Skocz do zawartości

Digital Tutors czy warto?


onti90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru tygodni nęci mnie zakup subskrypcji Digital Tutors, ale nie jestem pewien czy warto się tego podjąć.

Dodatkowo, czy wiecie może jak działa Team w Digital Tutors? Bo nie do końca jest napisane jakie są płatności dla zespołu i jak się z tym powinno zabierać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U nas też mamy w pracy. Opłaca się żeby szybko poznać nowy program albo funkcję której się dotąd nie używało. Łatwiej tam znaleźć sensowny tutorial, niż szukając gratisowych po internecie. Pokryte jest sporo tematów.

Natomiast nie nadaje się żeby jakoś bardzo intensywnie pogłębić wiedzę o programie który już się zna, ani w temacie z którego już się ma trochę zaawansowaną wiedzę.

Piszę to z perspektywy osoby która przy pomocy DT uczyła się pierwszy raz Nuke i zgłębiała Maxa, może przy innych programach jest inaczej, chociaż przypuszczam że nie, jednak taka głębsza wiedza i myki raczej są przekazywane wewnątrz firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też mamy w pracy. Opłaca się żeby szybko poznać nowy program albo funkcję której się dotąd nie używało. Łatwiej tam znaleźć sensowny tutorial, niż szukając gratisowych po internecie. Pokryte jest sporo tematów.

Natomiast nie nadaje się żeby jakoś bardzo intensywnie pogłębić wiedzę o programie który już się zna, ani w temacie z którego już się ma trochę zaawansowaną wiedzę.

 

Dokładnie tak jest.

 

Wewnątrz firm? :( Czyli nie da sie zdobyc pro skila poprzez nauke w domu?

 

Zależy od dziedziny. Większości da się nauczyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz pro trickow to prozno szukac w tutorialach, wiec to nie tylko problem DT ale wszystkiego co znajduje sie w sieci. Tuty maja nas wprowadzac do dziedziny/narzedzi ktorej jeszcze nie znamy, pozniej to juz jestesmy skazani na wlasne kombinowanie, powolne zdobywanie doswiadczenia i jego wymiany z innymi ludzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz firm? :( Czyli nie da sie zdobyc pro skila poprzez nauke w domu?

 

Da się, jak najbardziej.

Ale dojdziesz do punktu, gdzie w domu już się wiele nie nauczysz (to może być już na wysokim poziomie, kiedy już na tyle ogarnąłeś program i techniki, że przestajesz szukać innych rozwiązań). Jeśli na tym punkcie zaczniesz pracować w firmie, nagle zobaczysz że jest masę innych rozwiązań, częściowo lepszych niż twoje domowe, na które sam byś nie wpadł, techniki które ta firma rozpracowała przez lata. Po prostu im więcej osób, tym więcej pomysłów lub metod, jak ugryźć jakiś problem.

Chodzi nie tylko o to, jak coś zrobić, ale jak to zrobić najszybciej najmniejszym nakładem pracy.

 

U mnie tak było że przez 10 lat pracy w domu zdobyłam, jak mi się wydaje, całkiem solidnego skilla. Potem zaczęłam pracować w firmie, i przez pierwsze kilka tygodni nauczyłam się tyle, ile przedtem przez rok lub więcej. Jak zmieniłam firmę, było to samo (druga firma z nieco inną specjalizacją). Z drugiej strony także wniosłam pewne rozwiązania których oni nie znali, to działa w obie strony.

 

Podobna wymiana doświadczeń odbywa się na forum (może nie aż tak intensywna). Dlatego warto w trakcie nauki zakładać wątki WIP i pytać jak się trafi na problemy (oczywiście poszukawszy przedtem, czy już ktoś pytał), warto też zaglądać w wątki WIP innych użytkowników, być może akurat zdradzą jakąś ich "tajną" metodę.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się programu Maya a dokładniej modelowania. Tutoriale są nagrywane przez różne osoby co wiąże się z tym że z każdego tutorialu można wynieść coś nowego. Nowe tutoriale wychodzą na tyle często że warto wykupić abonament. Bardziej profesjonalne kursy są na gnomonworkshop jednak dla każdego zaczynającego moim zdaniem DT starczy spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Z początku uczyłem się właśnie z DT, ale jak było trzeba zgłębić jakiś temat, to już niestety próżno szukać tam takiej wiedzy. Natrafiłem też na kilka tutoriali, które były imho słabe... Efekt był daleki od zadowalającego. Co do tego przekazywania informacji wewnątrz firm - pewnie tak jest, ale np ostatnio się zdziwiłem, bo sporo nowości (które pewnie głównie krążyły wewnątrz firm), dowiedziałem się z kursu Granta Warwicka. Wg mnie koleś wyniósł poziom tutoriali dużo wyżej niż reszta tego co można znaleźć w sieci (mówię o kursie vraya, kursu hard surface nie przerabiałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.

Jest jeszcze jedna fajna rzecz.

Można ich tutoriale przeglądać offline, np. w autobusie lub metrze, czy w lapku który odpalasz w domu jak masz wolną chwilę - jest tylko jedno ale - działa to tylko na windowsie i macos, nad wersją na androida pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę Digital Tutors polecić. Można się czepiać pojedynczych tutoriali, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Merytorycznie i profesjonalnie. ;) No i jak wspomniał @illusion, dostępna jest funkcja Backpack, która umożliwia oglądanie tutków offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak wspomniał @illusion, dostępna jest funkcja Backpack, która umożliwia oglądanie tutków offline.

 

Tylko z tego co pamiętam to działa to tylko jesli płacisz abonament - jeśli nie to wtedy i w offline nie obejrzysz - i masz ograniczenie do kilku tutkow offline.

 

Chyba, że coś pomyliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Riko. To działa tylko w przypadku wykupienia abonamentu. W podstawowej wersji subskrypcji w plecaku mamy bodajże 14 miejsc. Czyli na raz offline możemy mieć 14 tutoriali ze sobą. Aczkolwiek uważam, że warto Basic wykupić, żeby się szybko czegoś poduczyć. Chociaż ostatnio $ skoczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się zdziwiłem, bo sporo nowości (które pewnie głównie krążyły wewnątrz firm), dowiedziałem się z kursu Granta Warwicka. Wg mnie koleś wyniósł poziom tutoriali dużo wyżej niż reszta tego co można znaleźć w sieci (mówię o kursie vraya, kursu hard surface nie przerabiałem).

 

Nie sposób się z tym nie zgodzić, koleś odwala kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

Można napisać do supportu DT i poprosić o 7 dniowy dostęp do premium. Z reguły przyznają więc w ciągu tych 7 dni można zerknąć i zdecydować czy warto kupić czy nie.

 

Moim zdaniem oglądanie tutoriali ma sens lecz warto pamiętać żeby nie skupiać się wyłącznie na nich. Robiąc samemu, szukając informacji na własną rękę jest o wiele lepsze, szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności