× nie × nie:  0
Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234567813 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 131

Wątek: Revrite

Member
    Awatar DAGOO
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Prawa reka jest ok, ale co do lewej to zgadzam sie z bigworm.
    Ladny landscape, podoba mi sie kontrast miedzy niebem a poszarpanymi skalami.

Pozdro

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Dwa kolejne "szybkie" (1,5-3h) studia/szkice. Robiąc je, staram się uczyć jak używać dobrze pędzli i staram się też wprowadzać inne narzędzia np smudge tool itp. Szczerze przyznam, że fajnie się przy tym bawię. Następne prace chyba zrobię poziome, jak teraz patrze to przy publikowaniu na artstation, pionowe jakoś prezentują się gorzej.

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejna praca. Na początku studium, potem jakoś postanowiłem dorobić jakieś tło fabularne. W tym wypadku miał być to Geralt w towarzystwie Płotki, czy ich widać- nie wiem. W każdym razie próbowałem :P

dla ciekawych - progress klik

Member
    Awatar DAGOO
    Podziękowania

Domyślnie

Super ci wyszlo niebo w poscie 22. Pedzle ekstra! Ale po lapach mozna bic za te drzewko na samym srodku obrazka! :p

Ostatnia praca super - od fotografa do Geralta :p
    Pedzle super! Zupelnie zanika wrazenie, ze jest to robione na tablecie!

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejne dwie prace.
    1. Uznałem, że to porażka i ma złe proporcje, brak pomysłu i chęci by kontynuować.

2. Zrobione wzrozując się na refie, jednak to nie study, tylko interpretacja zdjęcia. Zrobione w 2-3h podczas oglądania smutnych LCS'ów.

ps, jak by ktoś chciał artstation

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

No, dawno mnie nie było, przez ten czas wziąłem się do roboty.
    szkice, brak tu najnowszych, z ostatniego tygodnia

no i nowy wip concept-artu, nie ma większego przesłania, po prostu uczę się techniki, pewnych tricków itp. Robiona na razie jakieś 1.5h. Szkielet postaci z DAZ Studio.

Member
    Awatar WaxTheFox
    Podziękowania

Domyślnie

Hej (:
    Zacznę od miłych rzeczy - co do starszych prac, cyfrowych, świetnie ci idzie zabawa pędzlami, lekkość prac, malarskość jest wprost fenomenalna, uważaj z przesadą, bo jak za bardzo zaczynasz dopieszczać to robi się sztucznie. Często zbytnie dopracowanie ujmuje pracy, a skoro masz dużo intuicji to korzystaj z tego. Co do szkicy tradycyjnych - super, że zmieniasz narzędzia. Polecałabym jeszcze węgiel, przy twojej lekkiej ręce może się sprawdzić.
    Teraz ta trudniejsza część. Imo, grafika cyfrowa jest swego rodzaju sztuką makijażu, pozwala 'pooszukiwać', poułatwiać sobie część kwestii, zasłonić swoje braki ładnym efektem, poprawić kształty etcetc Oczywiście nie ma w tym nic złego, jak się człowiek uprze wyuczy się rysować i na tablecie. Nie pozna i nie zrozumie masy interesujących motywów, ale można. no ale Ads, wróć do tematu. Skupmy się nad twoimi szkicami - unikaj przerywanej, szarpanej linii, to tylko szkic, szukaj formy, kształtuj ją, rób błędy, naprawiaj je. Szkic głowy jest bardzo kiepski, ale już parę prac dalej, te postaci w prostopadłościanach - to jest to. Szkic z psem - fajnie, ze zauwazyles sytuacje z bardzo ciekawym swiatlocieniem, fajnie, ze masz gest, ze to jest takie szybkie, energiczne. ale jest tez automatyczne i balaganiarskie.
    Polecam ci dwa cwiczenia: szybkie szkice czysto linearne; rysujesz obiekt, skupiając się na kształcie i proporcjach, nie patrząc na kartkę. Drugie - tez szkice, ale tym razem bez linii. Uzywasz tylko plam, zaznaczasz walory albo upraszczasz do czarno-bialej kompozycji.
    Mam nadzieję, że dorzuciłam ci coś nowego do przemyślenia, strasznie nie lubię jak mi ktoś dziesięć razy to samo tłumaczy i sama staram się tego unikać (: Ogólnie bardzo na plus, odkrywaj dalej. Uściski!

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Ła, wielkie dzięki za uwagi, postaram się przystosować do nich w następnych pracach : ) Przerobię też ćwiczenia, które poleciłaś, jestem ciekaw jak to się sprawdza i czy dają efekty. Co do węgla, sepii, sangwiny itp, to znam je, w używam ich mniej-więcej na takim poziomie jak pisaki i ołówek, po prostu nie używałem ich na a4, takie narzędzia jakoś wolę używać na większych formatach, np na B1, gdzie można sobie poszaleć.

Jak już wspomniałem, wrzucam nową porcje, tym razem świeżych szkiców, ale wcześniej, ostatni WIP ilustracji, nie dokończony, na razie zawieszony, gdyż nie wiem co robić dalej.

A teraz.. szkiceee

B1, wiem, że stopy i dłonie są okropne

B1, coś nie tak ze stopą, znów

reszta to zwykłe a4/moleskine:

ta rączka z tyłu..

troche masakra

ta, wiem, zbyt drobniutka, ale takie bylo założenie

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

- - - Połączono posty - - -

Member
    Awatar DAGOO
    Podziękowania

Domyślnie

super ciśniesz :)
    tak trzymaj! Pirat super ci wyszedł, a postacie w perspektywie mistrzostwo.
    Tusz i pędzelek to trudna technika, nie śpiesz się z tym. Maluj rozważnie i powoli :)

Uprawnienia umieszczania postów