Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 40 z 40 PierwszyPierwszy ... 30353637383940
Pokaż wyniki od 391 do 399 z 399

Wątek: Teczka 3D : Samochody

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dzieki za opinie :) Nie spodziewalem sie tylu pochlebnych komentarzy, i w ogole ciesze sie ze watek wciaz cieszy sie popularnoscia. :)
    witold10- samochod robilem w Blenderze( w zasadzie ciagle go ''dlubie'' :D
    Mikko- jak tylko ogarne wyzszy skill w modelowaniu, to z pewnoscia wezme sie za inne rzeczy :)
    Hris- rowniez dziekuje za rozbudowana i motywujaca do dalszej pracy opinie, chociaz mysle ze jeszcze mi daleko do pelnej profeski, ale tak jak piszesz , popelniam bledy, lecz rowniez postep idzie w góre. :) Teraz czas w koncu zebym dojrzeł w swiecie 3d i prezentowal wysoki poziom.
    Seba- heh, renderki to zdecydowanie moja slabsza strona, bede sie staral oczywiscie cos wyczarowac.

Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wrzucam siatke + wyciete tylne lampy

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mysle, ze skonczylem samochod, na tyle ile potrafilem ogarnac calosc. Beda narazie clay rendery:

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej, powracam do tworzenia i nauki samochodow. Mysle ze to bedzie ostatnie podejscie do hard surface modellingu, potem biore sie za organike.Teraz wrzucam testowe rendery, auto to oczywiscie Cobra Shelby 1966. Co o tym sadzicie?( tlo jest celowo tak rozmazane)

PS. Znacie moze jakies fajne ksiazki o nauce anatomii dla rzezbiarzy, rysownikow itp?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

claye z góry spoko, ale kolor wygląda troche jak clipart z Corela. Na pewno materiałom trzeba się przyjrzeć za kilka dni na świeżo.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    Podziękowania Akierek podziękował

Member

Podziękowania

Domyślnie

[QUOTE=Akierek;1288930]Hej, powracam do tworzenia i nauki samochodow. Mysle ze to bedzie ostatnie podejscie do hard surface modellingu, potem biore sie za organike.Teraz wrzucam testowe rendery, auto to oczywiscie Cobra Shelby 1966. Co o tym sadzicie?( tlo jest celowo tak rozmazane)

PS. Znacie moze jakies fajne ksiazki o nauce anatomii dla rzezbiarzy, rysownikow itp?

Sinielnikow atlas anatomii -nie tyle o nauce co doskonały do nauki

siatki modeli wyglądają ok,
    rendery- trochę taki camo- lakier wyszedł
    odrobinę widać że te odbicia są low poly, tzn siatka jest a na odbiciach to widać
    na rurze wydechowej jest takie przejście- prawa strona bardziej matowa, starsza jakby- moim zdaniem lepiej wygląda niż lewa
    reflektory bardzo fajnie wyszły
    szyby a zwłaszcza te boczne jak plexi wyglądają, patrząc na zdjęcie to w sumie są w ok ale za grube
    nie ma śrub w felgach?
    nie wiem czy powinno być widać tarcze i hamulce..
    nie ma migaczy i lusterek, tak samo maskownicy na wym wylocie powietrza pod lusterkiem
    maska mocno pękata i nie ma podziału samej maski, tzn tej części którą się otwiera

tu jest praktycznie to samo ujęcie..
    https://www.supercars.net/blog/wp-co...313090031.jpeg

Member

Podziękowania

Domyślnie

:D

Ta książka jest super:
    Właściwie wszystko pokazane w jak najprostszej formie.
    https://anatomy4sculptors.com/art/

Ale na początek też polecam trochę więcej teorii - jak np.
    Atlas of Human Anatomy for the Artists - S.R. Peck - spoko wiedza + fajne ściągawki dal szybkich referencji.
    Artistic Anatomy - Dr. P. Richer. - Bogata teoria, świetne i pomocne ilustracje.
    Human Anatomy for Artists: The Elements of Form Eliot Goldfinger - pięknie uproszczone formy i motoryka.

Właściwie inne nie potrzebne. Może jeszcze Artistic anatomy Bridgmana - (świetne uzupełnienie dla powyższych ale nie polecam na początek bo jest dość trudna)

Po polsku podręcznik do anatomii Anatomia człowieka tom I - Adam Bochenek - nudy na pudy, grubaaa, ale jak masz problem ze zrozuminiem angielskiego to możesz się tym wspomóc.
    https://michalo.artstation.com/
    Moja Teka
    https://www.pinterest.com/mihciko/ Refki za anatomii

Member

Podziękowania

Domyślnie

mitic- dzieki za konstruktywna krytyke, jest bardzo pomocna.

michalo- tak wlasnie sie zastanawialem nad ta ksiazka , ktora umiesciles w komentarzu(anatomyforsculptors).Przegladnalem internet i w zasadzie
    jest ona najlepsza jaka moze byc do nauki. Angielski to nie problem, cos tam potrafie :)

Kolejny test render, dodalem migacze , sruby na feldze no i napis na oponie. Mam tez swiadomosc ze samochod jest troche krzywy, szczegolnie na nadkolu, ale po ogledzinach siatki, wydaje mi sie ona poprawna.

Member

Podziękowania

Domyślnie

- migacz w osi reflektora
    - maskownica koło migacza też w lewo
    - tylna opona szersza
    - reflektor bardziej wystający
    - maskownica na wylocie powietrza
    - wnęka w karoseri z której wychodzi rura wydechowa
    - pod chłodnicą powinien być widoczny jej element, nie mam pojęcia co to jest dokładnie
    - drzwi powinny być lekko wklęsłe
    - mniej pękata maska i karoseria za reflektorami
    - bardziej wystający rąbek błotnika tylego
    - felgi są za bardzo utopione w głąb opon
    - tylne nadkola jakieś kanciaste
    - coś nie tak z oświeleniem..masz tylko hdr? może dodaj jakieś trim light- za autem w stronę kamery żeby odciął się kontur..
    - lakier mniej psychodeliczny ale jeszcze trochę mu brakuje:
    https://pbs.twimg.com/media/Cp9-mUvW8AAZoLJ.jpg
    - chrom wygląda jak satynowane alu- nie łapie tej czerni.. może kwestia światła ale raczej nie

aż nabrałem ochoty żeby samochód wymodelować :D nie miałem przyjemności jeszcze...

postanowione- jak mnie podkusi zabieram się za takiego:
    https://i.pinimg.com/originals/d9/b9...1189c42591.jpg
    Ostatnio edytowane przez mitic ; 23-11-17 o 18:24

Strona 40 z 40 PierwszyPierwszy ... 30353637383940

Uprawnienia umieszczania postów