Skocz do zawartości

Odpakowywanie czekolady - 3ds max


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Long time no see. :)

Ale jak to się mówi, jak trwoga to na forum.

 

Od klienta jest zapotrzebowanie na animację odpakowywania czekolady, problem w tym, że czekolada nie jest zapakowana w opakowanie składane tylko zgrzewane.

 

Całość musi odbyć się naturalnie, od wierzchołków zgrzewu wzdłuż czekolady aż do kompletnego otwarcia.

Podejrzewam, że może cloth by sobie mógł z tym poradzić albo coś pochodnego?

Póki co moje próby spełzają na crashowaniu maxa bez większego efektu.

 

33adxqt.jpg

 

Nie mam pojęcia jak to rozmontować, nigdy nie siedziałem w takich rzeczach.

Każdy pomysł się liczy.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli to ma być coś w rodzaju zamka błyskawicznego. To wystarczy zrobić obiekt zamknięty i morpha do tego z otwartym opakowaniem. Spiąc całośc za pomocą volume Selecta i zanimować obiekt, który by otwierał zamykał czekoladę, np. Boxa skalowanego. W volume select oczywiście, żeby było wszystko płynne, użyj soft selectiona. Jeżeli do tego mają dojść różnego rodzaju wyginania, to wystarczy zrobić prostego rigga, najlepiej ze strechami i masz wtedy pełną kontrolę.

 

Zapomnij o jakichkolwiek symulacjach, za dużo czasu na to stracisz a i tak się to nie uda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być coś w rodzaju zamka błyskawicznego. To wystarczy zrobić obiekt zamknięty i morpha do tego z otwartym opakowaniem. Spiąc całośc za pomocą volume Selecta i zanimować obiekt, który by otwierał zamykał czekoladę, np. Boxa skalowanego. W volume select oczywiście, żeby było wszystko płynne, użyj soft selectiona. Jeżeli do tego mają dojść różnego rodzaju wyginania, to wystarczy zrobić prostego rigga, najlepiej ze strechami i masz wtedy pełną kontrolę.

 

Zapomnij o jakichkolwiek symulacjach, za dużo czasu na to stracisz a i tak się to nie uda.

 

Pozdrawiam

 

To nie ja pytałem, ale tez bardzo mocno dziękuję:) Człowiek życie całe wizki robi i jak animacja się pojawi to zdziwienie...i takie zdziwienie już właśnie przeżyłem ostatnio kurcze - i patrz - ktoś znał odpowiedź, szkoda że nie zapytałem:( Szacun i jeszcze raz dzięki za wiedzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności