Skocz do zawartości

Fusion - importowanie kamery


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną scenę zrobioną w Mayji, którą teraz chciałbym sobie poskładać w Fusion gdyż od jakiegoś czasu jest on dostępny za darmo. Nigdy wcześniej nie miałem okazji korzystać z tego programu więc pojawiają się problemy, z którymi czasami sobie poradzę a z czasami mam problem jak teraz dlatego tutaj piszę.. otóż zaznaczyłem wybraną kamerę z aimem, która śledziła obiekt w mojej scene i zapisałem ją do Maya ASCII tak bym mógł ją wrzucić do Fusion. Zauważyłem jednak, iż kamera niby jest pokazana ale jak wcisnę play to stoi w miejscu i nie przemieszcza się. W tle chciałem umieścić JPG by zrobić złudzenie przemieszczającego się otoczenia lecz wszystko jest niestety statyczne i się nie porusza. Byłbym wdzięczny za udzielenie mi pomocy.

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok z poprzednimi problemami jednak poradziłem sobie bez większych problemów mimo, iż sporo przy tym siedziałem.. Teraz pojawił się inny problem, z którym walczę już od 13.. Otóż w jaki sposób moge zmienić kolejność warstw? Mam poruszający się obiekt zrobiony w 3D i na niego chciałem dodać PNG drzewa tak by było widać jakby ten obiekt przez moment znajdował się za drzewem lecz za każdym razem jak ustawię ImagePlane drzewo znajduje się za obiektem a nie przed nim. Próbowałem zmniejszyć odległość od wyeksportowanej kamery ale ciągle drzewo znajduje się za obiektem.

 

 

Wrzucę screena, żeby może jaśniej przedstawić o co mi chodzi..

 

730ad3e2256f9d55.jpg

 

 

Chcę by obiekty w żółtej ramce po lewej stronie były przed tym obiektem w czerwonej ramce po prawej. Obiekty po lewej to pliki PNG więc ten plik z czerwonej ramki będzie i tak w niektórych momentach widoczny a obecnie jest tak, iż pliki PNG są z tyłu a obiekt z czerwonej przed nimi i nie mogę sobie z tym poradzić.

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć luzem PNG do programu i podepnij go pod zwykłego merga a nie merga 3D a później połącz z tymi elementami, które masz w czerwonej ramce. W mergu sobie wtedy możesz skalować (możesz też dodać resize i nim zmieniać "rozdzielczość tego pliku PNG) tego PNG i przesuwać tam gdzie chcesz by on był. Na youtube jest kanał nawet https://www.youtube.com/user/eyeonsoftware ,na którym znajdziesz materiały z podstawami tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności