Skocz do zawartości

Michera - ilustracje i koncepcje


5lim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ze skromności... nie chcę wrzucić wszystkiego od razu! Dobrze - tym razem coś świeższego.

 

Pracuję nad projektem MACHIMERA, który tworzę od podstaw łącznie z historią.

Jest to science-fiction opowiadające o ewolucji maszyn i przyszłości ludzi.

 

Oto Protochimera:

 

michael-michera-protochimera-by-michael-michera.jpg?1529602736

 

Chimera Lacertium:

michael-michera-lacertium.jpg?1529597354

 

Przykładowa ewolucja:

michael-michera-evolution.jpg?1529596750

 

 

ALICE - tym razem humanoid ;) Ta postać akurat jest wyrzeźbiona w 3D ale całość traktuję jako ilustrację. Praca ma korzenie sięgające ZSUMMIT które odbyło się w październiku zeszłego roku w Los Angeles. Tematem "zawodów" gdzie mieliśmy 3godziny na wyrzeźbienie własnego konceptu była Alicja w Krainie Czarów. Stąd imie ;) Tło, oświetlenie i cały nastrój to już 100% malowanie w Photoshopie.

 

michael-michera-alice-inifnity-2048.jpg?1534265833

Edytowane przez 5lim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na później, no to luz. Tak się "czepiłem", bo imo warto podtrzymywać to forum fajnymi pracami. Fajne prace będą- to zawsze jakaś młódź się podnieci i zachce naśladować. I zapisywać na forum max.pl.

 

Mam takie jedno pytanko a propos starszej pracy. Chodzi o tą:

https://www.artstation.com/artwork/Z2Oe0

 

Jak dałeś radę zrobic tak bogatą w detale prace w jeden dzień? Chodzi głównie o enviro. One było pewnie robione za pomocą presetów. Czy to byly jakieś kitbasze w zbrushu czy bardziej photoshop i photobashe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Wtedy motywacją był kończący się konkurs o którym dowiedziałem się zbyt późno. Udało się dotrzymać terminu ponieważ bazowałem na projekcie głowy / hełmu który miałem już zrobiony wcześniej lecz niedokończony. Całą resztę po prostu wyrzeźbiłem szybko w zbrushu a kolory i textury wykreowałem w keyshocie. Każde tło w tej serii to 2D, czysty Photoshop ale chyba udało się dobrze wkomponować postać i światło bo nie pierwszy raz ktoś mnie o to pyta.

Edytowane przez 5lim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest właśnie klucz? Nie peniać tylko zrobić szybko swoje? Jak człowiek męczy pracę przez parę tygodni to potem za bardzo się do niej przywiązuje, praca wygląda na wymęczoną i słabą?

 

No nic, dzięki i życzę więcej tego typu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności