Skocz do zawartości

WEATHERING (atmosferyczne zabrudzenia)


2013

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukam tutoriali z których mógłbym nauczyć się wszystkiego na temat WEATHERING.

Czyli rdza, zacieki, zabrudzenia, czy nawet kurz.

Generalnie interesuje mnie wszystko z tego zakresu, jeśli posiadacie w swojej kolekcji jakieś tutoriale lub chcielibyście podzielić się swoja wiedzą to byłbym niezmiernie wdzięczny!

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja cie naprowadzę na poszukiwania bo tego jest takie zatrzęsienie w necie że sam spokojnie znajdziesz:

shadery blend, vrayblend, vraydirt do tego mapy: composite, mix, mask, dirt

możesz oczywiście te efekty tworzyć także przy pomocy cząsteczek dział practicle jak pluginów np zajmujących się fizyką cieczy

 

Zawsze mnie intrygują osoby co to nie zgadzaj się z tematem wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie naprowadzę na poszukiwania bo tego jest takie zatrzęsienie w necie że sam spokojnie znajdziesz:

shadery blend, vrayblend, vraydirt do tego mapy: composite, mix, mask, dirt

możesz oczywiście te efekty tworzyć także przy pomocy cząsteczek dział practicle jak pluginów np zajmujących się fizyką cieczy

 

 

Bardzo Ci dziękuję, teraz gdy wiem czego szukać dam sobie radę :)

 

 

Zawsze mnie intrygują osoby co to nie zgadzaj się z tematem wątku :)

 

Też mnie to trochę zdziwiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixel-Factory ja nie potrafię tworzyć materiałów tego typu, nie umiem jeszcze teksturować.

Mam solidne podstawy Photoshopa, które z pewnością ułatwią mi proces teksturowania, ale aby wykorzystać tę wiedzę, muszę poznać techniki tworzenia materiałów/tekstur.

Generalnie dążę do tego co prezentujesz w swoich pracach, chcę osiągnąć taki poziom i to jest mój cel.

Ale wyrywanie tej wiedzy jest dość skomplikowane, może nie tyle co skomplikowane bo uczę się szybko, ale gdy nie wiesz czego szukasz to możesz szukać tygodniami, ba miesiącami nawet.

Bardzo dziękuję za nazwy czasopism, z pewnością się przydadzą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , pogrzebałem w otchłaniach starych dysków i znalazłem tutoriale z których się uczyłem .

Tego typu kursów są pewnie tysiące .ale ja poszedłem za radą ludzi u których kiedyś pracowałem i kupowałem kompletne Dvd

od Gnomon workshop .

W kwestii textur autorami kursów byli Neil Blevins i Ted Denis .

Na Teda natknąłem się przypadkiem przy innym kursie wydanym przez ekipę Gnomon .Tutoriale Neil'a były dla mnie wyborem oczywistym ponieważ jest on człowiekiem Pixara a staram się kolekcjonować wszystkie tutki jakie od nich wychodzą .

Dobrym pomysłem byłoby konto na Gnomon to by Ci dało masę tutoriali które pomimo że pochodzą od wielu różnych autorów to są

weryfikowane przez ekipę co daję większą gwarancję jakości ( w końcu oprócz wiedzy płaci się również za jakość kursów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się i dokładnie tego szukałem.

Nie chcę iść na łatwiznę, chcę poznać cały proces aby dokładnie wiedzieć jak to działa i mieć pełną kontrolę.

Zapewniam cię, że nie ma tysięcy kursów tego typu.

 

Bardzo Ci dziękuję, dobrze wiedzieć z czego czerpałeś wiedzę!

 

tank art mag

 

Nie mogę odszukać strony tego czasopisma, czy aby nie pomyliłeś się w nazwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności