Skocz do zawartości

Fiat 126p


tomaszzero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakiś czas temu mój kolega dostał malucha, mojej matuli pierwszy samochód to był biały maluch, dlatego też postanowiłem zamodelowac go w maxie. Docelowo chcę zrobić szczegółowo wnętrze samochodu, również z elementami bocznymi w drzwiach, bagażniku itp oraz silnik (w miarę dokładnie). Nie mam konkretnej koncepcji co do oświetlenia, środowiska w jakim będzie się znajdował maluszek itp, ale jakieś tam pojedyncze sceny się w głowie pojawiają, więc pewnie powstanie kilka różnych wizualizacji. Jestem dość początkującą osobą, więc proszę o uwagi i komentarze, bo poprawek będzie zapewne sporo, a skończenie projektu zajmie pewnie trochę czasu:) Wzoruję się na kilku aukcjach z www.gieldaklasykow.pl, ale fiacik będzie wyglądał mniej więcej tak: http://www.gieldaklasykow.pl/polski-fiat-126p-1978-39900-pln-lodz/

 

Do tej pory prawie skończyłem model od zewnątrz. Paczka screenów poniżej.

 

[ATTACH=CONFIG]97191[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]97192[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]97193[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]97194[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]97195[/ATTACH]

Edytowane przez tomaszzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki panowie! Ostatnio mało czasu, ale dzisiaj chwilę podłubałem i dorobiłem kierunki i resztę świateł. Zostały tylko chlapacze nad kołami i będzie z zewnątrz chyba gotowe. Co myślicie? Co jest źle, co pominąłem? Pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]97225[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie mowilem ale model jest troche za rowny jak na malucha :P bardzo ladny model ale jest kilka malych niezgodnosci: przetloczenie pomiedzy reflektorami jest ostrzejsze i moze troche bardziej wypukle, przetloczenie pod kierunkowskazami chyba niepowinno go tam byc przejzalem ze 3 rozne maluchy i nie maja tego ale pewnie byly odmiany, na samym dole z przodu pod rejestracja u ciebie ladnie zawija sie blacha a powinna byc taka lotka odwinieta, i parapet nad tylnym oknem co idzie az na koniec klapy silnika powinien wystawac bardziej jakies 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrócę do domu i poprawię. Co do tej lotki - ja ją widziałem na zdjęciach, ale myślałem, że to jakas wada zdjęcia lub uszkodzony zderzak, bo to jest tylko z jednej strony (chyba, że o czyms innym mowimy:>) i celowo to pominąłem. A co do tego, że maluch jest zbyt równy - wiem. Narazie chcę stworzyć idealny model, a później miałem zamair wprowadzac drobne nierówności i uszkodzenia:) Zależnie od danej wizualizacji będę go dostosowywał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym dobrze zrozumiał, chodzi o to zagięcie, pod zderzakiem po lewej stronie, tak? Co to zagięcia pod kierunkami to racja. nie znalazłem go na innym zdjęciach, nie wiem dlaczego zrobiłem - prawdopodbnie gdzieś jakieś odbicie na karoserii wyglądało jak takie zagięcie i zrobiłem. już usunięte i reszta poprawiona. muszę jeszcze usunąć miejsce na wlew po prawej stronie, bo zostało po symetrii i zrobić z tyłu zawiasy na klapie od silnika. Co do tego parapetu to jest to chyba kwestia ujęcia. Wydaje mi się, że jest odpowiednio wysunięty - wrzucam screen

 

[ATTACH=CONFIG]97232[/ATTACH]

 

edit: dobra, może i faktycznie trochę za mało - wysunąłem bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności