Skocz do zawartości

Wideofilmowanie - videoblog dla początkujących.


ZbychFilms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich początkujących filmowców. Nazywam się Zbyszek, od 15 lat prowadzę firmę Zbych-Films Wideofilmowanie. Po wielu latach nauki i ciężkiej pracy nastał w końcu dzień w którym stwierdziłem, że czas podzielić sie zdobytą wiedzą. Chciałbym przybliżyć wszystkim moją pasję, której oddałem moje serce. Mam nadzieję, że dzięki mojemu videoblogowi wielu z was odda sie tej pięknej pracy i tak jak ja, nie będzie widział świata poza nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No trochę dziwne, że po kilkunastu latach pracy musisz z okularami odczytywać nazwy podstawowych funkcji Premiera, i w dodatku idzie Ci to kompletnie bez wprawy :) Po tylu latach powinieneś zamknąć oczy i bezbłędnie je wymienić z pamięci. Chociażby "Transitions" :) Ja to napisałem nie patrząc w ogóle na ekran a nie zajmuję się tym profesjonalnie :) A już na pewno nie wrzucił bym do sieci takiego filmu. W takim momencie przerywa się kręcenie i zaczyna od początku, ale najpierw ogarnia się materiał. Tak, żeby na filmie (na którym, bądź co bądź chcesz uczyć innych) było widać, ze jesteś fachowcem i znasz program perfekcyjnie. Kolejna sprawa, która razi, aż kłuje w oczy: "Posiadam hiper super mega cudowny komputer,tórego wy na pewno nie macie, ale może kiedyś sobie kupicie", po czym ani słowa, jaki to sprzęt. A skąd wiesz, że oglądający nie ma lepszego? :) Sam zresztą widzisz, ile masz łapek w górę, a ile w dół.

Sorry za gorzkie słowa, ale wypływają one z chęci niesienia pomocy, a nie jakichś docinek (jestem jak najdalszy od tego).

 

A tak na marginesie pytanko - ilu różnych przejść używasz średnio w jednym filmie, i jakie to są najczęściej?

I w czym robisz mastering Blu-ray?

Edytowane przez Ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw. strona na najwyzszym poziomie, zrobisz jakis tutorial dotyczacy webdesignu?

 

Cieszę się, że podoba się panu moja strona. Webdesignem nie będę się zajmował bo uważam, że powinno sie robić to co się umie najlepiej, w moim przypadku jest to wideofilmowanie. Aczkolwiek w jednym z odcinków zaprezentuje jak stworzyć własne logo. Pozdrawiam Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenujaco slabe jak zwykle. Nie wiem w jakim celu jest kontynuowana ta prowokacja. Podejrzewam, ze jest to prezentacja gry aktorskiej. Zgadlem?

 

Eee tam. Mi się podoba. Poprawna angielszczyzna, wpisywanie własnego imienia tam, gdzie powinna być nazwa dokumentu, porada, żeby zostawić standardowe ustawienia rozdzielczości (bo przecież nie ma różnicy, czy robimy pod FullHD, czy na wizytówkę). Przy okazji fajnie się pisze czcionką w kolorze tła :) Ale z kolei trochę żal autora, bo jeśli Photoshop mu się przycina już przy zwykłej czcionce, to musi mieć strasznie słaby ten najnowocześniejszy sprzęt.

A po za tym mógł by poduczyć się obsługi tego Photoshopa zanim zacznie uczyć innych, bo nie widać tych 15 lat doświadczenia. Ba! Tu nie widać nawet pół roku. Chociaż znajomość kilku podstawowych skrótów klawiszowych by się przydała. No i nie widziałem tu w ogóle operacji na warstwach. Ta taśma aż się prosiła, żeby ja przerzucić pod czcionki. Ale co tam. W końcu ja nie znam się na Photoshopie, więc nie będę się wymądrzał. Dobranoc państwu.

Tylko mała porada dla autora. Jak chcesz kręcić nowy odcinek, to NAJPIERW przygotuj materiały, pomysły, koncepcje, grafiki itp, następnie do perfekcji opanuj to, czego chcesz uczyć, przećwicz kilka razy od początku do końca i jak nie będziesz musiał już szukać żadnych opcji, i będziesz wiedział, że wszystko idzie idealnie, dopiero bierz się za kręcenie. Bo szukanie opcji i cofanie operacji w czasie lekcji, "bo coś poszło nie tak", profesjonalnie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbyszku. Ja tam się dużo nauczyłem. Oglądam każdy odcinek. Dawaj więcej. Haters gonna hate.

 

Wbrew pozorom nie jestem haterem. Wręcz przeciwnie. Wypisując autorowi, jakie robi błędy, pomagam mu je poprawić i na przyszłość robić kurs na prawdę profesjonalny. Być może jestem jego największym przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wypisując autorowi, jakie robi błędy...

Ja tam żadnych błędów nie widzę, no może trochę mógłby lepiej akcentować angielskie nazwy, ale może to nawet lepiej, Polacy łatwiej zrozumieją nawet nie znając języka.

Zbyszek prowadzi kurs dla początkujących. To nie miejsce na popisówy ze znajomości skrótów, czy zaawansowanych funkcji programu, takich jak warstwy. Dzięki temu nikt się nie pogubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kurs dla początkujących. Dla początkujących musiał by pokazać ekran monitora na całym ekranie i pokazywać powoli dokładnie, gdzie klika. A tego nie pokazuje. Po za tym czym innym jest akcentowanie nazw, a czym innym czytanie ich po literach jak w polskim. Dla początkujących masz tu:

 

 

Lub po polsku tutaj:

 

Edytowane przez Ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Ajgor, ale może my oglądamy inne filmy... ja oglądam: Wideofilmowanie - videoblog dla początkujących. I uważam, że zupełnie nie masz racji.

 

co do twoich linków, tu masz timestampa (3:55) jak Zbyszek wyraźnie mówi w czym rzecz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku możesz pokazać swoje zdjęcie jak jednocześnie filmujesz i robisz zdjęcia dzięki czemu zarabiasz tyyyle pieniędzy? I mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, czy jeśli mój telefon nagrywa filmy w 4K czyli cztery razy więcej niż FullHD to będę zarabiał cztery razy więcej pieniędzy lub będę miał cztery razy więcej zleceń? Dziękuję Ci za tyle cennych profesjonalnych rad. Mam telefon z 4K, stabilajzerem i appka do montażu, to idę zarabiać 30 000. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 

PS mam super mocny telefon, czterordzeniowy - nikt takiego nie ma, będę robił kolor korekszy i zóm i będzie hajs.. pamiętajcie Zbychu robi dużo pieniądza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Ajgor, ale może my oglądamy inne filmy... ja oglądam: Wideofilmowanie - videoblog dla początkujących. I uważam, że zupełnie nie masz racji.

 

co do twoich linków, tu masz timestampa (3:55) jak Zbyszek wyraźnie mówi w czym rzecz:

 

Owszem. Pokazuje. Ale robi to tak niewprawnie, mota się, szuka opcji, co chwila coś mu nie wychodzi, że wygląda to po prostu mega nieprofesjonalnie. Tak, jak by sam uczył się obsługi w trakcie kręcenia tutoriala. A jego angielszczyzna... właściwie nie ma tam angielszczyzny. On język angielski czyta tak, jak translatory czytają język polski :) Może jego wiedza wystarczy, żeby zrobić prosty montaż filmu, ale na pewno nie wystarczy, żeby robić tutoriale. Wiesz... Praca przy filmowaniu nie koniecznie musi wystarczyć, żeby być masterem :) Kiedyś jak mój syn miał pierwszą komunię, wynajęliśmy faceta do kręcenia (też firmę). Po komunii każdy miał podejść do niego pokazać swoje dziecko na filmie, żeby wiedział, które jest czyje i każdemu mógł zmontować jego dziecko. Jak zobaczyłem, jak on obsługuje programy do montażu, to mi się ręce załamały i w końcu zacząłem go uczyć obsługi. W jeden dzień nauczyłem go chyba więcej, niż on sam się nauczył przez całą swoją karierę. A zajmował się tym od lat. Później chciał, żebym u niego pracował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Zbyszek jest bardzo wiarygodny i profesjonalny, nie wiem o czym mówisz. Zbyszek ewidentnie używa Content Accessibility Guidelines, dzięki prostocie języka, komunikatu itd. nawet osoby z wykształceniem podstawowym są w stanie ogarnąć temat i dzięki jego radom wyjść na przykład z bezrobocia. Zbyszku tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daliśmy się ztrolować panowie..

To jest magia kina, a kino jest najważniejszą ze sztuk, jak powiedział tow. Lenin(tfu!)

 

A wracając do tutoriali - 1 i 3 część bardzo udane, ale 2 i 4 trochę śćmielone, bez tego polotu pozostałych. Czekam na odcinek o pracy w terenie i postprodukcji.

Czołówka też jest pełne pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności