Skocz do zawartości

3D max + photoshop- postprodukcja


satach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wymodelowałem dany samochodzik, wyrenderowałem z alpha channel z białym backgroundem+ cienie+ pare render elementów. Samochód wklejony na tle zdjęcia w photoshopie. Parę rzeczy w post produkcji zrobiłem- ściągnąłem -15 saturacji z samochodu (by nasycenie pasowało do tła), poprawiłem cień, bo ten wyrenderowany na materiale shadow matte był bardziej szary niż ciemny (1- jak mogłem to wyrenderować dobrze, by kolor cienia mi odpowiadał?). Przez białe tło przy renderowaniu musiałem ściąć 1 pixel z obramowania samochodu.

2. Co mogłem zrobić lepiej i jak ?

3. Proszę mi doradzić co mogę zrobić jeszcze by kompozycja wyglądała jeszcze bardziej realnie. Nie chodzi mi tu o kwestie modelowania- jeszcze większej szczegółowości. Proszę o porady na poziomie post produkcji, bo właśnie z tego chcę się doszkolić.

 

 

Plik do ściągnięcia:

 

https://www.dropbox.com/s/xuyxn38lgd98oa2/FINAL.png?dl=0

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez satach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zaprzyjaźnij się z filtrem camera raw correction (szczególnie z opcja poprawek pędzelkiem), którą powinieneś mieć w photoshopie jeśli masz wersje cs6 i wyższą, pobaw się krzywymi, balansem kolorów,wykorzystaj gradienty, pamiętaj że warstwy mają rożne rodzaje oddziaływania nie tylko (standard i screen ). Napisz jakie render elementy wyrenderowałeś popracuj nad materiałem lakieru i felg :)

khMNu79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

Co dokładniej masz na myśli poprzez poprawienie lakieru ? Chciałbym, żeby był lekko matowy tak jak teraz. Powiadasz, iż powinienem dodać powłokę ? Jak w vray car paint ?

Do felg faktycznie nie dodałem żanego specjalnego materiału.

Zabieram się zaznajomieniem się z filtrem o jakim mi napisałeś.

Jeśli chodzi o render elementy to takie podstawowe jak relf/ refra ilumination, raw shadow wire color i coś tam jeszcze. Będę renderować jeszcze raz po poprawie materiału, więc jakbyś mógł mi podsunąć render elementy jakie warto wyrenderować i naprowadzić w jaki sposób jaki powinienem użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego materiału lakieru to bym zastosował vrayblend i do niego dopiero sobie wpiął materiał vraycarpaint. Natomiast jesli chodzi o render element warto wyrenderowac vrayextratex z wpięta do niego mapka fallof potem możesz ją wykorzystać jako maskę warstwy np w krzywych albo balansie kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności