mi po temu powody. A to ze ten i ow bedzie narzekal? Jasne ze tak - zawsze sie znajdzie grupa niedopieszczonych (nie pije do Ciebie personalnie - ogolnie mowie).

 

Uprzedze fakty troche - ide o zaklad ze znajdzie sie grupa osob ktora bedzie narzekac, dlaczego caly interface nadal nie zostal zmieniony (bo w ich opinii ocywiscie powinien) i jak to nie da sie pracowac bo nie jest "jak w mayi". Jak mowil bohater ksiazki Kinga "same shit, different day".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, wyluzuj bo jesteś przewrażliwiony. Myślę akurat, że o Zetkę nie ma co się martwić i nie musisz jej bronić, bo się sama broni.

 

Jestem wyluzowany na maksa. Nie pisz dziwnych rzeczy to nie bede odpowiadal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmm to dlaczego to tak wolno trwa?" to było do Monio na jego "Będą musieli przepisać tylko jakąś małą część, parę podsystemów."

Bo odebrałem jego słowa, że napisanie 64 bit aplikacji, to jak pstryknięcie palcami. A jak widać, chyba nie, skoro ciągle jej nie ma. I nie czepiam się Zetki, bo dla mnie również niesamowity soft i choć go nie używam na co dzień, to tez z ciekawością się przyglądam jak go Pixologic rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem już dwa lata temu, że 64 bitowej wersji prędko nie będzie bo - według boss'a Pixologic - nie jest to istotny feature, nie wnosi nic nowego. Info pochodzi od jednego z wykładowców Gnomona, który zna założyciela firmy. Oby jednak tym razem było inaczej, bo sam bardzo czekam na 64 bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minely dwa lata... A 64 bity byly oficjalnie zapowiedziane przez Pixologic. Nie wiem nad czym tu jeszcze dumac.

 

Zostało? Pytam się serio, bo nie śledzę regularnie newsów, a i nie widzę takiej informacji.

 

Napisałem to, bo niektórzy rozkminiają dlaczego tyle musimy czekać na takową wersję. Jak widać powód jest dość prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby info?

 

Azbesty- Jak chcesz stabilności to polecam nie jechać na piracie tylko kupić oryginał. ;) Wtedy na crashe natrafisz góra raz na miesiąc. Widziałem jak to działa na moim kompie widziałem jak działa na kompach kilkunastu innych osób. Oryginały się nie wywalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łamie nda za pierdyliony dolarow zeby pochwalić się z tobą jedną z najważniejszych informacji o nowej wersji? Sorry, nie kupuje tego. :D

 

Nawet jeśli masz rację to postąpiłes idiotycznie piszac to i narażając goscia na karę finansową która będą splacac jeszcze jego wnuki.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łamie nda za pierdyliony dolarow zeby pochwalić się z tobą jedną z najważniejszych informacji o nowej wersji? Sorry, nie kupuje tego. :D

 

Nawet jeśli masz rację to postąpiłes idiotycznie piszac to i narażając goscia na karę finansową która będą splacac jeszcze jego wnuki.

 

Nie musisz mi wierzyć, może faktycznie ściemniam. Może nie powiedział mi prawdy, albo wcale nie testuje nowej Z'ki. Dopóki Pixologic tego nie zapowie oficjalnie wszystko jest plotką ;).

 

Osobiście jednak uważam, że przesadzasz, bo nie takie rzeczy wychodzą na światło dzienne pomimo NDA. Poza tym nie napisałem kto to jest, równie dobrze może to być pan Smith zza oceanu. Ja napisałem co słyszałem i jeśli tak będzie to nie będę tym zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności