Skocz do zawartości

Teczka 3D : Samochody


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Akier bryzdka ta oponoa. Znowu zrobiles z oddzielnych elementow bieznik. Możesz tak zrobić i potem blendowac z poziomu shadera. Możesz tez spbrowac jaka mapke i displecementem zrobić. Daj bump na bok z napisami troche ich jest w necie. I weź jakiś ladniejszy bierznik a co najważniejsze chyba jakas waska ta oponka jak do takiego auta to nie trabant.

 

Bumpki na boczna scianke. Zrob UV.boki oddzielnie i bierznik oddzielnie.

http://previewcf.turbosquid.com/Preview/2014/08/01__19_40_10/sidewall.jpg519ff7a1-1558-4508-b781-a3051afe32c2Larger.jpg

Bierznik:

https://library.creativecow.net/articles/cruz_nelson/car_wheel2/image05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakryłeś całą HDRK tym tłem. To jak oswietlisz tło tak bedziesz miał. To jest jakis car paint czy sam składasz. Mozesz dawac swiatła na plany? Ustaw sobie konkretny kadr. Ustal czy lakier będzie mat czy właśnie połysk. Przy ustalonym kadrze wyłącz wszystkie światła i wywal tło lub wyłącz je z odbić. Tło możesz dodaćw poscie jak wyrenderujesz sobie sam. wymodeluj sobie plane i daj na niego jakis surface shade jasny lub swiecocy. Jak masz mozliwosc mozesz go wlaczyc tylko do odbic. W podglodzie ustawiaj modeluj go i trafiaj odbiciami lub wez sobie sproboj HDRI light studio do zrobienia HDRKI. Cien wyrenderuj oddzielnie bez auta ale tak by byl tylko cien dodasz go w poscie. Material musia miec frenel by odbicia skupialy sie na krzywiznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris- mowisz chyba o 3d maxie, ja w blenderze robie,mam hdrke w zakladce world, (Environment Texture)

W tym pprzypadku nie ma znaczenia soft :) HDR jeśli jest dodana to World Environment w Blenderze to i tak nie zadziała - wszystkie obiekty dookoła samochodu zaslaniają resztę świata- HDR'ka się przez to nie przebije. Sebazx6r to Ci na napisał. Ale trzymam cały czas kciuki że HDR'kę uda Ci się poprawnie ustawić (wyłącz te pozaginane Plane'y dookoła fury) i samochód chwyci odbicia. Model tego BMW nie jest idealny, ale wart tego by dorobić otoczenia (lub chociaż wstawić go w zdjęcie jakieś typu backplate - czyli scena oświetlona HDR'ką ale sam render wstawiony w jedno ze zdjęć które było robione w tym samym miejscu i o tej samej porze co HDR'ka - częst są dołączane te backplate'y do map HDR). Tu zapisz się do newslettera i dostaniesz 3 super HDR'ki plus backplate'y do nich:

http://www.panocapture.com/subscribe/

Szacun że tak dużo modelujesz i nie poddajesz się i wciąż poprawiasz - mam nadzieję że niebawem ktoś Cię tu mocniej zauważy i przechwyci pod swoje skrzydła - jakaś agencja reklamowa lub inna instytucja która lubi takich co dłubią i się nie poddają, i pod ich skrzydłami dalej będziesz warsztat rozwijać (chyba że wolisz freelance).

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie :) Zrobilem tak jak pisaliscie i odkrylem hdrke i od razu lepiej :

 

tBSwWdE.jpg

 

Najgorzej bedzie mi zrobic tak aby wkomponowac w tlo, czyli teraz ( oczywiscie jak skoncze model) to rednerowac w pasach najlepiej? I bawic sie w compositingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akierek - no jednak nie polecam próbować wpasować tej fury w obrazek w 1 pass'ie :) czyli bez compositingu :) zero kontroli będziesz mieć nad postprodukcją. Wypluj sobie z Blendka mapę Reflection, Refraction, Diffuse, Specular (jeśli jest w blendku, nie pamiętam), alpha, shadows, może też Z-buffer, Indirect Lighting i Direct Lighting jeśli da radę. No i z tego co pamiętam to na node'ach można ustawić podłoże żeby działało tak jak Shadow Catcher - czyli cień od fury będzie, a samego podłoża nie będzie widać (tak by cień łatwo się pomontował z backplate'm). Tutorial tutaj:

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche sie pobawilem kompo, posklejalem kilka warstw w blenderze i podrasowalem w photoshopie, i musze przyznac ze mi sie to spodobalo, oczywiscie do idealu daleko ale z kazdym kolejnym razem bedzie lepiej.

 

muZadlY.jpg

 

Do zrobienia jeszcze:

 

- tylne swiatla

- klamka

- lusterko

- dokonczenie opon

- felga, hamulec, tarcza

- tablica rejestracyjna

- podwozie

- wnetrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poprawilem pare rzeczy i dodalem, po pierwsze skala , potem dodalem lusterka, klamki, podwozie, zmienilem opony( to juz moje 5 podejscie, wiec chyba takie opony juz pozostana - zmeczony jestem tymi oponami :D. Dodalem teksture na sidewalla, ale tu jeszcze bede pracowal nad lepszym efektem.I jeszcze co do opony to osobno zrobilem bieznik i opone , po prostu tak mi wygodniej.

 

HUsksxc.jpg

 

sUNmhq0.jpg

 

YepXUoG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że już wiesz jak zachowuje się siatka i jako tako ją kontrolujesz, postęp w porównaniu do tego co było na początku jest widoczny. Ale oczywiście dalej musisz popracować nad krzywiznami tej siatki. Felga z daleka wygląda dobrze, ale z bardzo daleka :) Ja widzę nierówną siatkę, szczególnie przy otworach na śruby. Wygląda mi to na zbyt wcześnie nałożone chamfery na ostre krawędzie. Podstawą jest (sam się o tym przekonałem na własnej skórze) IDEALNIE równa siatka na samym początku, złapanie poprawnych proporcji i geometrii. Wspomagaj się prostymi bryłami, bo one mają własnie idealna geometrię. Ważne jest też by siatka miała równo rozłożone krawędzie i vertexy, chodzi o to, żeby było między nimi możliwie takie same odległości, jeżeli będą inne to powstaną uwypuklenia, co jest właśnie widoczne na feldze.

 

Model bmw jest niezły na początek, z czasem będzie lepiej. Jedyna moja uwaga to staraj się zrozumieć jak działają różne elementy, po co są stworzone. Co to jest wywiew w masce, dlaczego jest tu, jak jest zbudowany, jak działa. To przeniesie Twoje modelowanie na nowy poziom. Bez zrozumienia co się robi, nic się nie zrobi :) I jeszcze polecam od czasu do czasu wziąć karteczkę z ółówkiem i poszkicować coś z natury, pomoże Ci to zapanować nad proporcjami. Tyle ode mnie, ciśnij dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca wypowiedz :). Co do tych krzywizn kolo otworow na sruby to fakt troche zrabalem sprawe,a to dlatego ze chyba za duzo segmentow dalem na cylindra - 100, bo 5 srub razy 20 ramion. a powinienem dac 50 segmentow, ale bede wiedzial na przyszlosc ze za gesto polecialem. Co do pozostalych rad oczywiscie sie zastosuje. Jeszcze raz dzieki ! :)

 

@Update:

Pobawilem sie materialami opony:

 

0GmCEL6.jpg

Edytowane przez Akierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz ze te otwory są krzywe? Do tego zostawiasz ngony.Środkowy otwor mozęsz zorbic na samy końcu opierając się o cylinder. Te małe także. ja bym zaczął tą felge od początku zaczynajac od cylindrów. 5 cylindrów.musisz, Wychodzisz z 8 kątów. Potem robisz ramiaona ale bez tych kwadratowych wycięć je dodasz po 1 smoothie by miec wiecej podziałów pod otwory na śroby dzieki temu beda bardziej okrągłe. Chodzi głownei o te wycięcia ktore idą do otworów pod śruby. Jak już zrobisz ramiona to robisz pierscien zewnetrzny tyle podziałow cylindrze aż mniej więcej spasuje się z ramionami. Musisz myslec co bedzie ci latwiej zrobi. Od ktorego ksztaltu zaczac. Co spowoduje ze otwor nie bedize sie wykrecac. Czasem trzeba zrobic gesciej ale dzielic model na etapy potem łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akierek, chodzi o to, że te otwory są powykrzywiane w chińskie 8, każdy w inną stronę - innymi słowy te ośmiokąty powinny być foremne, a u Ciebie każdy bok ma inną długość, domyślam się, że robiłeś je na oko zamiast wrzucić jakiś miły cylinder ;) ogólnie samochód coraz lepiej się prezentuje i propsuję za wytrwałość, ale felgę chyba rzeczywiście lepiej będzie zrobić od nowa. Może zostaw ją na jakiś czas, zrób jakiś inny element, a za parę dni jak wrócisz do tematu i popatrzysz świeżym okiem to zauważysz o co biega. Spójrz np. na otwór w samym środku. Po dodaniu smootha powinien być idealnie okrągły, a u Ciebie ze względu na nierówne podziały w siatce będzie kanciasty. Z daleka może tego nie będzie widać, ale na zbliżeniach wyjdzie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felge da sie jeszcze poprawic - na Twoim miejscu bym wstawil dwa cylindry foremne (z prymitywow) w miejsce otworow i po dociagla vertexy do tych cylindrow aby byly jak najblizej, a potem poprawil reszte siatki. Chociaz jak to sie zle zrobi to caly model bedzie do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności