Skocz do zawartości

Nowy komputer się nie restartuje


mirass

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowy komputer i niby wszystko ok działa, ale jak przyszło do instalacji systemu to po zrestartowaniu systemu nie uruchamia się on na nowo. Komputer co prawda pracuje dalej, bo wiatraczki chodzą, ale nie może się włączyć i jest tak za każdym razem. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nawet jak nic nie jest włożone to tak się dzieje. Udało się zrestartować komputer, ale tylko wtedy gdy w Biosie ustawiłem domyślne ustawienia. Za kolejnymi razami już nie. Jak znowu ustawiłem domyślne to znowu zadziałał i potem za kolejnymi już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz, w którym momencie uruchamianie się zatrzymuje. Wczytuje się BIOS? Jakiś komunikat na ekranie? Może spróbuj włączyć i naciśnij F8 - tryb awaryjny. Czasami pomaga przy niewielkich błędach Windows.

 

edit:

A zapisujesz ustawienia BIOSU przy wyjściu z niego (F10)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować Windowsa 8.1. Na końcu instalacji system musi się uruchomić od nowa. Wtedy wszystko znika z ekranu, monitor się wyłącza i komputer też się powinien wyłączyć, ale wiatraczki dalej działają i wszystko się świeci. Komputer więc się nie wyłącza i w tym stanie pozostaje. Tak się dzieje tylko przy restarcie, bo gdy wyłączam normalnie komputer to wszystko jest ok. Tryb awaryjny się nie uruchamia.

 

Zapisuje ustawienia Biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość "zawieszonego" restartu jest często charakterytyczna dla nieprawidłowo podkręconego procka. Często nawet fabrycznie podkręcane płyty ("podkręć zestaw jednym kliknięciem") łapią taką zwieche. Komputer działa normalnie z boostem, ale nie potrafi się zrestartować. Zapewne płyta, którą dysponujesz ma swój wewnętrzne UEFI (tak to się nazywa?) w którym można ustawić parametry, być może jest gdzieś tam włączony jakiś magiczny przycisk "overclock" albo "performence boost".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem to co pisaliście. Niestety nic nie zadziałało. Z tego co czytałem to ta płyta główna jest felerna (tak to jest jak ktoś kto się nie zna na komputerach kupuje elementy do złożenia). Spróbuje jeszcze update, ale nie wiem czy to coś da. Pewnie zwrot towaru już nie będzie możliwy skoro zestaw został złożony, a kupowałem poszczególne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj co to za płyta jest bo może właśnie przyczyna leży tutaj ze to winda ma problem z ta płytą. co do gwarancji to aktualizacja biosu nie ma na nią wpływu szczególnie że bios ci się odpala. W tym co pisałeś wcześniej mam pewne niejasności na jakim etapie komp ci się zawiesza bo pisałeś że przywracałeś bios do fabrycznych ustawień czyli udawało ci się wejść do jego konsoli czy robiłeś to mechanicznie przez przycisk który jest na niektórych płytach czy tez przez przekładkę zworki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios się uruchamia. Nic nie ruszałem mechanicznie. Wszystko działa spoko. Tylko jak próbuję zainstalować Windowsa to potrzebny jest restart systemu i wtedy się tak dzieje.

 

Płyta główna to: Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL

Edytowane przez mirass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może dostępna win 7 instalkę jeśli tak spróbuj czy dzieje się także to przy niej jeśli tak to płyta do sklepu na gwarancji. Niby producent pisze na stronie ze płyta ma support do win 8 ale na pudle nie ma stosownego znaczka :) a win 8 ma czasami problemy z obsługa sterowników różnych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i jeśli dobrze pamiętam po tym dziwnym restarcie wystarczyło przeczekać kilka minut i komputer uruchamiał się na nowo. Jeśli uzbrojenie się w cierpliwość nie pomoże proponowałbym ponowne wypalenie instalatora z jakiegoś innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności