Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 33 z 40 PierwszyPierwszy ... 232829303132333435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 393

Wątek: Teczka 3D : Samochody

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Ok, postanowilem wyjsc na przeciw opiniom niektorych uzytkownikow ,ze szkoda trabanta itd. Wiec chce dokonczyc wlasnie tego Trabanta, Zaczynam od wrzucenia rendera, mam nadzieje ze nie jest najgorzej( tu jeszcze troche do zrobienia):

Member

Podziękowania

Domyślnie

Rozjechała Ci się tekstura na oponach ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Od czego zacząć? Zdjęcia, dużo zdjęć. Auto jest bardzo popularne, więc z w google znajdziesz mnóstwo materiałów.

Jak szukać? Nie skupiaj się tylko na "google grafika". JA tworząc modele szukam często zdjęć na portalach aukcyjnych [allegro, olx, ebay]. Tam szukając np. zderzaka do trabanta dostaniesz natychmiast kilka zdjęć od sprzedającego. Często jak towar jest uszkodzony, wgnieciony, sprzedający robią ujęcia z bliska. Widać wtedy np. jakieś przetłoczenia itd.

Google translate. Wpisz zderzak i przetłumacz sobie ten wyraz na język niemiecki. Wrzuć to w google i dopisz Trabant. Zacznij np od szukania lusterek, jeśli jesteś trochę zmęczony tworzeniem bryły auta. Odpocznij od niej [jeśli czujesz taką potrzebę]. Ja modelując ostatnio pojazd z II WŚ zdjęć tylko jednego koła miałem z 20 w folderze. To bardzo ułatwia pracę.

No i rzecz najważniejsza. Patrz uważnie na model i zdjęcia. I nie idź na żadne kompromisy. Pracuj powoli i dokładnie. Dopieść model, a później się pochwal. Popatrz na słuchawki które robiłem. Zadbałem o każdy mały detal. Napisy, śrubki itd.

Przykład:

http://sprzedajemy.pl/atrapa-grill-p...601-nr45456112

Member
    Awatar DrRambo
    Podziękowania

Domyślnie

Oglądam z ciekawości Twój temat bo ciekawe rozmowy się tu toczą (nie dla modeli, a to chyba nie o to chodzi?). Miałem się już nie udzielać bo trudno udzielić Ci pomocy, ale nie wytrzymałem :P Zaprzeczasz, że nie jesteś niedbaluchem i nie widzisz niedokładności lub różnic do refek. Nikt Ci nie uwierzy kiedy wrzucasz byle jaką oponę i mówisz, że tak już zostanie bo nie chce Ci się robić kolejny raz. I upierasz się na ten bieżnik jako oddzielny obiekt. Takie samo podejście masz do całego modelu i to widać. Początkującego oszukasz, ale nie oszukasz osób doświadczonych (na tym forum siedzą ludzie, którzy żyją z modelowania), a nawet zwykłych takich jak ja, które czasem coś dla siebie wykonają. Zgadzam się, że powinieneś zacząć od czegoś prostszego. Nie dlatego, że nic nie potrafisz, ale dlatego, że łatwiej jest odwzorować w 100% prosty kształt, a to u Ciebie głównie kuleje. Jeżeli tak lubisz samochody to zrób fajną kierownicę albo felgę z oponą, albo nawet jakąś turbosprężarkę (trudniejsze, ale fajne). Pozdro.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Caly czas sie ucze, a ze ciezko wychodzi mi modelowanie zgodnie z oryginalem, to pewnie kwestia czasu, az wszystko bedzie ladnie trybic. Dlatego wrocilem do tego trabanta, bo on jest w miare latwy, i mam nadzieje ze bedzie mi latwiej go odwzorowac, i dac wieksza ilosc detali.

Pozdrawiam

Member
    Awatar piopiowawa
    Podziękowania

Domyślnie

hej, model wygląda dość poprawnie, ale co się wydarzyło z wycieraczkami przy przedniej szybie? :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki, ale to jeszcze nie koniec prac nad nim. Zamierzam dodac troche detalu, popracowac nad buda i przede wszystkim dorobic wnetrze, bo teraz wyglada troche pusto z tymi szybami. Co do wycieraczek, to teraz tak patrze, to rzeczywiscie sa one za male i dziwnie wygladaje. Do poprawki. Narazie zbieram material referencyjne.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dodalem detale na atrape grilla od wewnatrz:

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przemyśl dobrze co będzie widoczne na skończonym modelu, a co nie. Szkoda byś marnował czas na robienie czegoś, czego później nie będzie widać. Ale jeśli masz zamiar odwzorować tylko atrapę [myślę, że na początek wystarczy] to fajnie, że zaczynasz dbać o szczegóły. Ciężko teraz ocenić czy wykonałeś to poprawnie, bo nie mam refki przed sobą, ale na pewno wygląda to lepiej niż na początku. Powoli, do przodu, bez pośpiechu. Krok po kroku.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki, zamierzam wymodelowac duzo elementow ktorych nie bedzie widac, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jak np. podwozie czy silnik.Duzo detali przede wszystkim to chce osiagnac.Refki jeszcze zbieram z neta, ale juz wiem co i jak.

Uprawnienia umieszczania postów