Skocz do zawartości

Rendery i wizualizacje POS i Opakowań - w czym?


Gość szetikej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szetikej

Witam,

Panowie sytuacja taka: Firma produkuje POSy i wszelkiej jakości stojaki/ekspozytory oraz czasem opakowania, głównie z tektury.

Rendery produktów robiłem dla nich z plików produkcyjnych w KeyShocie, jednak teraz chcą mieć możliwość robienia "szybkich renderów" do zobrazowania produktu PRZED rozrysowaniem i przygotowaniem plików produkcyjnych.

Dodatkowo chcieli by mieć możliwość tworzenia wizualizacji powierzchni sklepowych z naniesieniem prezentowanych produktów, lub tworzenia całych wizualizacji sklepu z wyposażeniem dla większych przetargów.

 

I tutaj moje pytanie: jaki soft nadawał by się do tego najlepiej. Oczywiście pytanie laika, ja siedze raczej w 2d, a grafiką 3d nie zajmowałem się nigdy (poza Keyshotem, jednak to tylko rendery z gotowych plików). Moje zadanie polega na wybadaniu jakiego softu (z wstępnych poszukiwań wyszło mi że Blender i 3d Max) najlepiej byłoby korzystać oraz, co chyba ważniejsze, czy realne (czyli w sensownym czasie, nie 2 lata:) jest dokształcenie się osoby nie siedzącej w 3d do wykonywania rzeczy które opisałem powyżej.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasadniczo możesz to zrobić w każdym programie 3D nie ma tu konieczności zawężać się tylko do tych dwóch softów, na początek pobierz sobie wersje 30 dniowe oczywiście blender jest za darmo i przekonaj się z jakim interfejsem będzie ci się najlepiej współpracowało, natomiast co do ogarnięcia to nie powinieneś mięć problemów jeśli chodzi o modelowanie to są to obiekty zasadniczo dosyć proste te które masz wykonywać. Natomiast co do renderów to bym się kierował programami które jednak wykorzystują vraya jako silnik renderujący lub coronę. Natomiast skoro jesteś 2D to podejrzewam ze powinno ci się dobrze pracować np z cinema4d filozofia softu mocno zbliżona do photoshopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szetikej

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Potestuje tą cineme, te uwagi o interfejsie bardzo zachęcające - rozumiem że do niej trzeba dokupic Vraya, tak?

Blender - kosmicznie wygląda ale również postaram się jakis tutorial przerobić i zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuje tą cineme, te uwagi o interfejsie bardzo zachęcające - rozumiem że do niej trzeba dokupic Vraya, tak?

 

Tak. Za to możesz kupić najprostszą wersję Cinemy, do wizualizacja spokojnie wystarcza.

 

Ps. Sam właśnie robię w tego typu wizualizacjach i C4D bardzo przyjemnie się w tym sprawdza (choć oczywiście inne softy na pewno również ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za odpowiedzi!

 

Możecie mi jeszcze napisać co dokładnie daje zakup Vraya w odniesieniu do prac które opisałem w pierwszym poście? Bez niego ani rusz, czy można ale będzie np. wolniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray to silnik renderujący, bardzo popularny dzięki temu znajdziesz do niego bardzo dużo tutoriali i wszelkiego rodzaju materiałów jak np modele, mozna bez niego bo programy takie jak max , cinema, rhinoceros , blender mają własne silniki renderujące, bywa ze są wolniejsze od vray albo maj bardziej skomplikowaną metodykę działania i tworzenia w nich np shaderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nymeria

Polecam Blendera + Yafaray. Na początku ciężko się odnaleźć ale jak się już ogarnie i przestawi na te programy to można osiągną fajne efekty ;) No i przede wszystkim oba są darmowe! a to spory plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności