Skocz do zawartości

Pytanie - jak (czym?) wiarygodnie przetestować stabilność PC?


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, pytanie mam odnośnie możliwości przetestowania stabilności działania PC (i wykrycia winowajcy).

Co jakiś czas komp się zwiesza totalnie (BSOD albo i nawet tego nie ma - poprostu kaplica).

 

Standardowy test pamięci RAM z win7 nie dał nic (na początku podejrzewałem właśnie pamięć).

 

Zauważyłem, że dzieje się to z reguły przy aplikacjach obciążających kartę graficzną (typu jakaś gra 3D ), ale nie ma 100% zależności, były takie same zwiechy też przy przeglądaniu forum max3d.pl kiedy nic nie było w tle uruchomione. Na szczęście przy pracy w max czy photoshop - nie ma problemów i nie zdażyło się to nigdy jeszcze.

 

Stąd moje pytanie - jak przetestować czy to karta jest winna czy jakiś inny komponent?

 

Specyfikacja kompa:

Windows 7 Pro (64bit).

procesor: i7 4930K @ 3.4Ghz

MB: MSI X79A-GD45 Plus

grafika: Gigabyte GF GTX 7600 4Gb

RAM: 16 GB w 2 kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OCCT może obciążać procesor, kartę graficzną lub zasilacz (chyba) - to porządne i czytelne narzędzie do testowania stabilności.

Co do BSOD może instalowałeś jakieś oprogramowanie? Ostatnio Avast Free koledze robił BSODy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Co do temperatury - to nie problem, w stresie na proc jest może z 50 stopni. Na grafice porównywalnie. Jeśli idzie o zasilacz - właśnie zastanawiam się czy mógł by dawać taki efekt? (nie miałem nigdy z zasilaczami problemów). Komputer nie zwiesza się regularnie, ale raczej w dość losowych momentach. Czasami 3-4 dni bez zwiechy, a czasem 3 razy w ciągu godziny.

 

Co do oprogramowania - nie bardzo wiem jak sprawdzić. Avast raczej nie robił mi takich kiksów nigdy.

Sprawdzę tym OCCT i zobaczymy co wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaobserowałeś że zawiesza się tylko z włączonym firefoxem z jakimś youtube czy innym flashem (muzyka w tle itp)? Wtedy wyłącz hardware acceleration od flasha, tam jest bug który powoduje takie symptomy jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności