Skocz do zawartości

DreamWorks|PDI zamknięty


Rekomendowane odpowiedzi

Studio z SF zostało nieodwołanie zamknięte.

Produkcje na kolejne lata zostały wstrzymane albo cofnięte do fazy rozwojowej. Tylko niektóre projekty są kontynuowane (np. Kung Fu Panda 2016, Trolls (2016) ale będą zakończone u podwykonawców. Zamknięcie studia będzie wykonane w trybie natychmiastowym.

 

http://www.cartoonbrew.com/business/breaking-dreamworks-animation-will-shut-down-pdidreamworks-studio-over-500-jobs-will-be-eliminated-108161.html

Edytowane przez Artur Paprocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale ale główna siedziba w południowej Kaliforni nadal działa i ludzie dostaną oferty przeniesienia. Redukują, bo w ostatnich latach faktycznie ostatnie 3 filmy dość średnie i prYniosły straty, ale całego studia nie zamykają. To studio w północnej Kaliforni było odpowiedzialne za Smoka, więc szkoda go, ale to nie była główna siedziba. Nadal planują wypuszczać 2 zamiast 3 filmów rocznie z czego jeden orginalny a jeden znanej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj jeśli to prawda to jest jakieś światełko w tunelu. Mi się strasznie podobał styl w jakim tworzyli te animacje. Realizm do maksimum dociągnięty na tyle by zachować ducha kreskówki. Ja w przypływie emocji zrozumiałem, że cały Dreamworks upadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo robili fajne produkcje. Patrząc szerzej poza branżę, to coś w tym jest, że od paru lat kończy się pewna era komputerowa. Mocne firmy, które zaczynały działać w latach 80-tych idą z dymem albo przejmują je monopoliści. W LOOK Effects też niedawno przedobrzyli przy produkcji Noah (2014) i musieli się zwijać z interesem, w końcu ekipę wchłonął MassMarket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale przeczytałem i nie rozumiem ...

 

Czy PDI Dreamworks to to samo Dreamworks które stworzyło How To Train Your Dragon, Kung Fu Pandę ?

 

"Tylko niektóre projekty są kontynuowane (np. Kung Fu Panda (2016), Trolls (2016)). Mają jednak zostać zakończone u podwykonawców." - Czyli ... to będzie koniec takich serii jak wymienione wyżej KFP i HTTYD ?!

 

Jakim cudem się to stało ? Może Pingwiny nie odniosły jakiegoś miażdżącego sukcesu ale przecież i KFP i HTTYD były przeolbrzymimi hitami, również finansowymi ??

 

Czy to jest potwierdzona informacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale przeczytałem i nie rozumiem ...

 

Chyba nie śledzisz wydarzeń w branży z ostatnich 2 lat? :) Takie czasy, restrukturyzacje, niskie narzuty i ulgi podatkowe w Kanadzie oraz Mandżurii.

Jeśli chodzi o firmę, to analogią do Dreamworks i PDI jest Disney i Pixar. I Pixar pewnie skończy podobnie. Stefana nima, a Edzio już się nachapał (dom obił sidingiem dla niepoznaki).

A jakim cudem? Takim, że liczy się bieżąca sytuacja finansowa, a nie historyczny dorobek. Nie ma co płakać, to jest biznes. Na tym świecie długo może przetrwać tylko firma sprzedająca słodzoną kolorową wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności