Skocz do zawartości

Wiedźmin od Tomka Bagińskiego?


blinq

Rekomendowane odpowiedzi

No, zastanawiać się co chce PI będziemy, aż PI powie w co gra. Czyli długie lata.

 

Jasne jest, że do produkcji pełnego metrażu trzeba mieć min. sto baniek, nikt w kraju tego nie wyłoży. Jasne jest, że do produkcji trzeba by zaprząc całą krajową infrastrukturę CG, bo PI tego w pojedynkę nie ogarnie. I tak jak już wspomniano wcześniej, nie mamy ani jednego pozytywnego przykładu superprodukcji fantasy zrealizowanego w Polsce. IMO wszystkie ścieżki i tak prowadzą za granicę. Po kasę, do produkcji, zaplecza, scenarzystów, charakteryzatorów etc. etc.

 

Otóż w y d a j e mi się, że ten ruch to ucieczka w przyszłość, na rok w którym skończy się GoT i większy miś będzie rozglądać się za kolejnym bezpiecznym finansowo produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Baggins

 

duza odpoweidzialnosc, panowie :), nie mozecie tego spartolic, niezaleznie jaki rodzaj filmu to bedzie :D

 

wszyscy z niecierpliwoscia beda sledzic i to juz nie beda kamienie na szaniec czy inny chłam na hajs :D

 

zycze powodzenia i sam wyczekuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pierwszy filmowy Wiedźmin był słaby ze względu na kulejące efekty specjalne i ogólny brak budżetu, ale... Przymknijcie na to oko i obejrzyjcie SERIAL (który dla odmiany trzyma się kupy). Zdecydowanie ma klimat, pierwszoplanowe postaci zagrane są doskonale. Miałem okazję widzieć na żywo Żebrowskiego w monodramie "Doktor Haust" i zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że chodziłem skołowany przez kilka dni. Jakoś zupełnie nie mogę sobie wyobrazić nikogo innego w tej roli - jakieś pomysły? No i muzyka ś.p. Grzegorza Ciechowskiego - zupełnie niepowtarzalna, często słucham do dziś... Pozostaje mieć nadzieję, że budżet się znajdzie (a biorąc pod uwagę międzynarodowy hype na grę, jest to całkowicie możliwe). W ostatnich latach powstało kilka bardzo dobrych polskich produkcji (największe wrażenie zrobił na mnie "Układ Zamknięty" i "Drogówka"), oraz milion nieoglądalnych debilnych komedii z grą aktorską na poziomie gimbazy.... za jakie grzechy? :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poprzednią ekranizację, to nie tylko "kulejące efekty specjalne". Wszyscy zawsze przywołują tego smoka i niewydarzone utopce, ale zapominają, że w tym filmie wszystko kulało, od doboru rekwizytów i lokacji, poprzez oświetlenie i pracę kamery. Naprawdę, czasami kompletni amatorzy w zero-budżetowych produkcjach lepiej ustawią światło we wnętrzu niż np. w scenie uczty z zaklętym Jeżem. To jest wprost szkolne ćwiczenie. "Wiedźmin" jest jednym z niewielu filmów, o których bez wahania mogę powiedzieć, że wszystko w nim jest nie tak, i zawsze się zastanawiam, jak to się mogło wydarzyć.

Aktorzy faktycznie próbowali ocalić to, co nie było do uratowania, i chylę przed nimi czoła. Muzyka też zapadła w pamięć. Ale oczy bolą do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym wolal zeby baggins zrobil ten flik w komprodukcji z francuzami...polecam obejrzec vidoq https://www.youtube.com/watch?v=KZlS5Hj2urg

przyklad ze sniezka i lowca tez ok , kiedys powstal rowniez dobry film tego typu przygody braci grimm

i jesli by cos w tym stylu sie udalo to uwazam ze git

 

codo jakosci fx to ...prosze was...wszyscy tu widzieli nie jeden przyklad co mozna zrobic w kilka osob za pare groszy lub nawet free jesli sie naprawde chce i ma jakas wizje , wiesiek oczywiscie musi troche fx miec ale sporo mozna by ogarnac dobra charakteryzacja i swiatlem ... a te kilka epic moments to sobie PI spokojnie zrobi , przecierz wiesiek to raczej basn o tym jak ludzie sa bestiam sobie wzajemnie a te bestie bestiowe to taki rodzynek zeby nie bylo ze ich nie ma...w filmie protagonista nie bedzie musial levelowac naparzajac tabunt szkieletow nie??

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony news mnie ucieszył, książki bardzo lubię, gry obie (W1 i W2) ukończyłem z satysfakcją (czekam na część trzecią), więc i film przywitam z zadowoleniem ale z drugiej strony powtórzę to co ktos niedawno napisał na innym portalu:

 

2004 - zapowiedzi filmu "Ruch Generała"

2009 - zapowiedzi filmu "Hardkor 44"

2014 - zapowiedzi filmu "Wiedźmin"

 

Dwa pierwsze projekty do tej pory są tylko widmami, więc tym razem wstrzymam się z nadmiernym entuzjazmem.

 

no i to by było na tyle, poczekamy zobaczymy, a wszystkim którzy życzą sobie animacji przypominam że przykładowo "Space Pirate - Captain Harlock" kosztował 30 mln dolarów czyli około 100 mln złotych (kto w biednej polandii wyłoży taką kasę na produkcje)

 

Baggins zdaje sobie na pewno sprawę że skacze na bardzo głęboką wodę porywając sie na ekranizacje Wiedzmina, jak film okaże się crapem to posypią się gromy ze wszystkich stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to marzenie ściętej głowy, ale po obejrzeniu trailerów do Wiedźmina III i ostatniego Appleseed Alpha, któremu to jakościowo trailery owe nie ustępują ani o krok, ośmielę się rzucić Tomkowi wyzwanie, któremu - wierzę - akurat on jest w stanie podołać. Mianowicie zrobić Wiedźmina całkowicie CG, w konwencji istniejącego już intro, tylko z dobrą fabułą (to akurat zawsze jest klucz do sukcesu i na tym większość filmów pada w pierwszej kolejności) - i przyćmić mistrza Masamune. Obawiam się tylko, że na pełnometrażowe filmy w takiej konwencji stać póki co tylko Jankesów i Japończyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to by było na tyle, poczekamy zobaczymy, a wszystkim którzy życzą sobie animacji przypominam że przykładowo "Space Pirate - Captain Harlock" kosztował 30 mln dolarów czyli około 100 mln złotych (kto w biednej polandii wyłoży taką kasę na produkcje)

 

Kosztował 30 mln a na iMDB oceniło go na razie tylko 4tyś ludzi a Wiki pokazuje takie wyniki box office: $4,489,155 (Japan) / $17,137,302 (Worldwide). To, że film jest wizualną perełką nic mu nie pomogło. Okazał się za bardzo japoński dla zachodniego widza ;)

 

Być może to marzenie ściętej głowy, ale po obejrzeniu trailerów do Wiedźmina III i ostatniego Appleseed Alpha, któremu to jakościowo trailery owe nie ustępują ani o krok, ośmielę się rzucić Tomkowi wyzwanie, któremu - wierzę - akurat on jest w stanie podołać. Mianowicie zrobić Wiedźmina całkowicie CG, w konwencji istniejącego już intro, tylko z dobrą fabułą (to akurat zawsze jest klucz do sukcesu i na tym większość filmów pada w pierwszej kolejności) - i przyćmić mistrza Masamune. Obawiam się tylko, że na pełnometrażowe filmy w takiej konwencji stać póki co tylko Jankesów i Japończyków.

 

Ostatnio leciał w tv kolejny Potter, gdzie w środku filmu pojawia się piękna mini-animacja. Jak widać, można z powodzeniem połączyć obie techniki, gdy się to od początku zaplanuje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TgmEEDyeDv8

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można, ale to była konstrukcja szkatułkowa: historia wewnątrz historii i można ją było w ten sposób połączyć, właśnie w takiej baśniowej kreskówkowej konwencji. Było to wręcz wskazane, jako gawędziarskie opowiedzenie legendy, które z historią Pottera łączył kontekst i narracja w wykonaniu Hermiony. Mnie tymczasem chodzi o pełnometrażową animację w jakości intro, jakie dotąd powstały do Wiedźmina III. Nie wiem, czy widziałeś już Appleseed Alpha, do którego się odnoszę, ale jeśli nie, to tu masz trailer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Harlocka, Starship Troopers: Invasion i Appleseed Alpha też (niedawno nawet wrzuciłem na temat tego ostatniego dwa zdania w ostatnio obejrzanych /Link ) Pewnie tak samo jak ty, rzucam się na te filmy jak na świeże bułeczki ;) Ale jak widać wychodzi na to, że większość nie podziela naszego entuzjazmu bo te filmy nie robią jakiejś wielkiej furory na świecie. Bardziej od CG Wiedźmina chciałbym zobaczyć CG WarCrafta ale nawet Blizzard, który ma większe bogactwa od Platige ;) nie decyduje się na taki film, tylko też robi aktorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem o filmie wg. "Malowanego Ptaka" Kosińskiego.... zapowiedź chęci ekranizacji 2012.... scenariusz nagrodzony w Canes w 2015, dziś mamy 2017, podana jest obsada i zdjęcia z planu filmowego... planowane ukończenie filmu 2019... i przypomniał mi się Wiedźmin który miał być w 2017.... a nadal nikt o nim nic nie mówi.... czyżby "Wiedźmin" podlegał innym zasadą rynku...???....:)))... piszę to w temacie założonym w 20124...!!!... czy film "Wiedźmin" dołączy do legend, a nie do "Legend"....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraszylem sie jak przeczytalem, ze budzet to jakies 140 tysiecy dolarow, bo za taka kase to najwyzej moznaby zrobic Geralta siedzacego i opowiadajacego swoje przygody :D Potem doczytalem "Na tym etapie" - cokolwiek by to mialo znaczyc. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agdybybyl - kopacz antycznych wątków.

Tak jak powtarzam od jakiegoś czasu - na razie nie udzielamy nowych informacji. ;)

Odsyłam na oficjalne kanały SDC i Platige, gdzie coś na ten temat się wcześniej czy później na pewno pojawi.

 

czołem

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Baggins powinien pierw zrobić dobry film niskobudżetowy, bez efektów specjalnych. Nawet za 10 000 pln. z kilkoma aktorami, a potem się brać za superprodukcję. Jednak ludzie co robią shorty nie liczą się w ekipie pełnych metraży.

 

Powinien... Ale zamiast tego wola robic niewidzialne filmy, ktorych nikt nie moze zobaczyc ani nawet uslyszec czy je kreca wogole. Mimo ze juz teraz powinien wyjsc jakis teaser/trailer.... jezeli ma sie to stac w 2017.

 

Graft>///

Taaa... Robia 10 naraz. Oni przede wszystkim organizacyjnie nie beda w stanie uciagnac nawet jednego wiekszego filmu na poziomie. Nie dlatego ze sa gorsi lub cos w tym stylu. Tak akurat nie mysle. Raczej chodzi o doswiadczenie... O drobne rzeczy ktorych nie da sie przewidziec w bunkrze na Mokotowie a ktore potrafia zamienic ich dzien zdjeciowy w pieklo. No i mysle ze poza tym probujac robic efekty wizualne.... polegna na postprodukcji bo nie ma teraz takich ilosci ludzi do robienia takich rzeczy porzadnie w regionie zwanym Polska. Jezeli zrobia film to bedzie nieco/sporo ponizej oczekiwan.

 

Platige robi wlasciwie tylko animacje. Przy filmie istnieje zupelnie innego rodzaju zbior wyzwan... Jak platige chce przestawic ekipe ktora do tej pory tworzyla tylko animacje na filmowa postprodukcje??? Do tego trzeba miec nieco inne nastawienie.

 

Moga zawsze sprobowac zrobic film bez wielu efektow wizualnych. Tu z kolei problemem jest rezyser ktory well moze jakby poskladac wszystkie jego szorty do kupy to uzbieralby jeden pelny metraz. Znowu brak doswiadczenia.... Dlatego zgadzam sie z wypowiedzia Blenderowicza.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym być krasnoludem z "Wiedźmina".

Chociaż krasnoludy dużo przeklinają, to mogę mieć z nimi coś wspólnego.

Są rodzinne, twarde i poświęcają się swojej pracy.

To jest coś co mi odpowiada.

 

Baggins w Wyborczej... czyli promocja ruszyła...!!!...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności