Skocz do zawartości

Sinusoida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem Sinusoidą :)

Tworzę prace w 2D, stosunkowo od niedawna zajmuję się malarstwem cyfrowym.

Kocham też sztukę tradycyjną, w wolnych chwilach nie rozstaję się ze szkicownikiem.

Wkręciłem się w to w roku 2011/2012.

No i jeszcze jedna sprawa, jestem tu z polecenia kolegi (pozdrawiam Tomku!), który powiedział, że na tym forum można liczyć na konstruktywną opinię.

Zatem wrzucam parę prac (nowszych i starszych).

 

ariel_by_sinus0ida-d7wheix.png

 

 

graphic_design_on_t_shirt_by_sinus0ida-d7752ow.png

 

 

fc975822681c5ff7ca940033fc2fcbae.jpg

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć :) ja JESZCZE się nie znam na rzeczy ale powoli się wkręcam w DP więc chętnie będę podglądać twoje boje ^^ ale jako zwykły szary gość to najbardziej mi się podoba dziewczyna w niebieskim fajne światło na włosach :) ale nie martw się zaraz ktoś się wypowie profesjonalnie i będziesz miał co poprawiać i nad czym myśleć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DPFantasy

Dzięki i zapraszam! :)

 

Zapomniałem wrzucić jeszcze jednej pracy, chyba najnowszej jeśli chodzi o DP:

 

geisha_by_sinus0ida-d7yslxn.png

 

Jak to się pisze... C&C are appreciated :).

 

PS: Załączyłem pracę której nie skończyłem i nie skończę, chyba, że ktoś mi da jakieś rady, pomysły co mnie nakręci :P.

 

PS2: Wszystkie prace DP tworzę głównie w programie Krita.

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Patryk, fajne prace. U pana w kapeluszu coś złego stało się z ustami, ciężko mi stwierdzić co konkretnie nie widząc referencji. Popracuj ogólnie nad anatomią postaci, bo buzie ładne robisz, ale reszta jest bardzo chaotyczna. Nie do końca wiesz co tam jest pod tym ubraniem;) Trochę ćwiczeń i powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bystry

Dzięki :). Nad anatomią pracuję... Kupiłem sobie książkę Sarah Simblet, mam nadzieję, że jak ją przeanalizuję i poćwiczę to moje postaci będą prezentowały się lepiej.

 

Załączam pracę, nad którą dziś pracuję (wciąż jest na wczesnym etapie). Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak namalować te włosy. Męczę się z tym straszliwie :P. Ma ktoś jakiś pomysł/radę/tutorial?

Chcę, żeby były namalowane swobodnym stylem i tylko kilka kosmyków sugerowało jakiś tam detal. Ale nie wiem jak się za to zabrać, żeby to było zrobione krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka, ale popraw jej ten kaptur bo poki co wyglada jak helm (chyba ze mial to byc helm.. mi skojarzyla sie z assasynka). co do wlosow, to zacznij od zaznaczenia wazniejszych cieni dosyc duzym pedzlem i powoli detaluj, a na koniec wrzuc kilka oddzielnych, luznych linii ;) ostatnio taki fajny tutek od samikichan sie pojawil Hair Turorial

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BetiiX

Dzięki! To faktycznie asasynka będzie :). Kaptur za radą poprawiłem, od początku mi nie pasował. Mam nadzieję, że teraz jest lepiej.

Co do włosów jeszcze nie są skończone, prawdopodobnie pod koniec pracy je zrobię od nowa, ale poprawiłem je.

Jeśli znacie jakieś triki pozwalające w łatwy sposób osiągnąć jakiś efekt z chęcią je przyjmę i oswoję :D.

Proszę o kolejne wskazówki!

Póki co załączam poprawioną pracę (wciąż WIP).

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni roboty, wiele się nauczyłem. Liczyłem na jakąś pomoc z Waszej strony :P, no ale nie była mi dana.

Oto Drzewica, a następne będzie któreś z tych stworzeń/bestii/demonów: Banshee, Borowy, Kelpie, Bies, Wodnik, Czeltice, Veles, Aitvaras, Fairy, Gnom.

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot nordyckiej bogini - Freyi.

To jest WIP, więc bardzo Was proszę o rady.

Myślę o dodaniu jeszcze jakiegoś koloru, może na niebie jakieś prześwity. Sam zamek lodowy, jest za mało lodowy, muszę popracować nad nim. Na kotka rzucę jeszcze zadnie światło, żeby w zad mu świeciło :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brakuje ci malarskości, to zacznij używać malarskich brushy, a nie lecisz z tym aibrushem po wszystkim.. ;d tu i owdzie potraktuj twardszym pedzlem, na futro jakims teksturkowym najlepiej. zrezygnuj z tych pojedynczych wloskow po bokach - kot wyglada jak wyleniały ;d no i takie oczojebne skrzydla powinny dawac o wiele wiecej mocniejszych hajlajtow, z tyłu i po bokach kota i na ziemi. a tu jest na odwrot, na srodku kota jasno, po bokach szaro. i jeszcze kompozycja ucieka na maksa w prawo (pozycja głowy, wieża z tyłu, skrzydło za kadrem - wszystko ciągnie na prawo). pomogłoby tez jakby kot patrzył w obiektyw ;d to tyle na szybko, kot o niebo lepszy niż pierwszy ogólnie. pozdrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do asasynki, coś tam poprawiłem, ale już sam nie wiem co z tym dalej robić :(. Zależy mi na ukończeniu tej pracy.

Wrzucam dwie wersje z dzisiaj, bo wydaje mi się, że z tym kurzem poleciałem :P. W wersji z kurzem też dodałem filtr "nachylone linie". Po raz pierwszy w dp użyłem efektu filtra z ps, nie wiem czy to się używa w ogóle? Korzystacie z filtrów malując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądałem swoje stare prace i postanowiłem jedną odświeżyć. Rok temu zrobiłem szkic syreny cienkopisami, teraz potraktowałem to cyfrowo. Status: WIP.

Zawsze liczę na rady, podpowiedzi, opinie :).

Póki co praca jest mdła, brakuje kontrastu. W sumie wiele jej jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poprawiłem :). Będę działał dalej. Pozytywnie się nakręciłem, gdy zobaczyłem swoje prace sprzed roku. Dużo się nauczyłem :D.

Jak zwykle konstruktywna krytyka bardzo mile widziana!

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że ten kruk przesiąknął tak bardzo kolorem otoczenia.

Nie wiem czy to możliwe, żeby aż tak głęboka czerń chętnie odbijała światło...

Myślę że lepiej działałby tutaj ostry rimmlight.

Mniejsza o to - ogołocić kruka z jego tak charakterystycznej cechy jaką jest jego ubarwienie, to prawie (ale tylko prawie) jak namalować tygrysa bez pręg! ;)

Mgła po lewej wygląda trochę płasko. Popracowałbym trochę jeszcze nad głębią drugiego planu, mimo że widać, że o tym nie zapomniałeś.

Brakuje mi trochę szczegółu na tym kołku na którym odpoczywa kruk.

 

Podoba mi się sam koncept oraz zastosowanie dwóch mocnych źródeł światła, bezpośrednio od słońca i otoczenia.

Fajną kreską potraktowane są pióra na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5lim

Dzięki 5lim za uwagi! Wziąłem sobie je do serca i jak będę miał chwile to jeszcze wrócę do tej pracy. Jeśli chodzi o mgłę też miałem takie wrażenie, chciałem z lewej strony namalować jeszcze rzeczkę, ale jakoś zrezygnowałem z pomysłu, bałem się, że przedobrzę. Co do samego koloru ptaka to ja nie chciałem robić czarnego kruka. Taki był mój zamysł, żeby on był innego koloru po prostu, także to nie jest czerń, która przechwyciła kolor otoczenia, tylko czerwień wpadająca w brąz, która przejmuje czerwony róż i odcienie niebieskiego :D. No mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem. Nie miałem wyrzutów sumienia zmieniając kolor kruka w każdym razie :D. Ale z tym rimlightem spróbowałbym. A detalu do kołka jakoś bałem się dodawać, bo jest tam jeszcze ten valknut. To co najbardziej rzuca mi się w oczy to zły balans, i tego mogłem uniknąć. Kruk Leci na prawo. Ale jest to jeszcze do zrobienia myślę, także na przyszłość poprawię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady co można tu zrobić, aby to wyglądało jakoś. Chciałem, żeby ten konik zwany Kelpie miał grzywę z wodorostów, łuskę zamiast sierści i ogólnie demoniczno-wodny wygląd. Ale nie jestem zadowolony z efektu i po całym dniu malowania mam dość, nie wiem co tu poprawić. Może ktoś ma ochotę zrobić mały overpaint?

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam proces tworzenia nowej pracy, poprzednią muszę zacząć od nowa bo nie jestem do niej przekonany.

Teraz tworzę Czeltice, demona z mitologii bałtów, który jest tym samym co słowiańska Czetlica, a nazwa pochodzi od słowa czatować :).

W.I.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem, wrzucam. Pewnie można było zrobić coś lepiej, ale muszę na tym etapie skończyć tę ilustrację i zacząć nową.

W sumie zacząłem nową i będę potrzebował pomocy przy niej :D. Liczę na Waszą pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tworzę teraz Wiłę i już pomału kończą mi się pomysły co zrobić, aby to wyglądało lepiej. Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów z forum będzie tak miły i mi coś podpowie?

 

Edit.

Zaktualizowałem pracę, poprawiłem nieco światło. Pracuję dalej ;)

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo! Pani dostala bardzo ciekawe uczesanie! Jednak mam watpliwosci co do swiatla, refleksy biale, w zalozeniu mialy pochodzic od ksiezyca tak? Wyglada troche jakby nie znajdowal sie centralnie za postacia, a bardziej z naszej lewej. Popracowalbym takze nad "core shadows". Poza tym podoba mi sie kolorystyka, a i tematyka ktora tutaj prezentujesz, nieznana mi, przez co interesujaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajna kompozycja i kolorystyka, przydało by się jeszcze popracować nad samą postacią ponieważ jest bardzo płaska, z tą ręką coś mi nie pasuje. Nie wiem czy mam racje ale łokieć i dłoń jakoś dziwnie mi wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo dobre szkice z #31 postu! całkiem ładne proporcje i widać fajną swobodną kreskę :)!

 

Jeśli chodzi o ostatnią ilustrację to fajny setting i postać, od razu człowiek buduje sobie całą historię. Osobiście zastanowiłbym się nad światłem, jeżeli to ma być księżycowa noc to na pewno było by tam mniej koloru i światła (światło księżycowe jest delikatniejsze niż słoneczne i w dodatku tutaj sam księżyc znajduje się za postacią), jeżeli miała by to być scena dodatkowo oświetlona jakimś ogniskiem to cała scena powinna reagować na to doświetlenie. Niestety u Ciebie scena wygląda jakby były na niej tylko światła na krawędziach obiektów. Z Rimami również ciut przesadziłeś jest ich za dużo i są bardzo przepalone. Dodatkowo jak na noc jest bardzo jasno :).

 

poniżej masz szybki over tylko ze światłem księżycowym

http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2015/047/8/d/asdasdfgzx_by_sebel-d8id5r5.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlyczlowiek dziękuję za rady! Faktycznie światło coś nie leży, muszę poprawić. Co do tematyki to będzie więcej prac związanych z mitologią kultur indoeuropejskich, także zapraszam do zaglądania do teczki w przyszłości ;).

 

@Kwachu Postać jeszcze trochę płaska, fakt. Popracuję nad tym również. I Dziękuję za uznanie co do kolorystyki i kompozycji!

 

@sebel Fajnie, że się spodobały te tradycyjne szkice :). Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele brakuje w nich, ale staram się ćwiczyć w wolnych chwilach. Mam kilka lepszych stron ze szkicownika, ale nie mam fotografii. Bardzo dziękuję też za ten over :D. Over znaczy więcej niż 1000 słów, jak Rafaello :D. Od razu inny klimat się zrobił. Zależy mi jednak na tym ognisku, więc jak będę poprawiał pracę to przyciemnię ją, poprawię te światło od księżyca ale dodam też światło od ognia, ponieważ mam wyobrażenie Wił, które tańczą przy ognisku.

 

@Tomsz G dzięki śliczne za tego linka. Poczytałem i są tam fajne rzeczy napisane, na niektóre nie zwróćiłem uwagi przy tej ilustracji. Np. miejscami rim light jest jaśniejszy od światła samego księżyca. Dopracuję to.

DPFantasy umknęła mi ta pierś... Szybkie szkice starałem się robić, zaznaczyć kierunki, skręty, dynamikę. Cycuszek umknął jako rzecz przy tym ćwiczeniu drugorzędna widocznie ;).

 

Dzięki za odzew z Waszej strony :), poprawię co trzeba i jeszcze raz pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Idąc za Waszymi radami podziałałem coś z Wiłą. Poprawiłem światło, tak by ognisko oświetlało otoczenie, a światło padające z tyłu pochodzące od księżyca było łagodniejsze. Noc zrobiłem ciemniejszą, ale nie za bardzo, by było widać coś na ilustracji. Poprawiłem też oczy demonicy. Są większe i bardziej ogniste, bardziej wierne opisowi. Jakby coś jeszcze było nie tak proszę pisać, wiele się uczę poprawiając :D. Chociaż przyznam, że już do tej pracy nie chce mi się wprowadzać poprawek, wolę zacząć nową :D.

 

z8WYvSL.png

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o wiele lepiej!

 

Pokusiłem na małego overa, mam nadzieję, że pomogę.

Kilka rzeczy, które według mnie mógłbyś poprawić:

- Nie używaj linii - bardzo spłaszczają i dają nienaturalny feel

- Zwróć uwagę skąd pada światło robiące rimlighta - to w końcu normalne światło tylko pod odpowiednim kątem. Pamiętaj, że rimlight nie jest wszędzie tej samej "grubości" i nie jest ciągłą linią

- Kierunek oświetlenia - skoro to ma być ognisko (oczywiście w zależności od jego wielkośći) światło będzie albo całkiem z boku albo trochę z dołu

- Nie obrysowuj kształtów, ponownie, linią - staraj się działać plamami/pociągnięciami brusha. Postaraj się w ogóle ich nie używać - ustal sobie np. że najmniejsza wielkość pędzla jaką użyjesz to 15 px

 

Przemalowałem to bez żadnych refek, więc nie sugeruj się stuprocentowo, chciałem po prostu pokazać kierunek w którym według mnie mógłbyś spróbować to poprawić albo wziąć pod uwagę przy następnej pracy.

 

Pozdrawiam!

 

oS80xGu.jpg

Edytowane przez DraxMustHurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DraxMustHurt

Nie wiem jak dziękować :D.

O taki efekt mi chodziło, a dziś już miałem doła, że spędziłem tyle czasu na poprawie tej pracy, a jednak nie podobała mi się, bo coś mi nie pasowało. Nie miałem "świeżego oka" i nie wiedziałem już co jest nie tak.

Faktycznie te linie przeszkadzały, teraz jest malarsko, bardzo fajnie! I twarz bardziej pociągła, podoba mi się!

Dzięki raz jeszcze, wrócę do tej pracy, żeby samemu maznąć to :D, ale już wiem o co chodzi hehe :D. Chcę włosy troszkę zmienić. Chcę je zrobić bardziej bryłowato, ale malarsko, żeby imitowały rogi kozy, a jednocześnie były włosami które się okręcają na rogach.

 

PS. te pociągnięcia robiłeś jakimś miękkim okrągłym pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@DPFantasy dzięki :).

 

Wrzucam drugi speed w moim życiu, tym razem trochę photobashu.

 

ysvHSYw.jpg

 

o9lzYTA.jpg

 

Fajnie by było codziennie poćwiczyć, zobaczymy czy się uda :D. Będę próbował :)

Edytowane przez Sinusoida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to ostatnie, przekrzywione lepsze :D

ćwicz, ćwicz codziennie, jak już się wejdzie w nawyk to bez problemu znajdzie się zawsze czas. Chyba najgorzej robić sobie zbyt długie przerwy.

Ja pracuję, wracam do domu po 10 godzinach, muszę zrobić obiad, zająć się kotem i narzeczonym (:D), ale na rysowanie zawsze się znajdzie czas :) Po pewnym czasie efekty są zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4mk

Dzięki ;).

Właśnie najważniejsze nauczyć się takiej systematyczności. Dziś coś tam malowałem, ale nie wyszło nic z tego. Nie miałem pomysłu :P.

PS: Narzeczony powinien być przed kotem i obiadem :P. Eh, kobiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, zazwyczaj jak wracam to wita mnie tylko kot, stąd najpierw nim się zajmuję :P

Warto sobie w ciągu dnia postawić cel, co dzisiaj chce się konkretnie poćwiczyć, bo też miałam taki problem i to mi pomogło - np. dzisiaj cisnę martwą z czerwonym światłem bocznym :P Albo kolejny rozdział Hamptona - inaczej jak się siądzie do kartki/kompa to może się okazać, że ma się w głowie pustkę i nic się nie poćwiczy. Czasem też już w ciągu dnia zapisuje/szkicuje sobie pomysły i hasła, które będę chciała pociągnąć dalej w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Sam borykalem sie z tym problemem, i nadal troszke mi doskwiera. Warto zrobic jak mowi 4mk. Gdy sobie wyznaczam konkretne cele, na kolejne dni, to nie mam tego problemu, ze rano siadam z checia rysowania, ale nie wiem co robic! No i zanim sie ogarne to czasu ubywa... Polecam sprobowac, mi pomaga! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności