× nie × nie:  0
Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 142

Wątek: Revrite

Member
    Awatar WaxTheFox
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Hej (: wpadam tutaj do twojej teczki już od jakiegoś czasu i z postu na post widać postępy. Na początku wszystkie były bardzo chaotyczne, wymaziane, teraz są coraz bardziej 'poukładane'. Widać, że poświęcasz sporo uwagi na każde studium i bardzo fajnie sobie już radzisz ze światłem i kolorami na tych szkicach. Nad czym powinieneś się jeszcze skupić to proporcje, czasami niektóre elementy troszkę ci się rozjeżdżają (chociaż dziadek jest mega)

Co do uczelni (o ile to wciąż aktualne (; ), rzeczywiście odradzałabym ASP, ale zwyczajnie dlatego, że będziesz się tam męczył. Ja ostatnie trzy lata spędziłam na prywatnej uczelni na kierunku grafiki komputerowej (WIT) i jeśli sytuacja finansowa pozwoliłaby ci na takie rozwiązanie, to z czystym sumieniem moge polecić to miejsce (: W razie czego, po więcej info pisz na priv, bo nie chcę też robić tutaj chamskiej reklamy :D

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

WaxTheFox, dzięki, cieszę się, że powolutku widać progress.
    Co do studiów, zapisałem się do Lublina, na malarstwo, będzie na nim przedmiot malarstwo cyfrowe, na którym będzie nauczał Mariusz Kozik, liczę, że studia choć troche pomogą, może zmotywują do pracy, w każdym razie głównie stawiam na siebie. Byłem w WIT na malarstwie cyfrowym rok temu i było fajnie, zazdroszczę Ci, że tam studiujesz.

Kilka krajobrazow
    Kompozycje inspirowane Wiedźminem 3 + krajobrazy

Kilka studium z tego tygodnia, podczas oglądania serialu Fargo i kończenia 2sezonu Banshee (z refek)
    Studia/szkice robiłem luźno, zerkając na serial, starałem się skupić nad zapanowaniem nad nowymi pędzlami, i zwyczajnie.. na lepszym malowaniu/rysowaniu. Niektóre były wolniejsze (6-7h) inne szybsze (1.5h)

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Photostudy
    Miałem się zatrzymać na 2/3 kroku, lecz uznałem, że chcę poćwiczyć nakładanie koloru na obrazek b&w, uznałem, że lepiej wygląda w kolorze więc dokończyłem.

Member
    Awatar Zurluk
    Podziękowania

Domyślnie

cześć
    Czy do nakładania koloru na obrazek użyłeś jakiegoś filtru/ sztuczki na warstwie czy wszystko ręcznie?
    Pozdro

Member
    Awatar Paweł Kaczmarczyk
    Podziękowania

Domyślnie

Tymi ostatnimi portretami trochę pozamiatałeś, nie ma za bardzo się do czego przyczepić, fajna metodyczna praca, super oddanie koloru.

Daj znać czego tam Cie Mariusz uczy i pozdrawiam kolegę z Lublina. :)

Member
    Awatar badassky
    Podziękowania

Domyślnie

O, to wychodzi na to, że będziemy w jednej grupie, siemanko :D
    Bardzo fajny ten ostatni portret ;)

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Zurluk, To zależy, są różne techniki aczkolwiek ja używam głównie nałożenia grandietu z ciepłym jasnym tonem i zimnym ciemnym tonem na trybie Lekkie światło lub Nakładka, następnie nakładam kolory w takich samych trybach, na wyczucie, nie chce mi się męczyć z grandietami na maskach. Jednak ten filmik może Ci pomóc opanować to troche prostszą techniką https://www.youtube.com/watch?v=IB9Jui9wQNg

Paweł Kaczmarczyk, Dzięki za miłe słowa, także pozdrawiam, na pewno dam znać na forum : ). Widziałem się z Panem Mariuszem z 2 razy i byłem na jednym jego przemowieniu i z obawa stwierdzam, ze to super artysta, ale nie nauczyciel, no ale, może magicznie coś się zmieni.

badassky, Dzięki, w takim razie do zobaczenia w październiku !

Z dzisiaj i wczoraj jakieś cosie, tak samo, zaczęte jako b&w, następnie dzisiaj podkolorowane/minimalnie skorygowane

ref

Luźny photobash, taki troche w stylu Thelastofus, dokończę go kiedyś.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bardzo fajne study i oby wiecej takich - przyzwoitych prac. Photobashe bez ladu i skladu :P Imo powinienes zaczac od prac malowanych, bo to wymusza myslenie. Masz imo za malo expa, by swobodnie i z sensem poslugiwac sie fotkami.

Juz sporo umiales na starcie i robisz ladne postepy, wiec nie wiem czy jest sens w twoim przypadku studiowac malarstwo 5 lat. Tyle o ile trening z natury, znajomosc tradycyjnych technik jest zawsze na plus, tak nie wiem czy u ciebie sprawdzi sie tluczenie tego przez 5 lat (takie studia sa dobre dla poczatkujacych osob, po rocznym kursie przygotowawczym, ktore dopiero zaczynaja swoja przygode z malowaniem na serio). Chodzi o to, ze to sa czasochlonne studia - bedzies sie uczyl gruntowania na technologii malarstwa a od 3 roku bedzie "parcie bys robil sztuke" i czasu na digital i nauke konceptowania nie bedzie. Jedna pracownia sprawy nie zalatwi, bo to jedna pracownia z wielu, ktorej bedziesz mogl poswiecic tylko okreslona liczbe czasu (znacznie mniej gdybys zajal sie tylko tym). Jesli warto isc na akademie to na pierwsze 2 lata, dla tej calej plastycznej ogolnorozwojowki. Pozniej zaczna sie specjalizacje i profesorowie beda od ciebie oczekiwac wiekszego zaangazowania w malarstwo tradycyjne i robienie sztuki, co gryzie sie z tym co chcesz robic.

Member
    Awatar Zurluk
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, przyda się:)

Member
    Awatar blindblack
    Podziękowania

Domyślnie

Fioletowa panna na propsie. Przykuwa wzrok. Tak na moje oko przy tym kolesiu na twarzy troche za duzo w szarosci polecialeś przez co sie troche brudne pod okiem zrobilo, taki muddy zone. W czarnobiałej wersji troche płasko w walorze, mogło by sie bardziej odcinać.

Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów