Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Arrinera wnętrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dość długim czasie mogę zaprezentować prototypowe wnętrze Arrinery.

 

Model wnętrza tworzyłem na bieżąco w siedzibie firmy. Razem z głównym projektantem wielokrotnie testowaliśmy różne rozwiązania stylistyczne. Do dyspozycji miałem wnętrze z gliny skali 1:1 w którym wielokrotnie siedzieliśmy długie minuty. Cały proces był wspierany przez inżynierów którzy udostępniali nowe projekty ramy oraz rozmieszczenie innych podzespołów które w wielu miejscach warunkowały ułożenie elementów wnętrza. Po długim procesie budowy wnętrza w 3d, mogłem w końcu je dopieścić i oteksturować. Efekt prac poniżej.

 

Q07wkLq.jpg

 

VUxlRO0.jpg

 

jOHeriw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wizki spoko, choć materiały mogły by być lepsze."Puste" lusterko bez żadnego odbicia tyłu auta psuje odbiór wraz z tą okropną flarą... Środek też nie ujmuje stylizacją (ale to już wina projektantów) jest strasznie sterylnie.. jak w volkswagenach. Z zaciekawieniem przyglądam się kolejnym informacjom o tym aucie więc kibicuje by cały projekt zakończył się komercyjnym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rendery i dobry modeling, chociaż sam design wnętrza, mimo, że nie jest zły, to jednak nie porywa, trochę monotonny, zwłaszcza w tak ciemnej kolorystyce. Możesz napisać ile czasu zajmuje taki projekt? Mam na myśli okres szkiców i konceptów, wstępne przenoszenie do 3d, zmiany, poprawki, przygotowanie modelu do renderów, ciekaw jestem bardzo czy to kwestia kilku miesięcy czy może roku albo i więcej.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.Jest szansa na jakieś nowe logo Arrinery czy to z kratką "transparency" w tle to wersja ostateczna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Wydro zgadzam sie materialy moglyby byc lepsze ale nie bylo na to niestety czasu. a pozniej nie chcialo mi sie juz poprawiac, bardziej chodzilo mi o pokazanie wnetrza arrinery od tak do wgladu niz celowanie w wysokie oceny. lusterka, hmm tam tylko studio jest wiec za bardzo nie bylo co sie odbijac.

 

Loozack niestety ale nie moge pokazywac nowego logo nie jest jeszcze na tym etapie :) co do wnetrza, bedzie duzo konfiguracji kolorystczynych rowniez jasnych, wiec wtedy moze bedzie mniej monotonnie. Co do samego powstawania wnetrza i czasu to nie jest taka prosta odpowiedz. bo niestety to nie jest znana marka z 100 projektanow i inżynierów. Jest jeden projektant ktory musi wszystko ogarniac i ma tez inne obowiazki poza projektowaniem wiec wszystko idzie wolniej. ale od szkicow do tego co pokazalem to spokojnie ponad rok. najpierw oczywiscie szkice, potem bryla wnetrza w malej skali i na niej poprawki. potem powstalo wnetrze z gliny 1:1 i na nim trwaly dalsze prace. nastepnie wnetrze bylo zeskanowane do 3d. Wtedy ja zbudowalem prosta siatke na bazie skanu i wtedy zaczely sie prawdziwe poprawki, dopasowywanie plaszczyzn i wymiarow do ramy i innych podzespolow, ciagle chodzenie do modelu glinianego i porownywanie oraz tlumaczenie co mozna zmiec. Czy podlokietnik ok czy siega sie do guzikow czy kierownica nie zaslania zegarow itd. Po tym wszystkim dodanie detalu i zageszczenie siatki ( i tak kilka razy bo jednak pozniej wychodzily pewne sprawy i trzeba bylo zmieniac). materialy i render to tak naprawe ulamek pracy przy tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności