Skocz do zawartości

Teczka 2D DPFantasy


DPFantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Jestem nowy wahałem się czy zakładać teraz ten temat czy może za jakiś czas aż stanę się lepszy w Dp ale przecież od czego jest to forum ^^ liczę na wasze rady co i jak ćwiczyć zaczynam od kompletnego zera obecnie przerobiłem kilka tutoriali to jest ostatni z jakim miałem styczność z maxa walka z walorem: NkaQRfb.png

trochę to ćwiczyłem dalej tutaj nie udolne jabłko:JcAGdyW.png

a tutaj takie ćwiczenia:9XgwNCB.pngPtoDkbo.png

 

Oczywiście jestem otwarty na krytykę każde zdanie będzie dla mnie pomocne;) obiecuję że nigdy się nie obrażę bo wiem że początki są ciężkie a wasze rady to złoto :)

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Problem z tym:

9XgwNCB.png

polega na tym, że to jest po prostu niestaranne. Perspektywa nie istnieje w tym rysunku. Nie powinieneś był przechodzić do cieniowania dopóki sam rysunek się rozsypuje. Sorry, ale spróbuj ponownie, bo do póki nie będziesz miał cierpliwości żeby porządnie narysowac najprostsze kształty, to nie wróżę sukcesów Twoim smokom i rycerzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC: tAK jest! biorę się porządnie teraz za to :) zaraz narysuję taki kwadrat że inne mu pozazdroszczą ^^ (Mam nadzieję)

 

Aha i nie pisz więcej "SORRY" bo nie ma za co sorrować właśnie o to mi chodziło żebyście wytykali błędy i słuchać waszych rad ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz G: masz racje ^^ ale za bardzo nie ma gdzie tego pudła postawić bo sporych rozmiarów :)

 

Koniec takie pudło wyszło: 6eEHaDo.png

Link do referencji http://i-kartony.pl/110-244-thickbox/pudelko-z-klapka-185x110x65-biale-25szt.jpg

Na pewno jest tu bardzo dużo rzeczy źle więc chętnie wysłucham krytyki i rad ^^

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie góra lodowa :P Lodowa_g_ra.pngProszę o rady kompletnie nie wiem jak zrobić detal chodzi o te pęknięcia na niej :) oczywiście jest tu bardzo dużo nie dociągnięć więc proszę o wskazanie tych niewybaczalnych ^^

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiaj się co robisz, po co stawiasz plame. Jak ćwiczysz, też zawsze sobie postaw cel, do czego ma doprowadzić ćwiczenie, czego masz się dowiedzieć. Polecam też martwe natury. Widzę, że masz zapał więc wykorzystaj go póki jest.

Ja też jestem na podobnym poziomie więc cieszę się, że założyłeś teczkę. Będziemy tak jakby uczyć się razem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpu: ? o co chodzi z tym linkiem ^^

Wojsuj: Miło mi :)

 

I parę starszych szkiców: Tutaj Ork mojego własnego umysłu: CCI00024.jpg

Tutaj poznawałem trochę miśka: CCI00025.jpg

Tutaj z referencji nie wszystko ale większość :p CCI00002.jpg

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywasz refki do tej ostatniej pracy?

 

co do ołówków to nie otaczaj wszystkiego takim samym konturem. staraj się w ogóle stawiać konturu jak najmniej. trzaśnij sobie martwą specjalnie pod tym kątem - nie "pozamykaj" całego lineartu, nie zrób go w niektorych miejscach, w niektorych zrób go dokładniej, w innym troche luźniej, czasem zrob go mocniej, czasem lekko, czasem twardym a czasem miekkim ołówkiem itd. obczaj sobie te dzieło albrechta durera http://static.memrise.com/uploads/things/images/17158783_130623_1408_08.jpg

nie wszystko musi byc takim samym konturem namalowane ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz jaka mi się rzuciła w oczy to że nie robisz refleksu na zakończeniu formy

 

pozwoliłem sobie wykorzystać rysunek Omena z tutoriala o walorze

rys004.jpg

zauważ, że na końcu cienia jest lekko rozjaśniony fragment, który jest światłem odbitym od podłoża (na załączonym rysunku) no i refleks nigdy nie jest tak jasny jak oświetlona część przedmiotu

wcześniej malowaleś oswietloną bryłkę, spróbuj wykorzystać to czego się nauczyłeś podczas tamtego studium i pomyśl o ciele człowieka jak o zbiorze takich prostopadłościanów i walców a potem spróbuj je oswietlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) za odzew mam nadzieję że uda mi się teraz to ogarnąć i poprawić to co trzeba^^

Rozpu: No właśnie nie za bardzo :/ może jako bardziej doświadczony poszukiwacz refek polecisz mi jakąś na początek a resztę sam postaram się szukać? Bo szukałem tych refek i nic ciężko jest mi coś znaleźć bo każda jest jakaś nie taka jaką bym chciał :p

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj se co maja majstery z jutubow na temat perspektywy do powiedzenia.

 

calosc kolorow utrzymales w tej pracy z takim fioletowym ambiencem i nagle zniewiadomokont sie bierze taki calkowicie czerwony balunik. nie ma takiej mozliwosci, zeby nie padalo na niego swiatlo odbite od scian, podlogi, tego stwura itd. trzaskaj martwe. te wszystkie banany, jablka i cebule najbardziej rozwijaja yoyoyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do TSP na razie zajęło mi to tylko chwilkę więc na pewno się postaram to upiększyć :P TSP_Jaskiniowiec.png

Nie idzie mi jakoś rysowanie postaci w szarym kolorze więc zmieniłem trochę koncepcje i ja na razie tak to wygląda proszę powiedzcie czy lepiej czy raczej gorzej :P TSP_Jaskiniowiec.png

Rozpu dzięki :)

 

Na razie koniec :p TSP_Jaskiniowiec.png

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej pomocy :) zrobiłem obraz z małą animacją tylko jak zapisuje w Photoshop cs4 to coś mi się rąbie jakość obrazu się zmniejsza pojawiają się na animacji jakieś kropki więc proszę was o pomoc co zrobić żeby zapisać tak aby animacja była taka jak jest jeszcze przed zapisem?

 

Mam nadzieję że ktoś zrozumie bo ja sam siebie czasami nie ogarniam :D

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie o format :) Chodzi o to że jak zapisuję animację w formacie gif :) to praca się optymalizuję a ja nie chce żeby się optymalizowała zmniejsza się jej waga z 2,6mb do 400kb jakoś tak i wtedy też zmniejsza się jakoś obrazu i już w folderze na komputerze wygląda dużo gorzej a jak wrzucam do internetu wygląda tak jak na kompie a nie jak w programie photoshop przed zapisem pojawiają się na niej kropki i inne takie syfki co psują całą pracę bo jak zapiszę bez animacji to wszystko wygląda good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) za radą Kalberosa wziąłem się za malowanie ze zdjęć pierwsze podejście wyszło jak wyszło oczywiście nadal będę ćwiczył dajcie rady bo wiem że jestem najgorszy na tym forum a jest tu dużo moich góru i było by miło dostać kopa :D Auta.png

Zdj_cie_wiczenie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Powiedzcie czy takie coś ma sens ;) brać przedmiot jakiś ze zdjęcia i próbować go rysować w innej perspektywie?

Pude_ko_zapa_ek.png

7340674.jpg

Jeszcze jedno ćwiczenie jeszcze nie dokończone ale wole dostawać rady w różnych fazach ćwiczeń żeby można na bierząco robić poprawy =D

Martwa_pr_by.png

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass: Ok juz zaczalem =) tylko strasznie ciezko jest mi kolory dopasowac niemowiac juz o reszcie ;p na razie wzialem sobie scyzoryk za cel pozniej sobie poukladam inne przedmioty i zobaczymy jak ogarniam

 

Rozpu: a masz na mysli jakies konkretne czy WSZYSTKO WSZYSTKO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwe tylko z natury, daj sobie spokój ze zdjęciami, zajmie Ci to wszystko 3 razy więcej czasu.

GRASSS =D Dzięki! nwm czy mi to dobrze wychodzi ale jakoś lepiej się ćwiczy jak coś sobie sam ułożysz przed kompem xD

Na razie scyzoryk wygląda jak wygląda ale postaram się nad nim popracować jeszcze Scyzoryk_WIP.png

Tylko mam dziwne wrażenie że moje przedmioty na obrazkach lewitują nwm o co chodzi haha =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności