Skocz do zawartości

"wrzucanie" zdjęcia mebla w wirualne pomieszczenie


rav2323

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

 

Mam problem tego typu że posiadam zdjęcia mebli np. narożnika który muszę umieścić w jakiejś ładnej aranżacji.

Problem w tym że udaje się to z rożnym skutkiem w zależności od perspektywy zdjęcia.

 

Na swoich projektach buduje jakiś tam salon z TV i później wstawiam obiekt plane na który wrzucam mapę bitową, robie do tego maskę refract i IOR, ustawiam kamerę i w 30% przypadków się udaje. Natomiast z pozostałymi 70% występują problemy z perspektywą.

 

Próbowałem grzebać przy camera match i nadawać tło z tego mebla, ale problem jest taki że właśnie to tło i nie potrafię tego przenieść na 1 plan.

 

Teraz pytania:

Czy jest jakiś sposób, jakaś funkcja, która działa jak camera match ale z obiektem na 1 planie, a nie z tłem?

W jaki sposób można zmodyfikować siatkę główną (siatkę sceny) we viewpor-cie aby pasowała do fotki na np.pierwszym planie?

Czy jest możliwość zmodyfikowania i przypisania siatki sceny do wybranego obiektu na scenie?

 

Załączam fotkę aby zobrazować o jaki efekt mi chodzi.

3ds.jpg

 

Za podanie mi właściwego rozwiązania nagroda w postaci skrzynki piwa lub jej równowartości ;)

 

PS. Od razu odpowiadam na prawdopodobne pytanie z waszej strony : Nie, nie moge przenieść mebla na 3d to ma być oryginalne foto w wirtualnym wnętrzu ;)

Edytowane przez rav2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Know-how za 60zł? hmmm.... No nie wiem.

 

Tak jak w temacie.

Próbowałem grzebać przy camera match i nadawać tło z tego mebla, ale problem jest taki że właśnie to tło i nie potrafię tego przenieść na 1 plan.

Chyba niedokładnie grzebałeś - oblukaj może jakieś tutorialki.

W najnowszym maxie jest inne rozwiązanie camera match - poszukaj. Nie testowałem, ale wyglądało zachęcająco.

 

W jaki sposób można zmodyfikować siatkę główną (siatkę sceny) we viewpor-cie aby pasowała do fotki na np.pierwszym planie?

Siatkę główną? A co to jest?

Nie słyszałem o takim rozwiązaniu. Może sobie zgrupować i FFD?

 

Czy jest możliwość zmodyfikowania i przypisania siatki sceny do wybranego obiektu na scenie?

Doprecyzuj pytanie - co by to miało robić? Jeśli chodzi ci o rozwiązanie zrób za mnie wszystko jednym kliknięciem to nie ma :)

 

PS. Od razu odpowiadam na prawdopodobne pytanie z waszej strony : Nie, nie moge przenieść mebla na 3d to ma być oryginalne foto w wirtualnym wnętrzu ;)

Do starej wersji camera match trzeba było pomodelować troszkę, żeby podać control points. I nigdy bez modelowania jakoś nie udało mi się idealnie trafić, a nawet przy modelowaniu i tak było to niedoskonałe i trzeba było troszkę poprawiać.

 

Edit: Patrząc na twoją wizkę dodam jeszcze dwie uwagi.

1. Okno za meblem + kawałek meblościanki w rogu to raczej nie jest ładne wnętrze.

2. A co z pasowaniem światła pod foto? Strasznie się różni.

 

Pytanie dodatkowe - ty robisz te fotki, czy ktoś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedokładnie grzebałeś - oblukaj może jakieś tutorialki.

W najnowszym maxie jest inne rozwiązanie camera match - poszukaj. Nie testowałem, ale wyglądało zachęcająco.

 

No właśnie wygląda to OK, tylko problem z tym przeniesieniem fotki na 1 plan, co do tutek to zgrzebałem już tego trochę ale dalej nie znalazłem interesującego mnie rozwiązania. Camera match działa fajnie jak 3D jest obiektem a foto jest tłem. Ja chce zrobić odwrotnie.

 

Siatkę główną? A co to jest?

Nie słyszałem o takim rozwiązaniu. Może sobie zgrupować i FFD?

Chodzi mi o to żeby użyć jakiegoś modyfikatora perspektywy sceny głównej.

 

Doprecyzuj pytanie - co by to miało robić? Jeśli chodzi ci o rozwiązanie zrób za mnie wszystko jednym kliknięciem to nie ma :)

Nie liczę na coś takiego, ale fajnie było za dniówkę zrobić coś godnego uwagi ;)

Co do rozwiązania to chodzi i o to, że bierzemy jakieś foto, ustawiamy perspektywę główną do tego obiektu i inne obiekty działają wg. właśnie tej zadanej perspektywy. Rozwiązanie typu camera match ale przypisane nie do sceny, ale konkretnego obiektu lub ujęcia z kamery która to ten obiekt ma na 1 planie.

 

Do starej wersji camera match trzeba było pomodelować troszkę, żeby podać control points. I nigdy bez modelowania jakoś nie udało mi się idealnie trafić, a nawet przy modelowaniu i tak było to niedoskonałe i trzeba było troszkę poprawiać.

 

No właśnie, a mi chodzi o taki sposób żeby bez fotoszopki się obeszło, i wyszło "na gotowo" z samego rendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kamera w scenie ma tak sam ogniskową jak ta ze zdjęcia, jeśli masz dostęp do oryginalnych zdjęć we właściwościach zdjęcia powinny buc parametry ogniskowej, aparatu, przesłon i czasu naświetlania mając te dane nie powinno być kłopotów z odwzorowaniem i połączeniem jednego z drugim na poziomie sceny 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kamera w scenie ma tak sam ogniskową jak ta ze zdjęcia, jeśli masz dostęp do oryginalnych zdjęć we właściwościach zdjęcia powinny buc parametry ogniskowej, aparatu, przesłon i czasu naświetlania mając te dane nie powinno być kłopotów z odwzorowaniem i połączeniem jednego z drugim na poziomie sceny 3d

 

Tak mam, ale niestety nie działa to tak jak by się wydawało, tego też już próbowałem, łącznie z odwzorowaniem wysokości robiącego foto.

 

To znaczy tak jak pisałem wcześniej udaje się to w 30% przypadków a reszta lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że już u podstaw całkowicie źle podchodzisz do tematu. Zrób sam mebel, ewentualnie podłogę i nic więcej. Żadnych "głownych siatek sceny". Stwórz kamerę, fotkę wrzuć w tło viewportu z widokiem z tej kamery i wtedy użyj camera match. A na koniec tą samą fotkę wrzuć w tło renderingu. Na stworzoną podłogę nałóż materiał (nie pamiętam, jak on się nazywa - we wczesniejszych wersjach nazywał się Matte/Shadow. Później został zastąpiony innym), który jest niewidoczny, ale przyjmuje odbicia i cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor dlatego sugerowałem koledze tutki, bo podchodzi do tematu od zupełnie innej strony niż potrzeba. A pierwszy lepszy tutek powinien mu wyjaśnić jak ten camera match działa.

 

Zamiast dawać matte lepej w opcjach modelu wyłączyć "Visible to camera". Efekt podobny, ale kliknięć mniej. Choć moim zdaniem lepiej w fotosklepie cienie podmalować, bo sę nigdy nie zgadzają.

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że już u podstaw całkowicie źle podchodzisz do tematu. Zrób sam mebel, ewentualnie podłogę i nic więcej. Żadnych "głownych siatek sceny". Stwórz kamerę, fotkę wrzuć w tło viewportu z widokiem z tej kamery i wtedy użyj camera match. A na koniec tą samą fotkę wrzuć w tło renderingu. Na stworzoną podłogę nałóż materiał (nie pamiętam, jak on się nazywa - we wczesniejszych wersjach nazywał się Matte/Shadow. Później został zastąpiony innym), który jest niewidoczny, ale przyjmuje odbicia i cienie.

 

Spróbuje tego i dam znać jakie efekty. Co do samego zdjęcia mebla ja używam maski pomniejszonej o 3-4px w obrysie mebla na refract i IOR to z cieniami daje dobry efekt, w zasadzie nie trzeba poprawiać w fotoszopce, tylko ta perspektywa mnie dobija ehhh :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności