Skocz do zawartości

złegoczłowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Okurcza, przepraszam nikodemie, ze odpisuje po tak dlugim czasie! Te odrzucone to raczej bazgrol liniami sylwetki, ale moge poszukac jak Cie to interesuje. :]

 

Cos mniej czasu ostatnio na cwiczenia, swoje prace...

 

Studium Zorna

CW8PUB3.jpg

 

Jakies thumbnaile interiorow

T04efR6.jpg

 

I dwa dzisiejsze "speedy"

7jDIUlF.jpg

 

AnQFGb6.jpg

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem wszystkich stron tego wątku, ale z prac, które widziałem moge stwierdzić, że jesteś doskonałym artystą. Dla takich ludzi zakładam powstało to forum :D. Doczytałem sie w informacjach, że jesteś w połowie samoukiem. Ciężko uwierzyć serio bo niektóre szkice prawie jak u dojrzałych rysowników z wieloletnim stażem :). Keep doing!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za mile slowa! Tak korzystajac z okazji, napomkne tylko, ze od prawie miesiaca pracuje w biurze zajmujacymi sie grami! Przypominajac sobie swoj strart z powaznym rysowaniem i digitalem, a bylo to juz jakies 10-11 miesiecy temu, gdy robilem pierwsze studium masterow/anatomi w zyciu, jednoczesnie robiac dyplom inzynierski, troche jestem w szoku jak to sie potoczylo! Wlasnie odkopalem swoja pierwsza probe na tablecie, idac w 100% z tutorialem, stworzylem Kirbiego, alez bylem wtedy dumny z wyniku... I coz, mam nadzieje, ze kolejne 10 miesiecy bedzie tak samo owocne! :]

 

kxOFz4l.jpg

 

I dzisiejszy portrait study.

 

QEUhuFB.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony że dopiero teraz, bo od początku teczki ostro ciśniesz , WIELKIE GRATY :D

Sam szukałeś roboty czy robota znalazła ciebie? robisz koncept arty postaci/lokacji czy bardziej ilustracje?

 

 

"Przypominajac sobie swoj strart z powaznym rysowaniem i digitalem, a bylo to juz jakies 10-11 miesiecy temu"

Ja zacząłem od stycznia 2014 roku i wciąż mam nadzieje że mi się uda za rok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dzieki! Sam, poniekad zmuszony na sile (!), wyslalem portfolio w trzy miejsca, z zapytaniem o mozliwosc podjecia praktyk. W sumie od postaci, assetow po lokacje, wiec jest ciekawie, a i brak skupiania sie tylko na jednej rzeczy podczas mej krotkiej podrozy chyba wyszedl na plus! Sodigital w Krakowie, super ludzie, i ciekawe problemy do rozwiazywania, przynajmniej dla takiego laika w branzy jak ja. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um czy te futrzaste paleczki e coli to mial byc snieg? :P

 

Ogolnie jako grafika wykonana w pewnej konwencji niech bedzie (kojarzy mi sie z takimi obrazkami ulozonymi z kolorowego piasku zamknietego w ramce) - ale kolo studium to to nawet nie stalo :P

 

Generalnie lubie twoja teczke dlatego nie rozumiem co sie stalo - ostre krawedzie z dupy, dziury czerni, wszedzie takie samo nasycenie przez co obraz staje sie plaski i do tego masa efekciarskich brushy, co wszystko razem daje efekt kiczowatego obrazka z bazaru :P I mean - jeszcze 4 miesiace temu malowales znacznie lepiej, przynajmniej jesli chodzi o studium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, takie jakies formacje sniegu! Hm, pod wzgledem nasycenia i kolorow to chyba blisko zdjecia jest! Moze zle dobieram zdjecie do studium, a moze zapomnialem o co w tym tak naprawde chodzi... Nie wiem jak samopoczucie moze miec wplyw na moje wypociny, ale ostatnio mam niemale problemy ze zdrowiem. Nie zebym sie usprawiedliwial, dzieki za mocne slowo, moze otrzezwieje i otrzasne sie z tego "kolorowego piasku". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie do studium najlepiej dobierac w zaleznosci od tego, co chcesz osiagnac. Imo hierarchia jest taka:

 

- dla studiowania natury najlepiej (w kolejnosci): na zywo (ustawic martwa, widok z okna etc.), wlasne zdjecia, niewyfotoszopowane zdjecia innych

 

- dla studiowania efektow i podkrecania klimatu/narracji: klatki filmowe z najmniejsza iloscia cg (czyli tam gdzie masz zywych aktorow i prawdziwe swiatlo)

 

- jesli chcesz przestudiowac jakas konwencje, bo musisz w niej zrobic prace np. hdr hopy albo wyfotoszopowane elfki to wtedy spoko, mozna robic studium takiej fotki z pelna swiadomoscia, ze to konwencja

 

Branie podkreconej nasyceniowo, kolorystycznie i pod kazdym innym wzgledem fotki, by studiowac nature jest fatalnym pomyslem :P Wez poprawke na to, ze fotografowie czesto celowo wyplaszczaja fotke podkrecajac ja na maksa i to sie broni, bo to jest fotografia - cos co bardzo dobrze oddaje realizm tak, ze nasz mozg czyta przestrzen nawet po wyplaszczeniu. Jesli chcialbys osiagnac podobny efekt pedzlem musialbys przytulic fotorealizm a i tak nie byloby to to samo. Wiec lepiej jednak pamietac o nasyceniu i temperaturze i im bardziej syntetycznie malujesz, tym wieksze znaczenie maja te rzeczy.

 

No ale jak ci piaskowe obrazki pomagaja w chorobie to tez dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróciłeś w wielkim stylu. Pami jest bardzo elegancko namalowana. O wiele lepiej wypadła niż Amidala.

 

Mam taką prośbę. Jeśli mogę. Nie masz może większej ilości studiów anatomi człowieka? Takich jak studium nosa, uszu, ust itd. z pierwszego posta? A jakbyś miał to czy nie dałbyś rady zamieścić dodatkowych. Bardzo inspirujące one były. :).

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróciłeś w wielkim stylu. Pami jest bardzo elegancko namalowana. O wiele lepiej wypadła niż Amidala.

 

Mam taką prośbę. Jeśli mogę. Nie masz może większej ilości studiów anatomi człowieka? Takich jak studium nosa, uszu, ust itd. z pierwszego posta? A jakbyś miał to czy nie dałbyś rady zamieścić dodatkowych. Bardzo inspirujące one były. :).

 

Czesc! Anatomii czlowieka mam sporo, jednakze takich studiow pojedynczych czesci ciala, raczej niewiele. Z kolei dla mnie inspiracja do podjecia takich studiow w tamtym czasie byly filmy Proko, na youtube, gdzie analizuje indywidualnie usta, uszy itp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wstępniaka "dowciapnego" Proko i nawet się zaśmiałem w trakcie sceny z "opadającymi" mięśniami. He, he, :[.

 

Ok. Tak na poważnie- wielkie dzieki za namiary na kanał. Na pewno się przyda. Szkoda że jest podzielone na dwie części- darmocha i premium. Prawdziwa zabawa podejrzewam że zacznie się dopiero przy wykupie płatnego kanału. No ale cóż... Za darmochę to pewnie nie znajdzie się takiego w pełni profesjonalnego, kompleksowego tutorialu. Na pewno mimo wszystko warto przerobić tą darmową część. Mnie też to może zainspiruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za powyzsze komentarze! :)

 

Kilka wybranych rzeczy dajacych poglad co sobie tam dlubie ostatnimi czasy...

 

Wciaz nieprzerwanie kontynuuje tradycje rysowania w kawiarnii co niedziele, trzy z wielu portrecikow.

 

4o5BP5x.jpg

 

3N8PNA1.jpg

 

F8UU92P.jpg

 

Takze tradycja uczestniczenia w aktach wciaz zywa, robione na 50x70, w czasie 2-2,5h.

 

C7VWpGz.jpg

 

IWvMrFl.jpg

 

Studia mistrzow w szkicowniku

 

8crdxBi.jpg

 

I na kompie!

 

Ywo71Ky.jpg

 

I zdjec przypadkowych

 

5tTn8Px.jpg

 

I na koniec cos od siebie, szkic oraz malunek!

 

vZsVMZ5.jpg

 

C0AlrQV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej afrykanka się podoba. Ogólnie wszystkie prace na odbycie. :). Znaczy się super dobre.

 

Patrzeć na twój progress to jak podziwiać rozwijające się z roku na rok dziecko.

 

W pytę i front!

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mega pracę :D szczególnie podoba mi się ta różnorodność kolorów ma ostatniej ilustracji z kupcem, one nadają ten świetny malarski klimat pracy. Szkoda tylko, że wielbłąd nie jest bardziej bokiem żeby można popodziwiać ten cały koncept jego ładunku.

Co do tych tradycyjnych mediów, jestem ciekaw tych portretów, to są losowi ludzie, znajomi? Strasznie fajny pomysł na spędzanie niedziel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności