Skocz do zawartości

Wiedźmin od Tomka Bagińskiego?


blinq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla TVN Tomek powiedział, że nie udziela informacji i trzeba poczekać do końca roku. Wygląda na to, że musimy się uzbroić w cierpliwość i trzymać kciuki za powodzenie projektu. I przy okazji może wyśle w końcu CV do PI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagginsie idz lepiej z tym do HBO i zrob fajny serial w klimatach Gry o tron - aktorow bym sugerował wziąć z zagranicy ;)

 

Niech sobie bedzie i serial ale zadnych aktorow. Na takich z jakimi to by mialo sens nie bedzie ich stac tak czy owak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wziąwszy pod uwagę sukces gry, to myślę, ze film mógłby okazać się hitem na szerszą skalę niż Polska... Widziałbym to w technologii takiej jak trailer do Wild Hunt - Zabijając potwory... świetna sprawa... tak czy inaczej sposób realizacji to jedno a fabuła to drugie... serial na bazie opowiadań byłby świetny ale... pełen metraż mógłby być głośniejszy...

 

Ikkiz pisał o smoku z wersji aktorskiej... ale pisklę smoka powala wszystko co widziałem do tej pory... były kiedyś takie drewniane kaczuszki na kiju z kółkami i kawałkami gumy zamiast nóg... obstawiam, że autorzy właśnie tą zabawką się inspirowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... pełen metraż mógłby być głośniejszy...

 

Myślę, że Wiedźmin to idealny materiał na serial. Pełen metraż wydaje mi się, że byłby trudniejszy do zrealizowania jak 4 filmy wyciśnięte Hobbita:)

 

Wiedźmin jest za bardzo wielowątkowy i rozbudowany, dlatego właśnie idealny na serial:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobic cos takiego jak HP, jedna książka -jeden film.

Przez 7 lat, rok w rok Wiedzmin ;)

Marzenie...

 

Piękna wizja:) No ale myślę właśnie, iż każdy tom sagi jest na tyle złożony, że lepiej nadawałby się na serial.

 

Przez 7 lat, rok w rok nowy sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Text z FB:

 

"Potwierdzamy.

Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

Projekt jest obecnie w fazie developmentu."

 

Aktorskiego?.. No dobra, daje kredyt zaufania ale latwo nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Trailer do Wild Hunta też był robiony z udziałem aktorów (z tego co pamiętam w zakresie mimiki twarzy - przynajmniej tak mi się kojarzy). Piszecie 7 książek = 7 lat = 7 sezonów serialu - pierwsza książka na serial spoko bo to w zasadzie ileś tam opowiadań, nie pamiętam jak było z drugą, ale potem kolejne 5 to w zasadzie ciągła fabuła. Historię trzeba będzie umiejętnie poprowadzić chociaż myślę, że jak Tomek się za coś bierze to będzie dobrze. Mimo wszystko w 90 minut to się chyba nie da :D.

Przykład Hobbita tez średnio trafiony - w zasadzie książka nie jest wcale długa - i tak musieli kombinować, żeby to tak przeciągnąć - cały wątek z Azog-iem Plugawym i jego porachunkach z Torinem został dodany extra a zajmuje sporą cześć filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład Hobbita tez średnio trafiony - w zasadzie książka nie jest wcale długa - i tak musieli kombinować, żeby to tak przeciągnąć - cały wątek z Azog-iem Plugawym i jego porachunkach z Torinem został dodany extra a zajmuje sporą cześć filmu.

 

Yep o to mi właśnie chodzi, że taka nadbudowa jest łatwiejsza jak skondensować sage wiedźmina, nawet jeden tom w pełnometrażowym filmie, chyba... ;) Ale decyzja została podjęta inna, przez ludzi którzy wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niepotrzebny remake klasyka sprzed lat. Cholerne Hollywood. RoboCop, Mad Max a teraz Wiedźmin. Ciekawe co będzie następne może prequel Aliena?

 

Chwila...

 

;)

 

 

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :P Już bardziej na poważnie, tak jak wszyscy tutaj jaram się bardzo tym newsem :) Trzymam kciuki żeby wszystko się ładnie ułożyło i projekt ruszył pełną parą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Adamczyk-Geralt

Małgorzata Socha-Triss

anna Mucha-Yennefer

Borys Szyc-Jaskier

 

 

jestem na tak dla animacjii komp nie dla filmu aktorskiego ;P

 

ale ufam Baginnsowi i mam nadzieję że wie co robi ;P

 

zapomniałem dodać

Mariusz Pudzianowski - Letho

hue hue

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku- Błagam. Postawcie na zdolnych i nieznanych aktorów + angielski z polskimi napisami. Marka Wiedźmina nie wymaga dodatkowego reklamowania go polskimi gwiazdeczkami które połknęły kij od szczotki i mają paraliż mięśni twarzy. Zaoszczędzicie kasę, pozwolicie się wybić paru talentom i, co najważniejsze, nie sprawicie cierpienia fanom Wiedzmina i dobrego kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku- Błagam. Postawcie na zdolnych i nieznanych aktorów + angielski z polskimi napisami. Marka Wiedźmina nie wymaga dodatkowego reklamowania go polskimi gwiazdeczkami które połknęły kij od szczotki i mają paraliż mięśni twarzy. Zaoszczędzicie kasę, pozwolicie się wybić paru talentom i, co najważniejsze, nie sprawicie cierpienia fanom Wiedzmina i dobrego kina.

 

to ja moge zostac wiedzminem xD, ew. triss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku- Błagam. Postawcie na zdolnych i nieznanych aktorów + angielski z polskimi napisami. Marka Wiedźmina nie wymaga dodatkowego reklamowania go polskimi gwiazdeczkami które połknęły kij od szczotki i mają paraliż mięśni twarzy. Zaoszczędzicie kasę, pozwolicie się wybić paru talentom i, co najważniejsze, nie sprawicie cierpienia fanom Wiedzmina i dobrego kina.

 

Jak przyjdzie producent i powie, że on chce Karolaka jako Wiedźmina, bo Karolaka ludzie lubią, to albo będzie film z Karolakiem jako Wiedźminem, albo nie będzie filmu wcale. Kto ma pieniądze, ten decyduje. Smutne to, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie producent i powie, że on chce Karolaka jako Wiedźmina, bo Karolaka ludzie lubią, to albo będzie film z Karolakiem jako Wiedźminem, albo nie będzie filmu wcale. Kto ma pieniądze, ten decyduje. Smutne to, ale prawdziwe.

 

Jakby tak było to Baggins i platige olali by film i producenta ciepłym moczem i nie firmowali by szmiry własną marką

radosne i prawdziwe ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia. Nie dali finansowo rady z Hardcore 44, a dadzą radę z filmem fantasy, którego produkcja do tanich raczej nie należy? No i szkoda, że wybór padł na Wiedźmina. Raz, że film się źle kojarzy, bo był koszmarny. A dwa może można było wybrać jakiegoś innego autora. Mam wrażenie, że Wiedźmin to jakiś nasz fetysz narodowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli realizacja projektu dojdzie do skutku to ja wierzę, że chłopaki nie wypuszczą gniota. Ktokolwiek w tym filmie zagra, czy to będą polscy aktorzy, CG czy azjata w roli Geralta to i tak ciężko będzie zrobić to gorzej niż serial z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca o co tu chodzi... tzn. wiem że wszyscy chcieli by zobaczyć coś fajnego ale biorąc pod uwagę dokonania polskiej kinematografii w klimatach fantasy, to czemu miałbym mieć jakiekolwiek podstawy do optymizmu ? Nawet jeśli znajdzie się ktoś na tyle szalony by wysypać na taki projekt worek kasy to czemu miało by się to przełożyć na dobry produkt ? Wiem ze jest sporo utalentowanych ludzi w Polsce którzy chcą robić coś na najwyższym światowym poziomie ale wymaga to lat pracy i doświadczenia ale co tam od razu zróbmy Wiedźmina !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia. Nie dali finansowo rady z Hardcore 44, a dadzą radę z filmem fantasy, którego produkcja do tanich raczej nie należy? No i szkoda, że wybór padł na Wiedźmina. Raz, że film się źle kojarzy, bo był koszmarny. A dwa może można było wybrać jakiegoś innego autora. Mam wrażenie, że Wiedźmin to jakiś nasz fetysz narodowy...

 

Wydaje mi się, że Hardcore 44 jest dużo trudniej sprzedać. Produkt jak na nasze warunki zbyt kontrowersyjny. Do takich tematów u nas się podchodzi śmiertelnie poważnie. Do tego trzeba tłumaczyć ludziom jakby to miało wyglądać, a nie wszyscy mają wyobraźnię. Nawet najlepsze concepty nie pomogą :P

 

Wydaje mi się ,że z Wiedźminem powinno być łatwiej. To już jest dobrze wypromowana marka. Są książki, gry, cinematiki. Platige ma pewnie całe archiwum pełne różnych materiałów. Jest się na czym oprzeć w dyskusji z różnymi komisjami przyznającymi kasę ;) Można pokazać dokładnie o co chodzi i na co ma iść cała ta forsa :)

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałbym mieć jakiekolwiek podstawy do optymizmu ?

Bo zabierają się za to ludzie którzy udowodnili że mogą sobie z tematem poradzić. Popatrz na cinematiki Wieśka i inne produkcje PI, technicznie i reżysersko to pierwsza klasa.

 

Oczywiście PI nie ma na koncie jeszcze własnego pełnego metrażu i takie dzieło wymaga innej narracji niż reklama albo cinematic ale nie widzę przeszkód dlaczego to właśnie nie Wiedzmin miałby być ich pierwszym takim projektem. Wolałbyś świat i fabułę wykreowaną od zera? To by było o wiele trudniejsze w realizacji. Fabularnie mają z górki bo pan Sapkowski już załatwił większość roboty. Koncept świata wyklarował się już całkiem nieźle w przekazie niepisemnym bo szlaki przetarł CDPR z ich grą i odbiorcom taka reprezentacja tego świata się podoba. To jest realny do osiągnięcia cel. IMHO bardziej realny niż zabieranie się za nie-wiedzminowy pełnometrażowy film fantasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest sporo utalentowanych ludzi w Polsce którzy chcą robić coś na najwyższym światowym poziomie ale wymaga to lat pracy i doświadczenia ale co tam od razu zróbmy Wiedźmina !

 

Dlatego też, o ile to dojdzie do skutku, większa część posta pójdzie na zachód bo nie oszukujmy się...Przynajmniej 5 rodzimych studiów musiałoby na rok sobie dać spokój z innymi projektami i robić tylko wieśka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale takich świetnych cinematików (nie tylko od PI) jest mnóstwo, a dobrych filmów fantasy trzy na krzyż.

Liczę na cos w klimatach "Królewna Śnieżka i łowca".

 

Cholera nie wiem czy żartujesz czy nie :P Przyjmuję, że nie. Mnie Śnieżka w tej wersji się podobała. Od strony wizualnej film jest pięknie zrobiony. Gdyby coś podobnego udało się zrobić w naszych warunkach to by było cudnie :) Ale budżet Śnieżki to 170 milionów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zabierają się za to ludzie którzy udowodnili że mogą sobie z tematem poradzić. Popatrz na cinematiki Wieśka i inne produkcje PI, technicznie i reżysersko to pierwsza klasa.

 

Oczywiście PI nie ma na koncie jeszcze własnego pełnego metrażu i takie dzieło wymaga innej narracji niż reklama albo cinematic ale nie widzę przeszkód dlaczego to właśnie nie Wiedzmin miałby być ich pierwszym takim projektem. Wolałbyś świat i fabułę wykreowaną od zera? To by było o wiele trudniejsze w realizacji. Fabularnie mają z górki bo pan Sapkowski już załatwił większość roboty. Koncept świata wyklarował się już całkiem nieźle w przekazie niepisemnym bo szlaki przetarł CDPR z ich grą i odbiorcom taka reprezentacja tego świata się podoba. To jest realny do osiągnięcia cel. IMHO bardziej realny niż zabieranie się za nie-wiedzminowy pełnometrażowy film fantasy.

 

Poradzić z cinematiciem na pewno, produkcję z żywym aktorem który przyszedł "dorobić" na mocapie również ale film fabularny nie koniecznie. A jeszcze jakby się pojawiły znane nazwiska to może być ... . Przypomina mi się scena z planu "Ogniem i mieczem" jak jeden z gwiazdorów mówi do reżysera że on by to tak a tak, reżyser odpowiada mu że nie, ma być jak on chce, na to ten gwiazdor że on to widzi tak, a reżyser jak mu z kur*** ą nie wyjedzie, gwiazdor uszy po sobie. Czy Pan Tomasz Bagiński jest takim człowiekiem ? Nie wiem. W mocapie masz jednocześnie od 1 do 3 może 4 ludzi a tu byłoby od kilkunastu do kilkudziesięciu - aktorzy, statyści, itd. Animatici a prawdziwy film z żywymi aktorami to dwa różne światy. Parafrazując "Trzeba naprawdę umieć ogarnąć ten burdel".

 

P.S. Po pierwszych wzmiankach myślałem że będzie pełne CG i to było dla mnie realne a później że fabularny ? Trochę dziwne, obecnie Applesead zrobili już 3 części w CG , RE chyba ze 2 części w CG. Zrobić takiego pełnego cinematica jak trailer z Wiedźmina 3. Wypuścić od razu na rynek DVD zgrać z czasem z premierą braliby jak świeże bułki tak w Polsce jak i na całym świecie. CG pokroju wyżej wymienionych u nas w kinach się nie sprzeda, szkoły na to nie pójdą.

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzić z cinematiciem na pewno, produkcję z żywym aktorem który przyszedł "dorobić" na mocapie również ale film fabularny nie koniecznie. A jeszcze jakby się pojawiły znane nazwisko to może być ... . Przypomina mi się scena z planu "Ogniem i mieczem" jak jeden z gwiazdorów mówi do reżysera że on by to tak a tak, reżyser odpowiada mu że nie, ma być jak on chce, na to ten gwiazdor że on to widzi tak, a reżyser jak mu z kur*** ą nie wyjedzie, gwiazdor uszy po sobie. Czy Pan Tomasz Bagiński jest takim człowiekiem ? Nie wiem.

 

Hehe. Nawet jak nie jest to po trzech dniach na planie już będzie ;) Poza tym wszystkiego się można nauczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności