Skocz do zawartości

Koncepty i ilustracje 3D - Michael Michera


5lim

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem od rysunku i malarstwa, ale nie potrafię sobie odmówić działań w 3D, dlatego zakładam osobną teczkę na prace które powstały z pomocą dodatkowego wymiaru ;)

Edytowane przez 5lim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Grafika koncepcyjna. Postanowiłem wykreować bestię. Zawsze chciałem stworzyć coś na wzór "Pełzającej Śmierci" Zdzisława Beksińskiego i być może udało mi się coś z jego wizji przemycić do siebie, ale przede wszystkim inspirowałem się zwierzętami oraz swoją wiedzą na temat zoologii i paleontologii a następnie dodałem do tego moją wyobraźnię. Zanim praca nabrała kształtów, przejrzałem dziesiątki jeżeli nie setki zdjęć psów, koni, byków, hien, dinozaurów, gadów oraz owadów. Podczas pracy pomagałem sobie zerkając w książki na temat anatomii zwierząt.

 

Generalnie chodziło o to, żeby przedstawić stworzenie żyjące w górach. Padlinożerca, ale zdolny do polowania. Coś czego nie chciałoby się spotkać nocą w lesie.

 

Materiały: ołówki, photoshop, zbrush, keyshot. Tylko dwa rendery zostały stworzone za pomocą ostatniego z wymienionych.

 

4b3m55aakuk917fzg.jpg?size_id=b

 

 

Więcej prac dla tego projektu można zobaczyć w mojej teczce 2D.

Edytowane przez 5lim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na warsztat stary render, który był generalnie jednym passem wyciągniętym prosto z Zbrusha,

Można go zobaczyć tutaj.

 

Tym razem za pomocą Keyshota wyrenderowałem więcej materiału którym mogłem manipulować później w Photshopie.

Ponadto pozwoliłem sobie na używanie pędzla w Photoshopie, czego w poprzedniej wersji praktycznie nie było (z wyjątkiem efektu dymu).

Osiągnąłem taki efekt:

 

michael-michera-jungle-droid-02.jpg?1463425044

 

Nie uważam, że jest to dzieło perfekcyjne i skończone ale trzymałem się zasady "Done is better than perfect" bo mogłbym to szlifować w nieskończoność.

 

Jest jeszcze alternatywna wersja i wygląda tak:

 

michael-michera-jungle-droid-03.jpg?1463424226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki! Co do tej bestii - dzisiaj zrobiłbym ją nieco inaczej, chociaż te kończyny są takie a nie inne specjalnie! Miałem taki zamysł, żeby to zwierzę mogło poruszać się nieco niezdarnie chociaż pewnie. Creepy, jak stare animacje poklatkowe w horrorach albo jeszcze starszych filmach o dinozaurach.

Mimo tego spotkałem się już z opinią że te kończyny są przesadzoe. Robiłem ten model z książką o anatomii zwierząt na drugim monitorze i zdjęciami referencyjnymi ale przyznam że poleciałem trochę eksperymentalnie.

 

Jeżeli chodzi o kreatury to niedawno stworzyłem coś takiego, przy czym jest to "suchy" model wyciągnięty z ZBrusha i podmalowany w Photoshopie, więc np. elementy sierści są zrobione pędzlem.

michael-michera-creature-202.jpg?1463505487

 

Myślę jednak, że tutaj jest już nieco straszniej! ;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Przy okazji - zrobiłem ostatnie podejście do mojego starego droida.

 

 

michael-michera-art-tst-ii.jpg?1463877549

Edytowane przez 5lim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwowawł - spoko prace.

 

Dzięki Michalo! Postaram się nie zawieść ;)

 

Bardzo fajna ta ostatnia praca. Kojarzy mi się troche z Matrixem :) Model/tekstury/render tak jak wcześniej zbrush/photoshop/keyshot? Pozdrawiam!

 

Przyznaję się do tej inspiracji Matrixem. ;) Właściwie to był cudzy pomysł żeby zrobić czaszkę a później dostałem dyrektywę żeby stworzyć połączenie z rodzajem ośmiornicy, była sugestia inspirowania się sentinelem z filmu. Wyszło jak na powyzszym obrazku ;)

ZBrush > Keyshot > Photoshop, zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności