× nie × nie:  0
Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 142

Wątek: Revrite

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Za bardzo to rozmazane jak dla mnie przez co ciężko mi osobiście dać jakieś celne porady. Na pewno dłoń co trzyma pochodnie jest do poprawy i konsekwencja w oświetleniu. U ciebie masz pochodnie i drugie żródło światła ktore oświetla twarz a reszta jest nieoświetlona? Pozdro

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Racja, dzięki rymin.

Teraz chyba jedynie z dłoni i googli nie jestem do końca zadowolony, ale uznałem to już za skończone.

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

nowy concept-art, taki dla rozluźnienia po ostatniej wyczerpującej ilustracji : ).

Większość to matte painting/photobash, jednak nie zależy mi na oddaniu realizmu, wręcz odwrotnie.

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

nowy zarys kompozycji na podstawie zdjęć/renderów.

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Revrite- zawsze przed zrobieniem czegoś zastanów się po co będzie dana ilustracja. Jeżeli chcesz tworzyć concept arty to za całym procesem musi stać dobry design i chęć przekazania czegoś dalej. Zakładam, że chcesz pracować w branży gier i tworzyć coś w tym klimacie. Postaw się więc w sytuacji modelera 3d albo enviro artysty. Z takiej pracy byłoby im ciężko coś stworzyć. Wiadomo, że w necie znajduje się głównie takie rysunki podpisane jako concept art ale to są już ostateczne designy poparte zazwyczaj wieloma szkicami i iteracjami lub tzw. moodboardy które mają oddać klimat danej lokacji. Oczywiście też się takie rzeczy robi- ale z reguły robią to już jacyś zawodowcy (jak goście z Naughty dog) , art directorzy (jak Raphael Lacoste) czy specjaliści od tego ( jak Sławek Maniak). Generalnie patrząc po sobie wiem, że od razu chce się robić takie kozackie ilustracje- ale nie tędy droga:D Żeby się nie zrażać spróbuj napisać sobie jakieś wytyczne do lokacji- jak ma wyglądać, coś charakterystycznego itd. Mogą to być krótkie notatki, słowa klucze. Potem zbierz sporo referencji, poczytaj !(to też jest poszerzanie wiedzy bardzo ważne) jak coś działa i dopiero weź się za projektowanie lokacji. Przejdź przez ten cały proces i niech ostatnim etapem będzie taki fajny obraz- zobacz, że wtedy poza warstwą wizualną będzie on miał też większą wartość jako concept art. Spróbuj tego ćwiczenia- mam nadzieję, że pomoże. Pozdrawiam!

Member

Podziękowania

Domyślnie

A nie lepiej by było jakbyś zaczął od podstaw rysunek, a potem bawił się wklejanie zdjęć?

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Dziekuje wam za taką fajną krytykę, zmieniła mój sposób myślenia, nawet jeżeli nie widać tego w ostatnim zestawie prac to jednak faktycznie, zrezygnowałem na razie z użycia zdjeć i wróciłem do studiów, zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych.

Wrzucam od najstarszych (góra) do najnowszych (dół). Pomijam już szkice rysunkowe ze szkicownika, by nie zamęczać.
    Przepraszam za mierną jakość niektórych zdjęć, ale większość była robiona telefonem, który często zawodzi przy słabym świetle.

4h studium z żywego modela, ołówek 100x70

4h studium żywego modela, oleje na tekturze 100x70

8h studium żywego modela, ołówek 100x70

2h studium żywego modela, ołówek 100x70 (hitlerowski wąs wytarty po zrobieniu zdjęcia [nie zauważyłem])

cyfrowe:
    2h interpretacja zdjęcia, dosyć nieudane

4h interpretacja zdjęcia/wyobraźnia/ bash(postać)

Prace z ostatnich 4 dni:
    10h~ malarstwo cyfrowe (twarz z refa, kolorystyka własna)

5-6h~ malarstwo cyfrowe, interpretacja kilku zdjęć + wyobraźnia

3h rysunek cyfrowy(?), studium

2h studium modela ze zdjęcia (model 3D) węgiel 100x70

Powoli przygotowuję się do pójścia na studia, szkoła się kończy. W moich planach jest kierunek grafika na ASP, będę pewnie startował do 2 z 3 wymienionych miast; Warszawa, Kraków, Poznań (UAP), byłbym wdzięczny za jakieś porady, opinie : )
    Ostatnio edytowane przez revrite ; 10-01-16 o 13:12

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez revrite Zobacz posta
    Powoli przygotowuję się do pójścia na studia, szkoła się kończy. W moich planach jest kierunek grafika na ASP, będę pewnie startował do 2 z 3 wymienionych miast; Warszawa, Kraków, Poznań (UAP), byłbym wdzięczny za jakieś porady, opinie : )
    Nie ić na ASP :P

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez purin Zobacz posta
    Nie ić na ASP :P
    Ogólnie wiem, że ASP jest dosyć złe i w ogóle, jednak chodzi mi o to by uczęszczać na rysunek i malarstwo, z żywym modelem itp, samemu nie za bardzo mogę sobie takie coś zorganizować, no i nowi ludzie, tu w Lublinie nie znam nikogo, kto interesuje się digital paintingiem, oprócz Pana Mariusza Kozika, którego widziałem raz czy dwa. Idealnym planem byłoby znaleźć prace na ok 2 roku lub dostać jakieś zlecenia i pracować. O wiele bardziej preferuje realne doświadczenie od tych ze studiów, lecz jeszcze nie czas, bo moje umiejętności są za małe.
    Wydaje mi się, że to dosyć racjonalne podejście.

time lapse poprzedniej pracy, na potrzeby wystawy w szkole;

mam też nagraną babkę z rękami w kieszeniach, ale adobe premiere coś mi się popsuło.

Nowa dostawa:
    8h model, olej na tekturze 100x70

DP 6h? Siostra Elkins z The Knick (serial)

DP 6-8h? Velcoro z True Detective sezon 2 (serial), nie jestem dumny z dłoni, która jest w kieszeni.

Luźne studium kotka, ciągle pracuje nad brushworkiem i malowaniem wieloma barwami

Photosbash, chyba nieudany. Kobieta malowana.

szybkie szkicowe studium 1h, nawet o nim zapomniałem Thackery z The Knick (serial)

DP 5h, uczę się nowych technik rysowania/malowania z tutoriali AJ, używałem refa ale nie trzymałem się go sztywno

Uprawnienia umieszczania postów