Skocz do zawartości

Teczka 3D : Samochody


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

ok , namowiliscie mnie , bede robil ponownie felge]

 

Brawo ty! Nie żebym się chwalił ale kiedyś popełniłem tutorial o zrobieniu felgi. Starasz się i masz upór ale kuleją podstawy, po co sobie komplikujesz robotę wycinając otwory na śruby oddzielnie jeżeli możesz stworzyc segment felgi i ją skopiować?

 

t 10m56s

 

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlito- pierwsze co zrobilem przed modelowaniem felgi to obejrzalem twoj tutorial wlasnie :) Tylko ja mam troche inny model felgi, ale i tak twoj tutorial mi pomogl, np tym, ze ile podzialow trzeba stosowac na konkretna felge, np 5 srub i 10 ramion to 50 podzialow. Ale ja sie nie poddam :D. Zaczalem robic juz nowa, oto efekty:

 

brZoKJp.jpg

 

c64TGmx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akierek od dłuższego czasu przyglądam się Twoim "modelom". Nie jestem wstanie zrozumieć Twojego podejścia do tematu modelowania. Od wielu, wielu, wielu miesięcy nie skończyłeś żadnego projektu. Napotykając na przeszkody, nie starasz się ich pokonać, tylko omijasz lub się wycofujesz. Dopingowałem Cię przy pracy z Trabantem. Zaszedłes naprawdę daleko i... -pisowania oryginalna-"ok, pora zabrac sie za cos powazniejszego. A mianowicie za BMW M3 E90. Tak jak wiekszosc tutaj kolegow mi doradzali zaczalem od spline caga, i ta metoda zaczalem tworzyc taka wirtualna namiastke bryly. Teraz czas na modelowanie." porzuciłeś go na rzecz jakiegoś koszmarnie wyglądającego BMW. Nie rozwijasz się w ogóle. Może lepiej siatki rozkładasz, ale poza tym stoisz w miejscu od wielu miesięcy. Wszystko to za sprawą swojego niedbalstwa i braku cierpliwości. Po co zajmujesz się tworzeniem sceny skoro model auta "leży"? Drugą rzeczą która mnie zastanawia jest Twój brak spostrzegawczości. Nie widzisz lub nie chcesz widzieć pewnych rzeczy na modelu bo tak Ci jest łatwiej - Eeeee nie będę poprawiał świateł, eee to zrobię później, eeee to tak zostawię. A na sam koniec bierzesz się za "coś poważniejszego". Zawiodłeś mnie, liczyłem że wreszcie dotrwasz do mety i skończysz "mydelniczkę" [Trabant]. Nie wiem z jakiego ty korzystasz internetu, że masz problem ze znalezieniem dobrych ref. Szkoda tego Trabanta. A BMW się nie jaram... i tak go nie skończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu, wielu, wielu miesięcy nie skończyłeś żadnego projektu

 

Sorry, ale to nie jest nic nie zwyklego, tak robi wiele osob, i przegladajac twoje watki robisz tak samo, wiec w czym problem?

 

Po co zajmujesz się tworzeniem sceny skoro model auta "leży"?

 

Ja wiem, czy lezy, na pewno jest lepiej niz bylo, i widze to nie tylko ja, nauczylem sie sporo cierpliwosci przy tym i dokladnosci. Aha i jak mozesz to wskaz co lezy.

 

A BMW się nie jaram... i tak go nie skończysz.

 

Pozyjemy, zobaczymy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale gigant84 ma rację. Nie wiele tu widać poprawy umiejętności. Własnie największy problem to niedbalstwo. Weźmy na przykład tę oponę, robisz ją któryś raz z kolei a ona nadal wygląda beznadziejnie, zamiast wziąć zdjęcie konkretnej opony i odtworzyć ją jak najwierniej to tworzysz kilka słabych, nierealistycznych modeli. Zobacz przykładowe modele dopracowanych opon i postaraj się zrobić coś podobnego - raz a porządnie, a nie kilka razy a słabo.

http://www.turbosquid.com/3d-models/tyre-continental-3d-model/1007777

http://www.turbosquid.com/3d-models/tyre-215-55-3d-model/1040985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, opony dałem tylko jako przykład. Chodzi o to że ten model BMW wcale nie jest lepszy od poprzednich twoich modeli (Trabant chyba nawet był lepszy) bo cały czas popełniasz takie same błędy. Czyli nie przyglądasz się dokładnie zdjęciom, albo nie starasz się dokładnie odtwarzać kształtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe nastawienie. To, że zbudowałeś spline cage, czy użyłeś takiej czy innej techniki, to nie znaczy, że z tego będzie dobry model. Napisałem co źle robisz. Nie przywiązujesz uwagi do precyzji i dokładności modelowania i odtwarzania kształtów. Ten model oczywiście przypomina BMW M3 na pierwszy rzut oka ale jak się przyjrzeć bliżej to nic się nie zgadza np. 'nerki' najbardziej charakterystyczny element BMW, a mają tylko zbliżony kształt, w rzeczywistości one inaczej wyglądają. Dalej, lampy przednie, też kształt tylko zbliżony (nie wspominając o wnętrzu), gdzie to charakterystyczne zagięcie dolnej lini lamp? Wnęki pod klamki i same klamki - porażka, lusterka - porażka (jakieś śmiesznie ochlapnięte wyszły), uszczelka wokół okien - porażka (uproszczona i jakoś dziwnie odstaje), cały bok - źle wyprofilowany (porównaj z oryginałem jak wygląda szpara miedzy drzwiami). To tylko część, bo niestety jest tych błędów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że za każdym razem postępujesz tak samo. Za każdym razem prosisz o "wypisanie" błędów. Ja mam czasem wrażenie, że Ty masz bardzo mały zmysł estetyczny, wyobraźnie przestrzenną. Podziwiam Cię, że Ci się nadal chce. To dobrze rokuje, ale zacznij patrzeć na zdjęcia i wychwytuj sam błędy. Czy w jakimkolwiek aucie światła [ksenony] są skierowane pod kątem 35 stopni na boki? Przecież nie trzeba być "artystą" by wiedzieć jak kredkami narysować światła w aucie. NA WPROST. Dlaczego tak się uparłeś na te samochody. Czemu nie wymodelujesz czegoś prostszego? Tarczy rycerskiej [ja od tego zaczynałem], noża, albo zwykłej beczki [każdy chyba robił beczkę na tym forum jak zaczynał przygodę z grafiką]. Z pojazdów mechanicznych może rower, deskorolkę, hulajnogę. Coś prostego. Co zajmie Ci dwa wieczory, zrobisz to "do końca" i będziesz mógł się nacieszyć swoją pracą i pozytywnymi opiniami. Moich prac nie uświadczysz w tym dziale na forum. Od pewnego czasu staram się robić modele game artowe. Chętnie wrzucę tutaj jakiś screen jak moderator wyrazi zgodę. Nie chce bajzlu robić na forum. Ale dziękuję, że się o mnie martwisz. To miłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich prac nie uświadczysz w tym dziale na forum.

 

A to ciekawe :)

http://max3d.pl/forum/threads/99887-Obiekt-3d-S%C5%82uchawki-KOSS-Porta-Pro-II?highlight=

 

Dlaczego tak się uparłeś na te samochody. Czemu nie wymodelujesz czegoś prostszego?

 

Bo lubie sobie stawiac ambitniejsze cele, nie jakies popierdolki ;)

 

Ale dziękuję, że się o mnie martwisz. To miłe :)

 

Prosze, nie ma za co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postanowilem wyjsc na przeciw opiniom niektorych uzytkownikow ,ze szkoda trabanta itd. Wiec chce dokonczyc wlasnie tego Trabanta, Zaczynam od wrzucenia rendera, mam nadzieje ze nie jest najgorzej( tu jeszcze troche do zrobienia):

 

tt7pl15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć? Zdjęcia, dużo zdjęć. Auto jest bardzo popularne, więc z w google znajdziesz mnóstwo materiałów.

 

Jak szukać? Nie skupiaj się tylko na "google grafika". JA tworząc modele szukam często zdjęć na portalach aukcyjnych [allegro, olx, ebay]. Tam szukając np. zderzaka do trabanta dostaniesz natychmiast kilka zdjęć od sprzedającego. Często jak towar jest uszkodzony, wgnieciony, sprzedający robią ujęcia z bliska. Widać wtedy np. jakieś przetłoczenia itd.

 

Google translate. Wpisz zderzak i przetłumacz sobie ten wyraz na język niemiecki. Wrzuć to w google i dopisz Trabant. Zacznij np od szukania lusterek, jeśli jesteś trochę zmęczony tworzeniem bryły auta. Odpocznij od niej [jeśli czujesz taką potrzebę]. Ja modelując ostatnio pojazd z II WŚ zdjęć tylko jednego koła miałem z 20 w folderze. To bardzo ułatwia pracę.

 

No i rzecz najważniejsza. Patrz uważnie na model i zdjęcia. I nie idź na żadne kompromisy. Pracuj powoli i dokładnie. Dopieść model, a później się pochwal. Popatrz na słuchawki które robiłem. Zadbałem o każdy mały detal. Napisy, śrubki itd.

 

Przykład:

 

http://sprzedajemy.pl/atrapa-grill-pas-przod-trabant-601-nr45456112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z ciekawości Twój temat bo ciekawe rozmowy się tu toczą (nie dla modeli, a to chyba nie o to chodzi?). Miałem się już nie udzielać bo trudno udzielić Ci pomocy, ale nie wytrzymałem :P Zaprzeczasz, że nie jesteś niedbaluchem i nie widzisz niedokładności lub różnic do refek. Nikt Ci nie uwierzy kiedy wrzucasz byle jaką oponę i mówisz, że tak już zostanie bo nie chce Ci się robić kolejny raz. I upierasz się na ten bieżnik jako oddzielny obiekt. Takie samo podejście masz do całego modelu i to widać. Początkującego oszukasz, ale nie oszukasz osób doświadczonych (na tym forum siedzą ludzie, którzy żyją z modelowania), a nawet zwykłych takich jak ja, które czasem coś dla siebie wykonają. Zgadzam się, że powinieneś zacząć od czegoś prostszego. Nie dlatego, że nic nie potrafisz, ale dlatego, że łatwiej jest odwzorować w 100% prosty kształt, a to u Ciebie głównie kuleje. Jeżeli tak lubisz samochody to zrób fajną kierownicę albo felgę z oponą, albo nawet jakąś turbosprężarkę (trudniejsze, ale fajne). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie ucze, a ze ciezko wychodzi mi modelowanie zgodnie z oryginalem, to pewnie kwestia czasu, az wszystko bedzie ladnie trybic. Dlatego wrocilem do tego trabanta, bo on jest w miare latwy, i mam nadzieje ze bedzie mi latwiej go odwzorowac, i dac wieksza ilosc detali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale to jeszcze nie koniec prac nad nim. Zamierzam dodac troche detalu, popracowac nad buda i przede wszystkim dorobic wnetrze, bo teraz wyglada troche pusto z tymi szybami. Co do wycieraczek, to teraz tak patrze, to rzeczywiscie sa one za male i dziwnie wygladaje. Do poprawki. Narazie zbieram material referencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl dobrze co będzie widoczne na skończonym modelu, a co nie. Szkoda byś marnował czas na robienie czegoś, czego później nie będzie widać. Ale jeśli masz zamiar odwzorować tylko atrapę [myślę, że na początek wystarczy] to fajnie, że zaczynasz dbać o szczegóły. Ciężko teraz ocenić czy wykonałeś to poprawnie, bo nie mam refki przed sobą, ale na pewno wygląda to lepiej niż na początku. Powoli, do przodu, bez pośpiechu. Krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zamierzam wymodelowac duzo elementow ktorych nie bedzie widac, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jak np. podwozie czy silnik.Duzo detali przede wszystkim to chce osiagnac.Refki jeszcze zbieram z neta, ale juz wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wzoruje sie na tym zdjeciu glownie( mam jeszcze kilka innych), wydaje mi sie ze jest ok, ale moze tylko mi sie tak wydaje? Nie wiem , jeszcze po sprawdzam. Swiecia to akurat widze, ze do wymiany, troche za mala. Ale ozebrowanie?

 

BjX2LGb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akierek spokojnie możesz użyć tej refki co wrzucił Tevenet. Świeca to świeca. No chyba, że modelujesz jakiś pojazd z lat 20 to wtedy warto poszukać oryginalnych zdjęć. Co do modelu głowicy. Brakuje połączenia żeberek na boku głowicy. Po drugie... czy Ty tych małych żeberek na boku przypadkiem nie zrobiłeś osobno i nie dosunąłeś do całości? Widać dziwne załamanie. Powinieneś to zrobić z jednego elementu.

Po trzecie... chyba znowu za bardzo skaczesz z tematu na temat grill, silnik itd. Ale ok. Skup się w całości na tym silniku. W google wpisz GŁOWICA TRABANT. No i oczywiście poszukaj jak w języku niemieckim pisze się głowica i również przeszukaj sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności