Skocz do zawartości

Nowa myszka - coś po "zaklikanym" Logitech MX Revolution


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mój Logitech MX revolution powoli odmawia współpracy (zaklikany dosłownie, LPM nie trzyma już za dobrze więc zaznaczenie czegokolwiek robi się frustrujące).

 

Pytanie co polecili byście do pracy? (Modelowanie 3d studio + photoshop itp).

 

Chodzi mi o podobną ergonomię jak MX Revolution, i świetne rozwiązanie z ładowaniem akumulatorów - wersje "bateryjne" odpadają - baterie z reguły padają mi w najmniej odpowiednim momencie (np. 23:00 w nocy). Fakt, oczywiście da się akumulatorki wymienne kupić i ładować osobno, niemniej - Żona używa takiej myszki i zasadniczo większość czasu akumulatorki są w stanie "krytyczny za chwilę zdechnę" a ładują się długo.

 

W MX Revolution świetną sprawą jest szybkie ładowanie - po 5min ładowania, myszka potrafi jeszcze ze 2h pociągnąć (czyli jak już padła kompletnie - wstawiasz na 5 min do ładowarki i idziesz zrobić trzecią kawę, zanim woda się zagotuje, masz już zapas prądu na 2h pracy).

 

Zastanawiam się nad kupnem zestawu z klawiaturą, ale nie mam na to ciśnienia - klawiatura ma kilka lat i jeszcze kilka pociągnie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę nie rozumiem dlaczego się tak wzbraniasz przed bateriami. Mój logitech M705 trzyma na 2 paluchach ponad rok używany średnio 13h dziennie. kilka dni przed absolutnym rozładowaniem się mysz zaczyna alarmować czerwoną diodą więc jest sporo czasu żeby wyskoczyć do kiosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem dlaczego się tak wzbraniasz przed bateriami. Mój logitech M705 trzyma na 2 paluchach ponad rok używany średnio 13h dziennie. kilka dni przed absolutnym rozładowaniem się mysz zaczyna alarmować czerwoną diodą więc jest sporo czasu żeby wyskoczyć do kiosku

Miałem złe doświadczenia z bateriowymi myszkami - dlatego wolał bym coś co mogę ładować łatwiej. Ale skoro masz dobrą opinię po dłuższej pracy z m705, wypada mi się zatem zastanowić i nad takim rozwiązaniem. Na teraz, znalazłem kontynuację MX Revolution - czyli MX Performance i zastanawiam się nad kupnem. Ma ktoś ? używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX Performance. Używam i jestem zadowolony :-) Bardzo wygodne dodatkowe klawisze, działa nawet na blacie stołu, zrobionego z przeźroczystej szyby. Dosyć ciężka, ale dla mnie to racze zaleta bo czuję co mam w ręku. Wygodna dla dużych dłoni, ale tylko dla praworęcznych.

Na minus:

- dodatkowe "przyciski" w rolce, lewo/prawo. Wyłączam bo mają bardzo mały opór i bez przerwy przy naciskaniu rolki (używamy chyba wszyscy bardzo często) przypadkowo uruchamiałem również je. Ale jak napisałem, programowo w kilkanaście sekund da się je wyłączyć.

- w porównaniu do wcześniejszych modeli czas pracy po naładowaniu 2-3 tygodnie (poprzednie MX działały dłuuuugo dłużej). Za to ładuje się bardzo szybko a poza tym umiejscowienie gniazdka USB i dołączony długi kabelek, pozwala po podłączeniu, na pracę jak ze zwykłą myszką przewodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości spytam ile lat miałeś tego logitecha MX'a revolutiona

coś w okolicy 4 i pół roku. (Mniej więcej, bo faktury musiał bym poszukać). Pod względem wytrzymałości akumulatorów jest świetnie dalej. Tylko ten LPM nie daje rady powoli.

 

Dzięki wszystkim za opinie i sugestie. Dam znać jak na coś się zdecyduję i postaram się (jeśli czas pozwoli) opisać z punktu widzenia wygody pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Evoluent?

Ja się nad tym zastanawiam bo nadgarstek zaczyna pobolewać. Wyglądem nie powala ale Ci co krzystają to bardzo chwalą.

 

 

http://www.evoluent.com/

 

Też jestem ciekawy czy ktoś tu używa takiej myszki? Zdarzyło mi się przez chwilę bawić taką i pierwsze wrażenie było całkiem niezłe, aczkolwiek nie pracowałem dłużej więc ciężko mi ocenić. Niestety cena tej myszki to jakaś pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu kupiłem Logitech G700s. Broniłem się strasznie po zaklikanym MX performance. Jednak alternatywna była jedynie firma Razer. Niestety odpadła ze względu na brak możliwości ładowania w trakcie pracy (wszystkie modele). Na razie super, dużo więcej przycisków w stosunku do mx performance pewnie pozwoli na szybszą pracę(jak się przyzwyczaję). Mam tylko nadzieję, że nie padnie po roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności