Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 134

Wątek: Piotr Dura

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    z czego się uczysz? jakieś książki?
    Jak dobierasz tak świetne kolory?
    masz już jakąś robotę?

Member
    Awatar Durek
    Podziękowania

Domyślnie

@Polak hmm generalnie wszystkie kursy jakie wpadną mi w łapki i sporo praktyki. Książki obecnie nie, ale standardowo polecam Framed ink, loomisa i Alla prima. Jak dobieram? Czasami mam juz w głowie gotową palete, czasami wyciągam z fotek, zwykle obie metody na raz.
    Roboty stałej nie mam (2 propozycje odrzuciłem), zlecenia natomiast sie zdarzają.

Cięzkie powroty po świętach :). Nowa pracka do wykończenia

Member
    Awatar Durek
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Widać delikatny progress (jak to w rysowaniu niestety:D) w dokładaniu zdjęć. Już tak nie rażą i są lepiej wpasowane moim zdaniem. Z chęcią bym zobaczył twoją pracę w jakiejś innej konwencji bo wydaje mi się, że ciągle trzymasz się w "bezpiecznym" dla siebie rejonie przez co te prace mi się wydają podobne. Pozdrawiam

Member
    Awatar Durek
    Podziękowania

Domyślnie

@Rymin Dziekóweczka. Masz na myśli ogólnie podobny styl graficzny prac, czy jednak zbyt podobne do siebie kompozycje/światło/tematykę? Jesli to pierwsze, to szczerze mówiąc nie wiem czy jest to wadą. Wydaje mi się, że wielu artystów ma takie swóje specyficzne wyczucie estetyki, dzieki któremu da sie ich prace łatwo rozpoznać

Kolejny wipik

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Nie styl tylko bardziej tematykę, zobaczył bym jakieś wnętrze, może jakąś postać itd. Stylistykę każdy ma swoją i to już bardziej kwestia gustu- na pewno nie jest to wada. Wszystko zależy czy chcesz iść w stronę koncept artu czy ilustaracji. Jak ilustracja to ok ale przy concept arcie trzeba jednak "liznąć" wszystkiego moim zdaniem. Pozdro

Member

Podziękowania

Domyślnie

Na plus: warsztat sie ladnie wyrabia, fotki i 3d duzo daja ale sa stosowane coraz lepiej, naturalniej.

Niemniej podpisuje sie pod slowami rymina. Ja od poczatku tej teczki odnosze takie wrazenie - ze te prace sa wtorne. I nie tylko przy concept arcie trzeba liznac roznych tematow. Ilustracja opowiada historie. Nawet jesli glownym tematem jest pejzaz - ona nadal musi opowiadac historie. Poprzez design pewnych elementow, poprzez kompozycje/ujecie, poprzez swiatlo, poprzez tresc. Dla mnie te prace nie opowiadaja zadnej historii tylko sa landszaftami na sciane w stylu fantasy :P Sa ladne, poprawne i nudne.

A sa nudne, bo prawda jest taka, ze sam sobie robisz krzywde glupim podejsciem do specjalizacji pt. "maluje gory i lasy do zarzygania" :P Serio - ja jestem za tym, by sie specjalizowac bo nie da sie ciagnac 5 srok za ogon ale istnieje pewna granica, gdy zbyt waski rozwoj torpeduje progress. Tak jest imo w twoim przypadku.

Obczaj rozwoj specjalisty od enviro: https://medium.com/@noahbradley/how-...56c#.g1enz5xrb

Pomimo tego, ze skupil sie na pejzazach caly czas mial porcje ksztalcenia ogolnego - rozne techniki, rozne tematy, rozne rzeczy. Fakt faktem mial od tego szkole artystyczna ale jesli ty takiej szkoly nie masz, to warto samemu zadbac o rozwoj. Dzieki temu juz jego pierwsze portfolio bylo ciekawsze niz twoje (np. poprzez rozne ujecia).

W samym enviro jest masa do zrobienia - rozna roslinnosc, rozne pory dnia, rozna pogoda, rozne pory roku, pejzaz miejski, pejzaz sf, pustynie, morza etc., wnetrza, wiecej architektury, rozne ujecia. Ot postudiowac istniejaca roslinnosc, architekture, miejsca na ziemi i to wykorzystac w swoich pracach.

Do tego na podstawie prac Bradleya da sie zauwazyc o ile ciekawsze jest enviro jesli doda sie do niego postac badz kreature. No ale ty nie dodasz, bo zamiast postaci wychodza gliniane ludziki :P A on umie i postac i enviro - da sie, zobacz :P

Sa tez cwiczenia, ktore rozwijaja podejscie do kompozycji np. studiowanie ujec filmowych, tworzenie wlasnych storyboardow - Noah robil i zobacz - nie tylko nie zaszkodzilo to jego enviro ale nawet pomoglo :P

I czemu odrzuciles oferty pracy? Tak siedzisz w domu i zamulasz gory a tak bys wyszedl do ludzi, zobaczyl, ze ilustracja to nie tylko ladnie wyrenderowane skaly i bys duzo wiecej zyskal i finansowo i na rozwoju wlasnym. Nikt ci przeciez nie zabroni zamulac enviro po pracy a tak bys mial w studio ludzi lepszych od siebie, ktorzy by ci pomogli rozwinac skrzydla.

Member

Podziękowania

Domyślnie

ej purin masz więcej takich linków jak ten bradleya?
    poza tym to super że się udzielasz w tematach bo zawsze to fajnie się czegoś dowiadywać jak się czegoś nie wiedziało :P

Member
    Awatar Durek
    Podziękowania

Domyślnie

Może bez zbędnego gadania - spora część wszelkich szkiców, zleceń i własnych projektów z ostatniego roku w kolejności chronologicznej (no... w miarę. Starałem się zachować, ale pamięć już niestety nie ta :P)

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Świetne prace. Widać profesjonalny poziom wykonania ;)

Uprawnienia umieszczania postów