Skocz do zawartości

Scena 3D: Ubott U-35


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po dłuższej nieobecności na naszym forum chciałbym zaprezentować ilustrację stworzoną we współpracy ze Sławkiem Ostrowickim dla francuskiego pisma "Science & Vie Junior - Hors-serie"; #107; The First World War; august 27th. Obrazek ten stanowi okładkę artykułu nt. użycia okrętów podwodnych U-35 w pierwszej wojnie światowej.

 

Praca nad tą ilustracją była wielką przyjemnością, bowiem Sławek (na forum: pixel-factory) to jeden z najlepszych grafików jakich znam. Wiedziałem, że model, który tworzył będzie najwyższej jakości i dostarczony w tempie ekspresowym. Jak zwykle Sławek wywiązał się z zadania w 200%. Do mnie należało stworzenie kompozycji projektu w oparciu o layout artykułu, potem sceny, morza, modelu frachtowca (wielkie dzięki za pomoc dla Waldka Góralskiego, który wsparł mnie swoją fachową wiedzą i elementami jego modeli) i na koniec: postprodukcja.

 

Elementy CG - morze, modele, elementy postpro - odkosy, ogień, dym. Na koniec mały progress obrazu.

 

Wszelkie uwagi i komentarze jak zawsze mile widziane.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piter

 

15380932596_6532b74c36_o.jpg

 

Detale obrazu:

 

15403964185_c9ba831b4f_o.jpg

 

Fantastyczny model Ubotta U-35 stworzony przez Sławka:

 

15217541580_679ee3f820_o.jpg

 

15404201435_48d8420587_o.jpg

 

Model frachtowca mojego autorstwa (z elementami modeli Waldka Góralskiego):

 

15217012277_1285998408_o.jpg

 

Progress tworzenia ilustracji:

 

15217449497_b81df2b2f8_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piotrze jak zawsze praca FANTASTYCZNA.

Ja po pierwsze dziękuję za zaproszenie do współpracy :D

Z mojej strony dodam że modeling unwrap i praca nad teksturami trwała

6 dni więc tempo było szalone . Jedynym problemem było zgromadzenie w ciągu kilkunastu godzin materiałów ( zdjęć , rysunków)

potrzebnych do pracy . Dziękuję sklepom modelarskim które podesłały część materiałów i ukierunkowały mnie w poszukiwaniach reszty dokumentacji.

Piotr umieścił już moje rendery , ja dorzucam jeszcze wycinek textury 1:1 ( cały unwrap okrętu zmieścił się na dwóch mapach , jednej 16K i drugiej 8k zawierającej kiosk działo i detale pokładu )

15404783475_00949fb1fd_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się to ogląda. Super praca jak dla mnie. Jaras pewnie ma rację, ale nie przeszkadza to cieszyć się obrazkiem :).

 

Pewnie zadam jakieś głupie pytanie, ale nigdy nie zgłębiałem jakoś specjalnie tematu wody morskiej z tak mocnymi falami i turbulencjami. Piana na falach jest robiona na shaderze czy dodawana w post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja Panie, zadziwia mnie Twoja umiejętność połączenia pracy kilku osób w spójną ilustrację o dużej wartości artystycznej. ciekawi mnie, czy trenowałeś kiedyś tradycyjny warsztat? super klimat obrazka. postaci wyszły sztucznie, za to w powietrzu czuć lodowatą bryzę oblepiającą skórę. kadr wydaje się za ciasny - ujęcie wyłącznie akcji odbiera scenie dynamiki. myślę, że gdybyś skontrastował to ze "spokojną" (a raczej jednolitą) tonią oceanu lub nieba, samo zdarzenie zyskałoby na wadze. wspaniałe modele - widać, że dopieszczone w detalu ale tylko tam, gdzie grafika tego wymaga - i to się ceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne za komentarze i rekomendację. Wszystkie opinie i uwagi biorę sobie do serca. Szkoda, że takiej ilustracji nie mogę wrzucać w WIP (ze względu na umowę), bo widzę, że takie spojrzenie z boku przez innych dostarcza wielu cennych uwag, których się nie dostrzega pracując samemu. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

@Azbesty: Dzięki, całkiem możliwe, że jest jak mówisz. Ułożenie okrętu zostało mocno sprecyzowane przez osobę art directora.

@FF: dziękuję bardzo, szczerze mówiąc różnica jest w tym przypadku nie największa między renderem a postpro.

@2013: dziekuję bardzo :)

@Pixel-factory: Sławku wielkie dzięki za wszystko. Jak zawsze jesteś the BEST.

@STRZYG: dzięki ogromne :)

@jaras: dzięki bardzo, dałeś mi do myślenia, następnym razem będzie lepiej. Nie jestem pewien oświetlenia, bo ono w całości jest z 3D.

@Hynol: bardzo dziękuję. Piana na falach jest w shaderze. Opracowałem ją jakiś czas temu i się jakoś sprawdzała, przynajmniej w jednym przypadku, jak tu:

 

9d68e08ca7860bdaa9c85e6d15639ede.jpg

 

6b782ce4e2e1a5cf85a170018e21a1f4.jpg

 

Odkosy przy okręcie to postpro (niestety na RealFlow mnie nie stać)

 

@polka dot: dzięki bardzo. Kompozycja ciasna to prawda, choć musiałem się dopasować do layoutu artykułu, bloków tekstu itd. Ale może faktycznie spokojniejsze morze by się lepiej przysłużyło całości. Zamawiający chciał sztormową dość pogodę, ale i tak fale są skalą nie takie.

@artzgodka: dziękuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności