Skocz do zawartości

Komputery pod renderowanie sieciowe


maciek_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda konfiguracja komputera pod renderowanie sieciowe? Przyjmijmy, że mam do wydania ok. 9000 zł, postanowiłem, że pójdę w AMD (2X AMD wydaje mi się, że będą dosyć wydajne?) i tworzę taki zestaw:

Procesor: AMD FX-9370 4.4 Ghz - 855.82 zł

Płyta główna: Asus M5A97 R.20 AMD 970 - 319 zł

Pamięć: Crucial Ballistix Tactical 8 GB/1600 Mhz CL8 X3 - 897 zł

Karta graficzna: Saphire Radeon R7 260X 2GB GDDR5 - 499 zł

Dysk: WD Caviar Blue 3.5" 7200RPM - 219 zł

Zasilacz: XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ - 239 zł

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho - 175 zł

Obudowa: Enermax ECA3250-B - 178 zł

Napęd: Samsung DVD -/+ R/RW - 53 zł

+ Monitor, system, klawiatura i mysz - razem 4592.82 zł

 

I teraz zestaw nr. 2, co się w nim powinno znaleźć a co mogę sobie odpuścić? Wiadomo procesor, płyta, dysk, zasilacz, chłodzenie, obudowa a pamięć? wystarczy jak włożę tylko jedną kość? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co chcesz renderować? Bo z własnego doświadczenia, 8GB Ramu niekiedy nie starcza nawet na takie "domowe" renderowanie, co dopiero jakieś większe komercyjne projekty (to by dotyczyło obu komputerów).

 

Nr. 2 może mieć mniej miejsca na dysku (niech czyta i zapisuje dane prosto na nr.1), może mieć słabą albo onboard kartę graficzną (jeśli renderuje na cpu), może nie mieć monitora, myszy ani klawiatury (remote access).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że za około 9 tyś może nieco więcej kupiłbyś komputer na Xeon 12 core w gpucomputer, wydajność mogłaby być podobna do tych 2 x AMD a może i wyszcza a miałbyś stabilniejszy sprzęt do renderów, mniej energiożerny co też jest dość istotne, chłodny i cichy

Edytowane przez artzgodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 9000 zł może być problemem, z tego co widziałem ich najtańsza oferta to GpuComputer W1 - 10550 zł także grubo ponad to czym może będę dysponować, wydaje mi się, że za tą kwotę będzie mi łatwiej złożyć 2 komputery oparte na AMD niż jeden na Xeonie. Co do AMD to w tej chwili pracuję na Phenomie i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, pracuje mi się stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli AMD to nie z serii 9 to są pomyłki producenta :) prądożerne i grzejące się ponad miarę jeśli już to bierz FX 8370 wyjściowy zegar 4Ghz turbo 4,3Ghz 125W jak będziesz chciał to i tak go spokojnie podciągniesz na 4,5-4,7 Ghz, lekko na powietrznym chłodzeniu tym co podałeś, w przypadku serii 9 to to chłodzenie nie da rady przy długotrwałym obciążeniu w renderingu bedziesz musiał tam stosowac systemy typu Noctua lub BeQuiet z półki cenowej 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 9000 zł może być problemem, z tego co widziałem ich najtańsza oferta to GpuComputer W1 - 10550 zł także grubo ponad to czym może będę dysponować, wydaje mi się, że za tą kwotę będzie mi łatwiej złożyć 2 komputery oparte na AMD niż jeden na Xeonie. Co do AMD to w tej chwili pracuję na Phenomie i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, pracuje mi się stabilnie.

 

to jest tylko przykładowa konfiguracja myślę że spokojnie się byś z nimi dogadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty nie spuszczą niedawno był watek gdzie kolega właśnie podwał na bieżąco konfiguracje od nich i komp z takim prockiem to był właśnie koszt koło 10k a równocześnie pakowanie się w pojedynczego xeona nie całkiem ma sens a koszt zestawu z płyta pod 2 procesory to koło 12k. Dwa nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę jeśli ktoś lubi prace na AMD i chce budować platformę na nim to jest to wyłącznie jego sprawa i niema co go uszczęśliwiać na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty nie spuszczą niedawno był watek gdzie kolega właśnie podwał na bieżąco konfiguracje od nich i komp z takim prockiem to był właśnie koszt koło 10k a równocześnie pakowanie się w pojedynczego xeona nie całkiem ma sens a koszt zestawu z płyta pod 2 procesory to koło 12k. Dwa nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę jeśli ktoś lubi prace na AMD i chce budować platformę na nim to jest to wyłącznie jego sprawa i niema co go uszczęśliwiać na siłę

 

https://www.youtube.com/watch?v=vz9rjng8qhc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki wielkie. Chciałem jeszcze zapytać o pamięć i kartę graficzną. Co do pamięci to jest sens brać coś więcej niż 1333 Mhz? Co do karty graficznej to czy warto szukać czegoś lepszego niż ten Radeon R7 260X? Nie gram praktycznie w żadne gry więc chodzi mi tylko o obsługę viewportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze kilka pytań - czy jest możliwość wsadzenia dwóch i7 w jakaś dwuprocesorową płytę asusa? i jak to wtedy działa? bo płyta jest pod serwery, czy muszę wtedy kupować taką pamięć i całą resztę? Czy może lepiej jednak zamiast dwóch kompów opartych na AMD i złożyć jednego kompa na i7-5930K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 9 tys możemy przygotować 2 stacje o takiej konfiguracji, wszystko nowe zamknięte w markowej obudowie Supermicro CSE- 732l

 

Płyta GŁOWNA SUPERMICRO 2 X LGA 1366

Dwa procesory Xeon 5650 6C/12 ht 2.66/2.93ghz turbo ( w sumie 24core Ht)

24 GB RAM ECC HYNIX

1TB HDD 6G

obudowa CSE-732 SUPERMICRO 500W.

Chłodzenie 2 Intel DBXB.

 

Cena za całość 9200 brutto wszystko nowe zafoliowane w oryginalnych foliach supermicro

(chłodzenie wymienione na intel, ale tez nowe)

 

Co mogę podpowiedzieć o samych jednostkach?

 

Jedna jednostka ma 14,6 pts w bechmarku cinebench / dwie będą mieć 29pts. (żaden a nawet dwa procesory intel i7 sześcio rdzeniowe nie dadzą takiej wydajności w Renderze)

24 pamięci rejestrowane wystarczy Ci żeby działało to jako render node, dodatkowo masz tu pamięć ecc która ma korekcje błędów tym samym nie będziesz miał blue screenów lub zawiech podczas pracy.

 

faktura vat/ gwarancja 24 miesiące

 

więcej info na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności