Skocz do zawartości

Spotkania z twórcami: Maciej Kuciara, concept artist (wideo)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia nagrania z Maciejem Kuciarą, które odbyło się w grudniu 2013 roku w ramach cyklu "Spotkania z Twórcami" w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

 

Moim zdaniem to bardzo wartościowy materiał, który warto obejrzeć nawet jeśli nie planujecie zostać artystą koncepcyjnym. Materiał jest stosunkowo długi, więc w dużym skrócie co w nim znajdziecie:

 

 

Na samym początku podkreślę, że nie jest to wideotutorial pokazujący jak powstaje konkretna praca od "a" do "z". W materiale, na samym początku poznacie historię Maćka, jak to się stało, że robi to co robi, jak zaczynał. Zobaczycie jego pierwsze prace (wraz z komentarzem), dowiecie się co nieco o firmach w których pracował (m.in. People Can Fly, Crytek, Naughty Dog), dowiecie się o pracy w tych firmach, jakie wymagania należy spełnić, aby zostać zatrudnionym przez takie firmy. To tylko ułamek tematów, które przewijają się w trakcie całego nagrania.

 

 

Zachęcam do obejrzenia nagrania również te osoby, które potrzebują trochę motywacji do pracy!

 

Pełna treść: Spotkania z twórcami: Maciej Kuciara, concept artist (wideo)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@smiler: oj tam, oj tam. Marudzenie. Bez p. doktora nie byłoby nagrania. Możesz przewinąć. To tylko kilka minut.

 

Mnie się przypomniały stare czasy jak to oglądałem. Sentymentalnie. Ale ten czas leci. Prawdę mówiąc pamiętam prace Maćka z jego początków, długo przecież działał jako moderator i pomagał przy serwisie. Pamiętam nawet starsze prace niż te pokazywane. Czasami żałuję, że jakoś tak się przyjęło, że prace te były wrzucane nie na serwer a gdzieś były linkowane w darmowych serwisach czy na darmowych hostingach, których już nie ma. No i jest jakaś tam mała satysfakcja, że na max3d "wychowało się" (tutaj zaczynali, poznawali branżę...) w jakimś tam stopniu całkiem spore grono grafików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak to prawda. Sam się natknąłem na max3d jak szukałem w sieci informacji o fanowskich filmach Star Wars. Kurcze dawne czasy. Wtedy chyba to się nazywało Adek 3d coś tam .. ? : )

 

Jakby nie było jedyny taki serwis w Polsce i myślę, że wielu zawdzięcza mu sporą dozę wiedzy / informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rozmowa. Nagłośnienie mogłoby być lepsze, bo trochę irytowały trzaski z mikrofonu. Szacunek dla Maćka umiejętności i pracy w to włożonej. Choć jak dla mnie to trochę szaleństwo aż tyle poświęcać czasu na naukę, choć jak widać, jak chce się mieć efekty to trzeba włożyć dużo wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

RE: gildia filmowa (zwiazek zawodowy):

http://www.adg.org/

Tu mozna poczytac wszystkie informacje. Dla leniwych - jesli film jest robiony przez studio (Fox, Universal, Sony, WB, Disney etc) w USA, zeby przy nim pracowac jako ilustrator trzeba nalezec do ADG. FIlmy robione poza rejonem USA nie maja takiego obowiazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla organizatorów i Maćka. Więcej takich spotkań poproszę :)

Pełen podziw za determinacje i moc do ciągłego rozwoju. Daleko Cię to zaprowadziło. Tak bardziej osobiście to jestem ciekaw jak wygląda kontakt z rodziną, czy nie brakuje Ci czasu dla bliskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zrozumiałem po tym wywiadzie, również w odniesieniu do własnych doświadczeń. Powstał bardzo wartościowy materiał i trzeba wiedzieć, że system jest tak genialny, że artyści muszą gonić króliczka cały czas nawet na tym poziomie. Dzięki Maciej i dzięki dla pomysłodawców. Zobaczyłem człowieka pracy, który nie zawdzięcza sukcesu temu, że jest np. lwem salonowym, ale gościa który ciągle szuka nowych wyzwań i nie pęka przy robocie, ha , nawet zamiast myszy pen w łapie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż jestem w połowie bardzo interesującego filmu i dla mnie 2 takie przemyślenia:

1)Warto kierować się w życiu głosem serca i mieć w sobie pasję. Warto czasem zaryzykować.

2), aby być w czymś niemal perfekcyjnym ilość poświęconych godzin musi być ogromna! Ale czy warto poświęcać aż tyle... aż do obłędnej liczby kilkunastu godzin dziennie. Pracujemy po to żeby żyć, nie odwrotnie.

Jak popatrzeć na mistrzów w swoich dziedzinach to wielu z nich tak właśnie dochodzi do sukcesu. Nieodłączne są uwarunkowania genetyczne definiujące szybkość uczenia się lub będące wręcz barierą nie do pokonania (np. motoryka C.Ronaldo będąca nie do wyćwiczenia dla przeciętnego piłkarza z górnej półki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestę gwiazdorę :)

 

Ale wracając na ziemie, to muszę powiedzieć, że spotkanie z Maćkiem Kuciarą, było naprawdę świetną inicjatywą. Do tej pory czuje energie do pracy mimo, że spotkanie odbyło się prawie rok temu.

Fajnie zobaczyć, że człowiek którego kariera wystrzeliła w kosmos, potrafi spotkać się z ludźmi i porozmawiać, tak po prostu, bez przechwałek i snobizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba spotkania z Twórcami pokazują, że są to ludzie otwarci, chętnie dzielący się swoim doświadczeniami. Większość ludzi lubi być w swojej "strefie komfortu", oni wprost przeciwnie.

 

Ja miałbym takie pytanie bo serio mnie to ciekawi: Czy w sofcie 3d Maciek również pracuje w 100% tabletem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności