Skocz do zawartości

Teczka www : guffqa


guffqa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Będę tak alternatywny, że otworzę po prostu teczkę swoich prac zamiast spamować osobnymi tematami. Ostatnio w wolnym czasie od regularnych klientów staram się współpracować z programistami z całego świata i tworzyć wspólne rzeczy na platformę Theme Forest. Super sprawa do rozwoju bo praktycznie siedzi tam sama czołówka freelancerów więc ciężko się przebić przez ten tłum i w ogóle ciężko dostać. To zacznę od czegoś najnowszego i tak co jakąś chwilę będę dokładał nowe projekty i koncepty bo sporo się tego nazbierało ;)

 

shaken_up___multi_purpose_one_page_template_by_guffqa-d7tpolr.jpg

 

Prezentacja w sumie skopiowana z behance :D dajcie znać czy wolicie po prostu zrzuty ekranu samej strony czy taką formę, dodaję oczywiście również link do ThemeForest gdzie możecie zobaczyć stronę live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako osobę 30+ strony w html5 wk&*ają tak jak strony flashowe. One ładnie wygladaja tylko w portfolio.

Sam musisz sobie ustawić scrolem środek strony (po co rozpoznawać, ze scrolluje albo zrobić listenera dla pageDown, długa strona to tylko ficzers) - najefektywniejsze jest gdy klient zawali dobrej jakości zdjeciami sajt i dojedziesz do konca strony scrolując białą plansze, bo wszystko sie wczytuje i nagle jestes szesc ekranów od tego co chciałeś zobaczyć.

Aha zapomniałem dodać - wiem, ze są działy u góry ale mam 34lata i jak coś sie scroluje i widać coś niżej to znaczy ze niżej jest wciąż treść. Zła wiadomość - wszyscy tak mamy. Ale sam projektuje czasem więc wiem, że user tylko przeszkadza w produkcji profesjonalnego sajtu takimi debilnymi oczywistościami :)

 

Takie mam zdanie o html5. Ale tylko jak się wyświetla, bo ta grupa (30+) raczej nie updatuje przeglądarek więc mniej niż połowa widzi kontent poprawnie. Przy założeniu ze gdziekolwiek strona działa poprawnie (co w html5 nie jest takie oczywiste).

 

Jako programista nie rozumiem jak można używać skryptów buforujących treści które freezują najnowszą wersję przegladarki na ponad sekunde, bo są zbyt nieefektywne. Oczywiście wiem co powie programista - 'u mnie działa'. I to w sumie demo więc troche martwi, że ścierwi bez posiadania faktycznych treści na mega krótkich loopach.

Ahh no tak to pewnie jakaś klasa napisana przez 'geniusza', ktora oszczędza transfer np. na urządzeniach mobilnych. W koncu kazdy głupi wie, ze trzeba oszczedzać transfer. Ale zróbmy niespodzianke, jak klikniesz 'kontakt' to przescrolujemy całą stronę po wszystkich działach na dół i po drodze odpalimy pobieranie wszystkich grafik - w koncu skrypt wykrył obecność uzytkownika w danym dziale. Czysty geniusz, nie lepiej dać strony do pobrania w pdf? Przynajmniej skakanie po działach będzie pojedynczym ruchem scrolla i nie odpali się wiatrak, bo jakis plugin klienta zacznie farmować moje CPU.

 

Jako troll chyba wysle ticket do themeforest, bo jakiś 'dizajner' doszedł do wniosku ze karą za przejście z About do Contact będzie epilepsja wywołana napier$%%$% grafikami podczas szybkiego scrolla.

 

W screenach prezentuje sie bardzo pro ale w praktyce działa dupiasto, bo - jedynie moim zdaniem - jest dupiasto napisana i zaprojektowana. Powodzenia z klientami - na kimś trzeba sie nauczyć projektowania nie-do-portfolio.

 

p.s. tak - wlasnie straciłem kilka godzin szukając błędu kompilatora i musiałem się rozładować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz to nie wiem czy mam się cieszyć, że komuś chciało się tak rozpisywać czy temu, że nie jesteś moim klientem? :> Hmm jesteś pewny, że przejrzałeś całą stronę czy tak tylko komentujesz na pałę ? :) Strona ma preloader, który na pewno zapobiega takim incydentom jak wspominałeś typu, że ktoś zawali wysokiej rozdzielczości zdjęciami site i się wszystko ładuję po kolei.

 

Strony typu One Page istnieją od jakiegoś czasu i nie jest to jakaś nowość technologiczna, jak będę miał czas, żeby zbudować swoje portfolio to nawet na złość skuszę się na taką opcję :D Sticked menu też jakimś odkryciem nie jest ;) generalnie jako osoba 20+ uważam, że to już pewnie wszystko kwestia gustu, kierowaniem się pewnymi trendami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, strona wygląda bardzo dobrze. Nadaje sie do portfolio. Ale funkcjonuje źle. Zaprojektować potrafisz, reszty - wspólnie z programistą - musicie się nauczyć.

 

btw. zrestartowałem kompa, bo myslalem ze mi tak zamula, a strona działa ok - przy pierwszym odpaleniu zawiesiło mi przegladarke na kilkanaście sekund. One page site sa bardzo popularne, tak jak kiedys strony flashowe były popularne. Ale wszystko trzeba umieć wykonać. Przeładowanie strony ma pewne zalety funkcjonalne, z ktorymi tzeba sobie poradzić jeżeli nie przeładowujesz sajtu. Miganie treścią, problem scolowania białej strony na wolnym łaczu czy ściny przy ładowaniu to problem funkcjonalny, który też trzeba zaprojektować. Taka jest różnica miedzy html, a html5.

Na pocieszenie powiem, ze znajomi kupili podobny template i zawiesił mi mojego iPada jak chciałem wejść sprawdzić ich stronę. Też One Page ;)

 

Zmieniając nieco temat bardzo tani template. Nie wiem czy opłaca sie za tyle sprzedawać. Nie wiem jak wyglada konkurencja ale zarobisz na tym po podziale pewnie mniej niż ja na tych workach.

Chyba ze liczycie na zlecenie przy kustomizacji. Kiedyś pamiętam kupowałem dla klienta skórkę na wordpressa - prosta a mimo wszystko kosztowała chyba 50usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może jest coś tam da się zoptymalizować bardziej, musimy się przyjrzeć w takim razie. Wiem, że marny grosz i w ogóle, w sumie to tak sobie badamy rynek i dopiero zaczynamy traktować to "poważniej"... w budowie są już jakieś szablony właśnie pod WordPress. To też świetna okazja do rozwoju bo prace dla klientów w większości kończą się własnym życiem typu klient wszystko potakuje jest super a na koniec dowala własny "super profesjonalny" kontent i ani to pokazać komuś ani nic :D tak to chociaż robisz 100% dla siebie tak jak Ty to widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ergonomiczniej by dla Was było, gdybyście podczas zwykłego zlecenia budowali skórkę tak, by dało sie ją sprzedac jako template, a pozniej upychali w to kontent klienta. Dzięki temu na koniec macie template na sprzedaż oraz przykład wdrożenia. Kasa bieżąca zarobiona, a licencje w przyszłości dadzą kolejne zyski.

 

Ponieważ sporo sprzedaje licencji na swój kontent, moge powiedzieć, ze niska cena nie wygeneruje sprzedaży. Klienci nie kupią trzech projektów tylko dlatego ze była okazja, bo potrzebują jeden. Lepiej dać rozsądną i mieć tego więcej - np. dopchnąć jeszcze dwie wersje kolorystyczne.

Tą skórkę, którą kupowałem swego czasu (juz została zmeniona) była dla Nikona, szukali czarnego template'u. Ostatecznie prawie wszystko wymieniliśmy łącznie z kodem, ale klient wybrał konkretny, bo widział czarny przykład. Jasnego tego samego by nie wybrał.

 

Jak będziecie testowac następny może spróbujcie z ceną w okolicy 50usd+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak najbardziej dobry dobry, trzeba to jakoś wdrożyć w życie ;) Generalnie jeśli chodzi o ceny na themeforest to są one ustalane przez staff, ceny templatek html są śmiesznie niskie bo kosztują tak samo jak PSD, dopiero życie się zaczyna przy themach WP tak jak mówisz 50+. Ogólnie do tej pory nawet za bardzo nie miałem czasu na portfolio... wieść się nosiła jak fala głównie pocztą pantoflową, w najbliższych dwóch miesiącach planuję się wyprowadzić do Krakowa więc pomyślałem, że może by dołączyć do jakiegoś "korpo" w tamtym mieście na spróbowanie własnych sił i zrobienie trochę CV. Temu też zacząłem tworzyć coraz więcej swoich projektów na boku do portfolio a przy okazji jako pasywny zysk... zawsze jest na ten czynsz chociażby.

 

Ogólnie też słyszałem opinie o niektórych "premium" firmach zajmujących się tworzeniem stron www, że robią w odwrotną stronę właśnie. Kupują kilka szablonów na themeforest a swoim klientom bo małych modyfikacjach sprzedają je za grube kwoty. Już nie raz spotkałem się u kogoś w portfolio z projektami po prostu zmodyfikowanymi na podstawie gotowych szablonów, trochę śmiech ale niestety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staff ustala cenę Twojej pracy na 10usd to portal jest troche niepoważny. Nie wiedziałem, ze tak jest. Chyba, ze potrafią sprzedać kilkadziesiąt licencji na każdy Twoj projekt rocznie. Gorzej niż w Biedronce płacą, kompletny brak szacunku :/

 

Tak, to prawda, korzystają z gotowców. Nie jest dokładnie tak jak mówisz, ze kupę kasy biorą za to, bo dostosowanie szablonu do potrzeb klienta obcina tylko jeden - początkowy - koszt. Reszta musi być realizowana przez zespół i to kosztuje.

Ale dla przykładu ja już dawno straciłem zlecenia na ilustracje przez dostępy klientów do fotostoków, a ze stron www sie wycofąłem lata temu - tam zwyczajnie nie ma kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie kwestia tego, żeby się wybić tam... teraz akurat zaplanowałem sobie jakieś dwa miesiące poświęcić bardziej na tą platformę... dużo jest fajnych też Most Wanted... Do tej pory robiłem tylko pod to i za każdym razem wygrywaliśmy ;) Ogólnie ważne też tak jak mówisz, żeby się nie zatrzymywać na konkretnym kierunku tylko rozwijać w jeszcze inne gałęzie rynku.

 

Ok wrzucam następny koncept One Page, który zrobiłem już jakiś czas temu... niedługo mam nadzieję uda się zrobić wersję HTML i WP ;)

 

2.jpg

 

4.jpg

 

6.jpg

 

Więcej na ThemeForest , również dostępna prezentacja na Behance

Edytowane przez guffqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś, by ie nauczyc troche programowania, bo te OnePage w wiekszosci wygladaja jak z generatora. Nie mówie o Twoich ale ogólnie. Mógłbyś tworzyć od razu komplety kolorystyczne, miksować rózne headery z contentem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc programowanie nigdy mnie nie jarało... jak sprawię sobie nowego blaszaka to dalej ruszę 3d, animacji i ew animacje UI/UX. Jak rozwijać się to wolę w kierunku grafiki dalej jednak... Może coś przy grach mobilnych również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności