Skocz do zawartości

3ds max wire parameters dla wielu obiektów


pecet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale jak zaznaczę wiele obiektów to opcja 'wire parameters' jest nieaktywna.

Chciałem zrobić rig dyszy silnika odrzutowego, własciwie to zrobiłem przyłączając pojedynczo X Rotation kazdego elementu do value (slidera). W sumie 36 elementów więc tragedii nie było, tak wyszło

. Ale chętnie się dowiem czy jest na to szybszy sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tak:

 

for i in selection do

(

paramWire.connect $obiekt_ze_sliderem.modifiers[#Attribute_Holder].rollout_name[#slider_name] i.rotation.controller[#X_rotation] "slider_name"

)

 

w cudzysłowiu wpisujesz wzór taki sam jak w przypadku użycia okna wire parameters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najszybsza metoda to za pomocą skryptu, tak jak to mniej więcej przedstawił ziomal, można to zrobić na X sposobów ale żeby nie udziwniać w twoim wypadku można to było zrobić to tak.

 

Podpinasz jeden obiekt za pomoca Wire P, później odpalasz np. Dope Sheeta kopiujesz to "połączenie/controller", które właśnie utworzyłeś, później zaznaczasz, pokolei każdy obiekcik i w twoim przypadku robisz instancję dla rotacji X. Może też jest to ręczna robótka ale mniej uciążliwa niż robić X * za pomocą Wire Parameters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! oba sposoby działają. Trochę się pomęczyłem z maxscript bo nie wiedziałem co tu ".modifiers[#Attribute_Holder].rollout_name[#slider_name]" wstawić, ale za pomocą listenera mi się udało :)

Edytowane przez pecet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności