Skocz do zawartości

Curve mode - brush z alphą


keid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy aby korzystać z curve mode na brushu z jakąś alphą muszę odhaczyć coś dodatkowo by to działało? Przykładowo wybieram standard brush, rysuje krzywą, klikam raz i zrobione. Gdy to samo zrobię na standardowym brushu z jakąś alphą, klikanie nic nie daje. Mogę jedynie sobie przeciągać po powierzchni ale to nie jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Własnie tez sobie poprobowalem wlasnie. Jedyna opcja to przy tworzeniu krzywej wylaczyc intesity a po modyfikacji zwiekszyc sile pedzla i lekko pociagnać krzywą w ktoryms punkcie krzywej. Curve steps tylko zwiekszyc. Niestety jak sa duze krzywizny to moze to nie wygladac dobrze w niektorych miejscach bo nie wyciaga po normalnych.

Przetestwowalem z masking brushem dziala fajnie potem iwersja i inflate w deformation. Tylko krzywa intesit, czy size trzeba płaska zrobic lub wedle uznania. Tylko no kliknieciem nie zmienic wiec tylko Undu zostanie. Nic innego nie wymyslilem. Tutaj akurat maska jest na inwersji rysowana.

 

http://i.imgur.com/Ett6yg3.png

Ett6yg3.png

 

 

Ja do malych detali preferuje insert brushe zrobione w zewnetrznych programie z niskim polycountem.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niemniej jednak pisałem właśnie o możliwości przeciągnięcia zamiast kliknięcia w pierwszym poście. Na ogół takie rozwiązanie jest do przyjęcia, ale może wtedy gdy zadałem to pytanie robiłem coś gdzie takie rozwiązanie zbyt dużo napsuło.

Wiesz jak zniwelować widoczne łączenie krzywej gdy jest loop? Takie coś się dzieje przy pojedynczym kliknięciu na brushu bez alphy. Więc gdy z alphą musiałem to jeszcze przemieszczać to wyglądało to kiepsko.

 

liZaHli.jpg?1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ty miejscu chyba mamy podwójne działanie brushu'u. Więć chyba wcześniejsze zakończenie loopa. Ewentyalnie pozostało zrobienie tak jak w moim przykładzie używając maski i opcji deformacji potem, dla niezamaskowanego obszaru. Myślałem jeszcze o layer brushu, ale jednak sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności