Skocz do zawartości

Trolle w kazdym watku, wszedzie trolle


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mozna zauwazyc, ze w dowolnym watku, o dowolnym sofcie, na dowolny temat pojawiasie sie w kolko te same osoby, ktore z jakiegos niezrozumialego powodu wciskaja swoje madrosci wywolujac dyskusje nie na temat.

 

Jezeli wspomina ktos Autodesk, to pojawia sie wojujacy Blenderowiec.

Jezeli wspomniany jest Maxwell pojawi sie ktos, kto wspomni o Coronie. Albo Cycles w Blenderze.

Temat Modo? Autodesk, ktory zostanie zniszczony i juz umiera.

Temat wyboru subskrybcji Maxa? "Zostaw i wybierz Modo/Cineme, Autodesk to gowno blablabla"

 

 

Jest to bardzo meczace, mysle, ze nie tylko dla mnie.

 

Czy jest jakis moderator na sali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Da się dawać bany na określone działy? Powiedzmy, po określonej liczbie minusów albo po trzykrotnym zgłoszeniu "raportuj zły post"?

 

Ktoś stawia konkretne pytanie w dziale np. 3dsmax na temat określonej funkcji w 3dsmax, pewna osoba (regularnie, i zawsze ta sama osoba) tłumaczy jak to zrobić w Houdinim albo Blenderze, i wątek sprowadza się do dyskusji o wyższości softów, zamiast odpowiedzieć na konkretne pytanie dotyczące funkcji w danym sofcie.

Taka osoba ewidentnie nic nie wnosi do działu 3dsmax (ani do działów innych "wrogich" softów) i nie powinna się tam wypowiadać (jednocześnie będąc być może całkiem do rzeczy w wątkach o Houdinim albo Blenderze). Ban na dział i byłby spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzilbym sie, gdyby minusowanie odcinalo zminusowanemu doplyw tlenu... ;)

 

No nie odcina do momentu uzbierania się większej liczby minusów i dostajesz ban 4 life.

A tak serio to może jeden ban na 3 dni, następny ban na tydzień, kolejny na dwa dałby czas na przemyślenie.

Jak już mamy system minusów to tylko ustalić granice - dostajesz 50 to masz odpoczynek trzydiowy, dostajesz kolejne 50 to już masz tydzień ...

Z tego co pamiętam to system minusowania wykorzystany został jeden raz tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nie bolą tego typu dyskusje, niech sobie piszą. Dopóki nikogo nie obrażają to spoko, nie muszę czytać ich postów.

Nie kumam w czym problem, takie akcje zdarzają się na każdych forach. Just ignore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nie bolą tego typu dyskusje, niech sobie piszą. Dopóki nikogo nie obrażają to spoko, nie muszę czytać ich postów.

Nie kumam w czym problem, takie akcje zdarzają się na każdych forach. Just ignore ;)

 

Wyobraź sobie, że zakładasz temat, bo masz jakiś problem z konkretnym softem. Ktoś odpowiada Ci jak zrobiłby to w innym oprogramowaniu, na naukę, którego nie możesz sobie teraz pozwolić bo zależy Ci na czasie. W temacie wybucha dyskusja o wyższości jednego oprogramowania nad drugim niedotycząca zupełnie Twojego problemu, a Ty musisz ją i tak całą przeczytać, żeby sprawdzić czy przypadkiem miedzy bełkotem, ktoś nie podał ci rozwiązania.

 

Kramon raz bana dostal. Co zrobil? Nowe konto...

Temat bez sensu, takie pier**** o Szopenie.

 

Tak jak ten i Twoje inne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reanimator poruszył dość istotny problem. Nawet biorąc pod uwage samego @Kramona, ciężko jest wyplenić trolli, tym bardziej, że @Kramon ma kilka postow "na temat". Jako @Kramon spalil sie tutaj konkretnie, jako @Azbesty walczy dalej i sztucznie podbija sobie punkty, co by sie utrzymac na forum. No i jak widac daje rade! Dziadek zostal zbanowany, i jakos o nim nie slychac dużo. Pewnie cos zrozumiał(albo i nie, ale dał sobie spokoj).Asą ci, którzy bedą zatruwać życie czy jako "@abc", czy jako "@defg"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest wiele ogarniętych osób, które na forum zaglądają regularnie i mają dość czasu, żeby mniej więcej przejrzeć wszystkie posty i zobaczyć czy nie pojawiają się jakieś tego typu wypowiedzi, a w razie ,,incydentów" reagować. Więc Adek powinien jedną z tych osób, chętnych, wybrać na moda i problemy o jakich wspominał Reanimator znikną.

 

Sam bym się zgłosił na tę funkcję, ale na forum zawitałem niedawno, więc nie zdobyłem jeszcze ,,zaufania wyborców";p

 

@MariushQ, jeśli ludzie, którzy dostaną bana założą nowe konta to jeśli nie będą powtarzać tego co robili wcześniej niech sobie żyją pod nowymi nazwami. Jeśli będą popełniać wykroczenia będą dostawać nowe bany. I tak w kółko.

Raczej nie ma sposobu na pozbycie się ich na stałe, ew. ban na IP, ale są przecież VPN czy samo zmienne IP przy resecie routera. Innych sposób raczej nie ma po za zamknięciem forum i udostępnieniem go tylko dla niektórych, lecz wtedy jaki byłby sens jego istnienia?

 

P.S. Powie ktoś co zrobił Dziadek? Bo to chyba trzeci raz jak o nim czytam, nadal nie wiem o co chodzi;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Powie ktoś co zrobił Dziadek? Bo to chyba trzeci raz jak o nim czytam, nadal nie wiem o co chodzi;p

 

Znajdź wszystkie posty/tematy dziadka i zacznij je czytać chronologicznie. Później jak już będziesz miał dość spójrz na datę tego, który właśnie czytasz, następnie sprawdź ile od tego czasu zostało do daty bana dla dziadka i pomyśl sobie, że z każdym dniem było coraz gorzej :-)

 

O dziadku nie da się napisać jednym zdaniem, ale spróbuję jakoś zwinnie podsumować: starej daty artysta, który miał problem do każdego kto robił coś komercyjnie, zbierałeś propsy tylko wtedy jak zrobiłeś coś zagadkowego, głębokiego i prawie dla nikogo niezrozumiałego... albo w ogóle tak naprawdę nie miało to sensu. Jednak kłótnia... ...z nim, nie miała ... ... tak jak mechaniczny... toster... sensu.... ... .. .beton...

Ale aby nie było tak negatywnie, czasem pisał fajne rzeczy, wymieniłem z Nim trochę wiadomości prywatnych i były bardzo pomocne, na pewno można by było się od Niego wiele nauczyć, chętnie bym z Nim porozmawiał przy piwie :-)

 

Swoją droga jak już padł temat dziadka, to chciałbym kiedyś zobaczyć jakąś Jego animację w jakości PI :-)

 

PS. Mam nadzieję, że nie jestem trollem w tym temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako @Azbesty walczy dalej i sztucznie podbija sobie punkty, co by sie utrzymac na forum

 

jak można sztucznie podbijać sobie punkty? Gdybym chciał mieć opór genialny zielony platynowy pasek, to bym po prostu musiał pisać to co publika chce usłyszeć, ja piszę to co myślę, i fakt faktem jest to kontrowersyjne często, ci co się nie zgadzają to dają minusa albo odpisują i jest spoko dyskusja. Nie wiem w czym problem. Jak komuś to przeszkadza to czemu to czyta? Przypomina mi to trochę hejterów telewizyjnych show, a sami je najwięcej oglądają.. Z drugiej strony z tego co zauważyłem to wypowiadają się w tym temacie osoby które nie wiem ale wypowiadają się 3 razy w roku. Natomiast osoby które codziennie wszystko komentują i są w dyskusjach, znają się bardzo dobrze, i wiedzą kiedy dana sprawa jest pisana serio a kiedy żartobliwie, i gdy ktoś zaczyna przeginać to odrazu jest sygnał czy to na PW, czy w następnym poście. Dla kogoś ktoś wchodzi raz do roku to faktycznie może to dziwnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Swoją droga jak już padł temat dziadka, to chciałbym kiedyś zobaczyć jakąś Jego animację w jakości PI :-)

...

 

Jkość PI dla Dziadka, to komercja w pełnym tego słowa znaczeniu.

Dziadek preferuje słabe jakościowo animacje z głębokim podtekstem.

Chyba nie zdaje sobie sprawy, że jego animacja o drzewie zrobiłaby furrore, bedąc "poprawnie" technicznie zrobiona.

Ale nie o poprawność tutaj chodzi...o przekaz...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azbesty nie bulwersuj sie. Zdanie o Tobie ma wielu ludzi zaglądających tutaj 3 razy do roku.

Ale Ty masz to w du...pie a ja tym bardziej, wiec działaj dalej jako...???

 

ja się nie bulwersuje :) w końcu kto założył temat ja czy ktoś inny :P więc działaj dalej jako... tym kim jestem, po prostu wyrażam swoją opinię sorry, nic na to nie poradzę, zresztą i tak od nowego roku nie będę miał czasu tutaj zaglądać, tak jak mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka sama sprawa jak szukałem sposobu jak zainstalować 3d maxa na linuxie - przeszukiwałem internet i praktycznie każde forum które przeglądałem można było wyłączyć po 5 poscie bo dalej już zaczynały się stale powtarzające się gadki kto ma jakiego blendera i na jakim kernelu i jacy to windowsowcy są tępi,

dlatego też uważam że fajnie jakby się dało jakoś rozwiązać ten problem,

ale jednak w porównaniu do innych portali np g0ldenline, to tutaj wcale ten problem nie jest aż taki duży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest duży, też tak uważam, ale jest. I wiem o co chodzi. Ale jak tam bliżej się temu przyjrzeć to po prostu jest kilka osób, które zawsze takie rozmowy zaczynają (pozdrawiam Azbesty). Chociaż Azbesty nie jest osamotniony i zauważyłem, że dotyczy to głównie wątków Blender vs Max no i jeszcze Modo, a ostatnio też V-Ray nie ma łatwego życia bo teraz jest moda na Corone.

 

Czasami mam wrażenie, że te tematy zbyt często się pojawiają i wracają w formie flame'a.

 

Kilka z nich udało się w ostatnich dniach wygasić. Kilka z nich dzięki raportom.

 

Jak widzicie, że coś się święci, albo ktoś troluje piszcie raportem. Czasami bardzo dużo zależy od ugaszenia dziwnej dyskusji na samym początku (nikt nie ma pretensji) niż wpadanie w środek dyskusji i wycinanie 20 postów.

 

Minusy swoją drogą też powinny dawać do myślenia, tylko niewiele osób minusuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku z tymi minusami to też jest czasami bzdura zerknij na dział sprzętu i czasami to jest śmieszne ze minusa dostają odpowiedzi które są sensowne i na temat. Czy np ktoś zakłada w którymś dziale jakieś pytanie z problemem który posiada i za post tematyczny dostaje minusa. Kolejna sprawa Reanimator mówi ze jak ktoś napisze wybierz "modo/c4d" to jest to trolowanie, chyba tylko w przypadku jeśli nie uzasadni tego w sensowny sposób. Niestety Fanboyów wszelkiej maści jest pełno na wszystkich forach i tego się nie da chyba całkowicie wyplenić, ale przekonałem się ze jeśli np z Azbestym prowadzi się czysto merytoryczna dyskusje to się człowiek potrafi zachować:)( było właśnie na temat corony);), albo należy po prostu olać i nie zareagować to taki pojedynczy post zniknie w masie innych odpowiedzi a delikwent jak nikt nie zareaguje na jego post po prostu nie będzie go ciągnął dalej.

Adku bo nie wiem czy któryś z moderatorów na to zwróci uwagę ale zobacz to jest przykład typowego śmieciowania po wątku http://max3d.pl/forum/threads/96488-Zestaw-PC-do-3dsmax?p=1229211&viewfull=1#post1229211

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodzi Ci na impreze ktos, kto na srodku pokoju robi kupe to prosisz wszystkich innych gosci, zeby go ignorowali i udawali, ze nie smierdzi?;)

 

Wydaje mi sie, ze jak ktos pyta o wybor subskrybcji autodeksu to w d**** ma opinie kogos, kto poleca inne softy w jego watku, a kto pewnie w zyciu zlotowki na ten sft nie wydal. Tak samojak nie interesuje to ludzi, ktorzy biora udzial w dyskusji.

 

juz na poczatku internetu i usenetu powstaly dobre zwyczaje, ale mam wrazenie, zew tym czasie wiekszosc z tych ucizliwych uzytkownikow dopiero sie rodzila;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się z tobą zgodzę ale równocześnie z życia wiem ze pyskacza nic tak nie wku....i zniechęca do kolejnych działań jak właśnie to ze nikt na niego nie zwróci uwagi. Wiem ze trudno jest czasami zlekceważyć takiego trolla i od tego często się zaczynają bezsensowne dyskusje

Co do drugiego to masz całkowita racje że odpowiedzi przy konkretnym pytaniu nie na temat są całkowicie uzasadnione aby je z tego wątku wywalić od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potrzebny jest moderator, ktory takie niuanse wychwyci i od razu powstrzymuje dyskusje "na temat teorii wszechswiata". Nastepny problem, to brak "feedbacku", przez coniektorych uzytkownikow. Ty piszesz, ze w nieodpowiednim watku sie udziela a on dalej swoje.

po mojemu, to cały ten system minusowania nie zdaje relacji. Przyklad kolegi @Azbestego. Dziwnym trafem ma fale minusow a potem fale podziekowan i plusow. Nic nie sugeruje. Ale czasami mozna obejsc system i samemu podbijac swoja reputacje. Przykladow z reala jest co nie miara.

Ale to tylko taka moja mala dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad kolegi @Azbestego. Dziwnym trafem ma fale minusow a potem fale podziekowan i plusow. Nic nie sugeruje. Ale czasami mozna obejsc system i samemu podbijac swoja reputacje.

 

hahahha tak mam 100 fałszywych kąt i sobie klikam plusy.. oraz płace adkowi żeby lajkował moje posty. Litości.. może jeszcze mgła na forum jest.

 

//edit: żeby już nie robić kolejnego posta o niczym, już widzę jak dodajesz do ignorowanych, jesteś chyba najbardziej mnie śledzącą osobą z tego forum wiesz więcej omnie niż ja sam hhaha, kto tu się oszukuje.

plus w sumie to nie fajne jest i troche nie wypada pisać złych rzeczy, jeśli się nie ma dowodów. Jest to na tyle nie etyczne i nie eleganckie że są też z takich powodów sprawy sądowe. Powinieneś trochę popracować nad sobą. Jako jeden z nielicznych z tego forum zawsze wbijasz się w dyskusje która jest popierana argumentami, i siejesz teorie i oczerniasz innych bez żadnego poparcia argumentami czy dowodami. Tak się zwyczajnie nie robi. Owszem często powoduję czy to ja czy parę innych osób dyskusję nie na temat, ale zawsze są one popierane argumentami. Natomiast ja u ciebie widzę jakbyś toczył swoją prywatną wojnę z użytkownikiem, dorabiasz jakieś dziwne niestworzone teorie, mnie to bawi osobiście, ale niektórzy mogą nie być tacy wyrozumiali.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha tak mam 100 fałszywych kąt i sobie klikam plusy.. oraz płace adkowi żeby lajkował moje posty. Litości.. może jeszcze mgła na forum jest.

 

hahahah...teorie spiskowe są teraz w cenie, niektore sie sprawdzaja...

pozdro!

 

PS juz w tej chwil wlaczam cie do "Ignorowanych", tak wiec By By!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już na początku internetu i usenetu powstały dobre zwyczaje, ale mam wrażenie, zew tym czasie większość z tych uciążliwych użytkowników dopiero się rodziła;)

Wiesz co to niema nic wspólnego z internetem tylko ogólnie z brakiem Savoir-vivre w pokoleniu dwudziestoparolatków i młodszych, i masz z tym do czynienia także na ulicy. Niestety oni nie załapali się na pokolenie naszych dziadków którzy byli jeszcze ze szkoły przedwojennej gdzie nauka jak i same dobre maniery to była podstawa, a teraz co mamy pokolenie wyścigu szczurów i młodych ludzi co zachowują się jak szczury zero szacunku dla innych i gryza się miedzy sobą tez jak szczury.

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalpel, mam nadzieje że nie uogólniasz braków w zachowaniu do wszystkich dwudziestoparolatków, bo bym się obraził ;) Bo nie przypominam sobie żebym kogoś obraził w ostatnich 15 latach :D

 

Miałem się nie wypowiadać w temacie, ale niech już będzie...

 

Wg mnie to może raczej nie złe wychowanie czy coś, ale próba zwrócenia na siebie uwagi powoduje trolling... Jak grzecznie zapytasz to nikt nie odpowie, ale jak pojedziesz po sofcie xyz to zaraz będzie 100 komentarzy i jeden z odpowiedzią się nawet trafi ;)

 

Ci co chcą niech ignorują urzytkowników- trolli. Azbesty, proszę jak człowiek człowieka. Daj spokój. Jak Cię atakują to ignoruj. Po miesiącu będziesz miał spokój..

A skoro Ci ataki przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu na forum, to wiedz że sam sobie na to zapracowałeś...

 

Pozdrawiam wszystkich i Azbesty Ciebie też. I niech się dzieje co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmass nigdy nie uogulniam także nie musisz brać tego do siebie po prostu w waszym pokoleniu to się mocno uzewnętrznia dla mnie jako 40 latka pewne zachowania są np nie do pomyślenia zostały mi "wbite laską dziadka do głowy" takie może banalne że przepuszczam kobiety przodem ustępuje miejsca w autobusie , ze się najpierw wypuszcza ludzi wychodzących zanim się gdzieś wlezie, że na dzień dobry ma się szacunek dla osoby starszej mówię o osobach mi obcych i podejściu do nich, itp itd. Tak masz racje ze niektórzy chcą zwrócić na siebie uwagę ale należy to robić w sposób pozytywny, więcej sie na tym zyskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System "plusów" "minusów" nie powinien być antidotum na problem o którym mowa. Bo do czego ten system służy? - generalnie do niezgadzania się z wypowiedzią przedmówcy oraz do negowania postu a priori z powodów regulaminowych/systemowych. Oba te powody psują reputację pacjenta w jednakowy sposób co w konsekwencji może prowadzić do bana.

Otóż ban spowodowany nawet lawiną "minusów" z tego pierwszego powodu to patologia. Niezgadzanie się jest dobre i pozytywne i o żadnym banie nie może być w takim wypadku mowy, bo jak każdy z każdym będzie się we wszystkim zgadzał to w pewnym momencie taka dyskusja zaczyna być jałowa i bezproduktywna. Był jeszcze niedawno czas, że jednomyślicielstwo i jeden oficjalny nurt był obowiązujący ale to kiepska tradycja.

Bez wysiłku można sobie wyobrazić dwóch interlokutorów, którzy w zawiłej dyskusji o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi w dziale "Wolne dyskusje" wykończy się "minusami" i zbanuje nawzajem bo jeden woli karpia a drugi jajka.

 

Wg. mnie system minusowania nie powinien być brany pod uwagę przy wykluczaniu a jedynie raport z uzasadnieniem do konkretnego postu lub akcja moderatora.

Edytowane przez jaceks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to smieszne bo autor watku tez nie jest swiety i po postach widac jak bardzo lubi ciagnac takie flamy, zamiast lagodzic sytuacje. Wedlug mnie moderacja na max3d stoi na wysokim poziomie, a jak ktos chce wprowadzic wlasny porzadek to niech zalozy sobie wlasne forum i niech na nim banuje wszystkich ktorych nie lubi. Nie badzcie hipokrytami, bo nam wszystkim zdarza sie spamic watki i pisac nie do konca na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie czego dotyczy temat. Nie chodzi o offtopik jako taki, zawsze sie pojawi, zawsze dyskusja moze zdriftowac w dygresje. Problemem sa flejmowe, nikomu niepotrzebne wtrety.

 

Ja nie jestem od lagodzenia sytuacji, bo to przerzucanie odpowiedzialnosci. Niech sie trolle zastanowia, zanim zapostuja posta, a nie maja pretensje, ze ludzie ich nie zignorowali.

 

Nie mowiac o sytuacjach, w ktorych ktos po kilku stronach flame`u pisze: "nie znacie sie na zartach?".

 

 

Jestem na tym forum mniej wiecej od 2001 roku, przez jakis czas bedac moderatorem. Przeszedlem przerozne jego fazy i faktycznie, obecnie jest pro. Tylko te kwasne jablka...

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reanimator ale taki jest internet i idealnie nigdy nie bedzie w 100%. Rozumiem gdyby tutaj panowal poziom "onetu", to wtedy faktycznie rozumialbym ten temat, ale na szczescie az tak zle tutaj nie ma. Ja tam widze ze w przypadku flamow, moderacja reaguje bardzo szybko, a to ze czasami zdarzy sie jakis glupkowaty komentarz jednej osoby, to mozna zignorowac. Samemu zdarzy mi sie napisac jakis ironiczny komentarz nie do konca na temat i wedlug tych wytycznych to juz dawno bym mial bana. To ze ja bym zniknal, to raczej forum by nie odczulo, ale tez poleciala by polowa tej spolecznosci, bo kazdemu zdarzy sie pod wplywem emocji cos napisac niestosownego. Dopoki nie leca bluzgi, jakies agresywne ataki personalne, to mysle ze nie ma co az tak tego wszystkiego przezywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że od wielu lat jestem moderatorem na jednym z największych forów komputerowych w Polsce. Mogę opisać, jak to jest rozwiązane u nas na forum. Jest wielu moderatorów. Każdy moderator ma pod opieką dwa-trzy konkretne działy (te, w których sam się dobrze orientuje) i każdy dział ma kilku opiekunów, którzy pilnują w nim porządku. Mamy system ostrzeżeń i odpowiedni regulamin do niego. Ściśle określone, ile punktów dajemy za jakie przewinienie. (Ponadto możemy dać własną ilość punktów, jeśli ktoś jest szczególnie niezdyscyplinowany). Każde dane przeze mnie ostrzeżenie się przedawnia po okresie, który określam, gdy je daję. Na przykład po miesiącu. Jeśli ktoś przekroczy jakąś konkretną ilość punktów ostrzeżeń, automatycznie pojawiają się kary. Moderowanie postów, niemożność pisania (a jedynie czytanie) aż do zablokowania konta. Możemy też dawać bany bezterminowo, albo na jakiś okres. I powiem, że taki ban na tydzień to bardzo dobry środek wychowawczy. Oczywiście ktoś może sobie założyć nowe konto. Ale na to też jest sposób. Wystarczy, że zajrzę, spod jakiego IP ktoś zakładał konto, a automatycznie mam wyświetlone wszystkie konta założone spod tego IP, lub z jakich były pisane posty spod tego IP. Większość multikont da się wyłapać. Za założenie multikonta jest natychmiast ban bezterminowy. OCZYWIŚCIE zdarza się, że nie jest to do wyłapania, ale to nie problem. Jak ktoś założy nowe konto, i jest grzeczny, to i tak osiągnęliśmy zamierzony efekt, a jeśli zaczyna szumieć, i tak zaraz dostanie po łapach.

Jeszcze słówko, skąd wiadomo, kogo zrobić moderatorem. Otóż mamy po prostu system rekomendacji. Na przykład jak widzę, że ktoś się udziela w moich działach, zna się na rzeczy, jest kulturalny itp, mogę go zarekomendować adminowi na moderatora. W dziale forum, który widzą tylko moderatorzy wpisuję rekomendację, a inni moderatorzy mogą się wypowiedzieć, czy się z nią zgadzają, czy nie. Często też w tym dziale

konsultujemy się między sobą, czy komuś dać bana, czy nie itp. A admin ma święty spokój bo wie, że my tego pilnujemy. Nie ma off-topów, nie ma kłótni, nie ma odkopywania starych wątków itp. Mamy dział, gdzie każdy może się wyszumieć, ale jest on poza "konkurencją" i dopóki tam nie zaczynają się wyzywać, to nie reagujemy, ale jak zaczną się kłócić, to potrafimy dać kilka banów po kolei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramon na admina działu blendera!!!

 

hahaha mi polepszyłeś humor.

 

Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia i skalpel3d. (do jakich działów to już inna kwestia) ale jako osoba są bardzo rzeczowi i konkretni.

 

Co do samego działu blendera, z moich obserwacji nie potrzeba tam jakiejś dodatkowej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego działu blendera, z moich obserwacji nie potrzeba tam jakiejś dodatkowej kontroli.

 

Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków. Fajnie by było jakbyście potrafili się odwzajemnić podobnym postępowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia i skalpel3d. (do jakich działów to już inna kwestia) ale jako osoba są bardzo rzeczowi i konkretni.

A ja ci mówię że ty tego wcale nie chcesz!!! :) Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka teraz kultura - ludzie sie mecza jak przychodzi cos wiecej napisac. Mecza sie tez jak trzeba cos dluzzego przeczytac. Klika "lajk" i z glowy ;)

Z drugiej strony moze to i lepiej, bo co komu po pierdylionie postow z serii "awesome!"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy ktos zrobil jakies badania na temat systemu plusowania. Mam odczucie ze przez ten system jest o wiele mniej postow na forum, a o wiele wiecej klikania "lubie/+". Moge sie oczywiscie mylic ;)
Bez robienia badań to optycznie na to wychodzi :). Mnie np wkurzają minusy które nie są niczym poparte w wypowiedzi, ot bo tak szybciej, łatwiej a czasami są minusy tylko za to że się jest "Azbestym " :) Forum przez -/+ zdeczka odmóżdża się, jak nie było tego systemu, warto było poczytać dyskusji " na poziomie" dwóch czy więcej kolegów którzy mieli odmienne zdanie na konkretny temat, dawali dowody np: w formie linków do rożnych materiałów źródłowych. To naprawdę dużo wnosiło do wiedzy jak także podnosiło poziom samego forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków.
To bzdura. Po prostu nie śledzisz wątków o blenderze więc nie widzisz że i tam potrafi się dziać trzoda. Czasami taką partyzantkę można poczytać w dziale blenderowym że głowa mała. ;) Pewnie, proporcje nie są takie same ale nadal to działa we wszystkich kierunkach. Tylko zaznaczmy jasno że na taki stan pracuje tylko garstka nad wyraz aktywnych userów tego forum. Nie kojarz tego ze wszystkimi userami blendera.

 

---

System plusów i minusów sprawy nie załatwi bo korzystać będą z niego również fanboje jednego czy drugiego softu. I tutaj jest właśnie problem. Jak ktoś w Zbrushowym dziale zapyta się o inny soft do rozkładania UV to pieniacze go i tak zaminusują choćby to była rzetelna odpowiedź z własnoręcznie napisanym tutorialem krok po kroku. Po prostu- Bo napisał o tym maxie/blenderze/intelu/amd/amidze/commodore.

 

Różne działy to różne sytuacje. Nie widzę szans na brak porównań softów w dziale z newsami. I nawet bym tego nie chciał bo z tego się rodzi konkretna wiedza i rozeznanie w rynku. Co jeśli ktoś normalnie zapyta się w temacie o dowolnym rendererze o porównanie go do innych rendererów? Dyskusja będzie, możliwe że nawet zażarta, jednak konstruktywna i w temacie. Narzekanie / chwalenie programów i firm je robiących powinno się odbywać w odpowiednich tematach. Software do grafiki to nie film który obejrzysz i odłożysz na półkę, to decyzja która realnie wpływa na to co masz włożyć do granka. Takie rozmowy są potrzebne i dla mnie to jest integralna część tego forum. Tylko trzeba samemu dbać żeby wypowiedzi były kulturalne i bez narzucania się.

 

Zupełnie inna sprawa to partyzantka w działach poświęconych konkretnemu softowi. Nie ogarniam jak w ogóle... Za to ostrzeżenia i krótkotrwałe bany na dany dział powinny sypać się równo. To jest to rola zarówno użytkowników zgłaszających takie rzeczy jak i moderacji która to będzie szybko ucinała.

 

Szczerze to ja bym w ogóle wywalił te minusy i plusy a zostawił imienne podziękowania i przeniósł obok nich ikonkę do raportowania postów.

 

Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia
Co ty gadasz. Ja jestem niereformowalny. Byłbym najgorszym moderatorem w historii tego forum. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny softwarowe i tak z reguly nie koncza sie na wymianie solidnych argumentow, wiec moze pojsc w kierunku innych for, gdzie takie tematy/wpisy sa zabronione? Wiem, zajezdza troche faszyzmem, ale z drugiej strony to lepsze niz tona wpisow o tym, ze jestes debil i sie nie znasz. Monio ma racje, decyzje o wybranie danego softu sa powazne, ale niestety w rzeczywistosci nie mozna liczyc na to, ze gdzies w necie znajdziesz dyskusje na poziomie i na niej bedziesz opieral swa ostateczna decyzje. Ja do dzisiaj nie uzywalbym vray'a, bo jacys zazdrosnicy pisali, ze to render gdzie wybierasz preset i jedziesz, ze to tylko do archviz i ze slabo konfigurowalny itd. Dopiero jak sam zrobilem rozeznaniem, sciagnalem demko, sam zaczalem testowac to sobie wyrobilem zdanie. Jak ktos bedzie sie wachal czy wybrac maxa czy cos innego, to bedzie musial sam sobie potestowac, bo w flamowych tematach nic ciekawego sie nie dowie, a moze jeszcze straci w uj kasy, bo dany osobnik akurat mial najmniej minusow, wiec mial jedyna sluszna racje.

 

Zyjmy poprostu dalej, zaczepki ignorujmy, a porzadki zostawmy modom. Tak ja to przynajmniej widzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że nie żyjcie w początkach polskiej komputeryzacji, gdzie na party atarowcy pchali śrubokręty w porty commodorowców i odwrotnie :) To dopiero była wojna.
oj już tak źle nie było na Atari człowiek się uczył pisania pierwszych wirusów :) na kim się je wypróbowywało to już inna bajka :)

 

A tak na poważnie to pamiętam że kiedyś na forum łatwiej było dostać bana na jakiś określony czas, moderatorzy potrafili się wcinać w dyskusje delikatnie ostudzając co bardziej zapalczywych userów. Kolejna rzecz ze przecież autor może zawsze poprosić o wyczyszczenie jego wątku ze zbędnego bełkotu i osobistych wycieczek. Kolejna sprawa to forum to jednak nie forum w dużej mierze "gówniarzy z piaskownicy" tylko ludzi dorosłych, to warto o tym pamiętać i wykazać się kultura , cierpliwością i szacunkiem że ktoś może mieć inne poglądy i doświadczenia z softem, sprzętem itp itd .

Monio podejrzewam że jak wytkniecie delikwenta przysłowiowego już "Azbestego" który szalej po waszym dziale to na pewno dorośli użytkownicy innych softów pomogą takiego ananasa utemperować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj już tak źle nie było na Atari człowiek się uczył pisania pierwszych wirusów :) na kim się je wypróbowywało to już inna bajka :)

 

Oczywiście, że tak było. Pamiętam. A wirusów atarowskich na commodorku raczej byś nie wypróbował :) Po za tym ja mówię o początku lat 90-tych, kiedy większości tutejszych forumowiczów jeszcze na świecie nie było :) Pierwszy wirus na commodorka powstał w 1994 roku (o ile pamiętam). Antywirusa napisał mój kumpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności