Skocz do zawartości

Teczka 2D DPFantasy


DPFantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Te pastele to olejne ? Faktura tego papieru jest chyba trochę za gładka i robią się kluchy ...Kiedyś sporo malowałem olejnymi i zawsze brałem bardziej chropowaty papier .Kiedyś liczyłem to wyszło mi że zużyłem 12 pudełek takich po 12 kredek .Sporo malowało się na konkursy do szkoły i tak dla siebie .potem przesiadłem się na suche i od razu stwierdziłem że są o niebo lepsze wiec polecam suche .Maluje się nimi dużo szybciej i jakoś bardziej podobają mi się rezultaty ale to kwestia gustu .Drzewiec wyszedł świetnie i fajnie ze dodałeś step by step .Do tych akryli to używa się Szczeciniaków czy tych miękkich pedzli (tych z borsuczego włosia podobno :))? Pytam się bo nigdy nimi nie malowałem.Polecam farby olejne bo daja sporo frajdy :) Co do ostatnirgo rysunku to bardzo mi się podoba ale lepiej nie rozmazywać .Widoczne kreskowanie wyglądałoby lepiej(u góry rysunku widać kreski a na dole już nie ).Jest schludnie jak to mówi mój kolega .Troche z tym przesadza bo to brzmi tak jakby ktoś sobie brudził pracę a przecież nikt naumyślnie pracy sobie nie brudzi a jedynie dodaje trochę efektów .Podobno się nie rozmazuje ale nie wiem czy to prawda :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Teraz patrze na resztę tych ołówkowych obrazków i są delikatne i nie rozmazane więc sorry za koment do Pani ... przypadkiem pewnie łokieć poszedł w ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MazdaR92 Dzięki :)

Tak pastele olejne spróbuje suchych kluchy specjalnie robiłem wydawało mi się że fajniejszy efekt taka faktura malarska :)

Ja do akryli używam miękkich takich za pare groszy z marketu na razie wydają się ok może kiedyś wezmę się za olejne ale na razie nie wiem z czym to sie je muszę trochę tutków ogarnąć :)

 

A tutaj ostatnia ilustracja WIP gN77DZb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Lucyfer.

Nawiązując, nie zamieszczaj ostatniego szkicu. Zamieszczaj caly pakiet, wtedy łatwiej cos skomentować. Z wiadomych przyczyn :) a i chętniej ktos cos napisze, bo często ludziom nie chce sie odnosić do jednego rysunku, jakoby z niego jednego wszystkie Twoje mocne i slabe strony mozna bylo wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyrysowujesz mięśnie, żyły itp ficzery anatomiczne musisz zbudować dobrą podstawę tzn proporcje kończyn, relistyczne zgięcia w stawach, proste kości razem tworzące szczerą pozę. Lepiej mieć dobrą pozę o dobrych proporcjach niż rzeźbę anatomiczną w ilustracji. Piramidka. Pozdrowienia i rysuj dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anatomia i bryla jest jeszcze troche z tylu. Warto to podciagnac, bo teraz rysyjesz na max mozlwosci jakie mozna osiagnac bez tej wiedzy. Innymi slowy, osiagnales sufit tego, co mozesz stworzyc bez prawidlowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anatomia i bryla jest jeszcze troche z tylu. Warto to podciagnac, bo teraz rysyjesz na max mozlwosci jakie mozna osiagnac bez tej wiedzy. Innymi slowy, osiagnales sufit tego, co mozesz stworzyc bez prawidlowej wiedzy.

 

Olaf: Dzięki za pomoc, zgadzam się w 100% z tym co piszesz.

Co do anatomi, to mam mase różnych materiałów i lekcji (które zamierzam niedługo przerobić), ale bardzo chętnie bym przygarnął coś apropo bryły, także jak coś masz to dawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajne pracki w szczególności te z postów #152 #168 #161 mają spory potencjał ;).

 

Odnosze wrażenie, że nie wprowadzasz swoich studiów w życie. np rysując twarze takie jak z postu #179 Powinieneś pamiętać o tym czego się nauczyłeś wcześniej studiująć podstawową bryłę głowy człowieka ( #172), niestety po samym rysunku tego nie widać. Staraj się najpierw narysowac bardzo lekko ogólną brylę twarzy a potem na tym rysować twarz, o której myślisz. Bardzo fajnie taki szkic rysuje się kredką (taką "niełamliwą" ala plastykową - nie pamietam nazwy firmy ? conte ?)

 

Co do samej anatomii i bryły polecam pooglądać filmiki z Kim Jung Gi (np.

) ma fajne podejście, stara sobie wszystko uprościć do podstawowych brył i dzięki temu rysunki trzymają sie kupy. Fakt ze jest juz na takim lvl'u że nie musi rysować sobie lini konstrukcyjnych bo ma je w głowie.... ale samo podejscie pomaga zorganizować sobie rysunek.

 

Ciśnij dalej :)!!

 

Pozdrawiam,

Sebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności