× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Rico

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dzięki, zgadzam się.

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Szkic z wyobraźni. Stacja kupców kosmicznych Saratoga. W środku znajduje się baza przeładunkowa, hotele, bary i kasyna. Powierzchnia stacji porównywalna jest do powierzchni małego miasteczka.

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Siemka Rico!
    Bardzo podoba mi się design tego ostatniego potworka, czuć ciężar ;)!
    Ania w poście #20 już zwracała uwagę na wysokie nasycenie barw, niestety w ostatnim arcie masz ten sam problem ;(. Ogółem cała praca strasznie się zlewa, bardzo ciężko odróżnić postać od tła, dodałeś strasznie dużo zbędnych particli, które powodują, że widz się gubi, nie wie gdzie patrzeć. Jak zmrużysz oczy to wzrok idzie w kierunku lufy, gdzie jest największy kontrast, a powinien iść w kierunku twarzy "żołnierza".
    Dobrym trickiem jest sprawdzanie walorów, w PS zrób sobie warstwę u samej góry, wypełnij ją czarnym kolorem i daj blending mode na "saturation" i od czasu do czasu włączaj i sprawdzaj czy wszystko gra :).

Zrobiłem szybki over aby przybliżyć o co dokładnie mi chodzi.

BW:

Kolor:

hi res

Aha i dodatkowo zmieniłem kolor oczu aby bardziej kontrastował z tłem i ściągał wzrok na twarz.

pozdrawiam!

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Ci bardzo za komentarz bo niestety to rzadkość, a każdy jest na wagę złota. Z tym nasyceniem barw to jest tak że chyba jest to wynik
    prac z przeszłości gdzie robiłem je nazbyt blade i tak z jednej skrajności w skrajność. Ciężko wyczuć mi mój monitor, a raczej dwa które stoją koło
    siebie. Jeśli chodzi o górną czarną warstwę to czasami ją stosuje. Generalnie masz rację, tylko kurcze jak pokazać ogień wokół który sam w sobie jest jaskrawy ? Pozdrawiam

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

A ja się z Sebelem zgodzę i nie zgodzę w pewnych kwestiach:D Z tym zlewaniem jasna sprawa - jak wszystko jest tak samo nasycone i ma podobny walor to ciężko się to czyta. Z focal pointem też racja- tym ogniem odciągasz wzrok od ważnych innych elementów które chcesz pokazać. Natomiast w tym over paincie moim zdaniem Sebel zrobił dokładnie to co ty tylko odwrócił proporcje:D Jest on lepszy i lepiej ma rozłożone te focal pointy ale nadal wygląda sztucznie. Moim zdaniem wrzucenie wszystkiego w cień po czym dodanie rim lighta i światła z tyłu wygląda dziwnie po prostu. Problemem w tej pracy jest to, że absolutnie każdy materiał jest tak samo wyrenderowany- metal, skóra, jakiś materiał na rękawie a nawet ogień są namalowane tak samo. Przez to nie ma na czym zaczepić wzroku i wszystko wygląda jak z plasteliny. Co do pokazania ognia i generalnie kontrastów to właśnie tak trzeba podejść do tematu- coś będzie się wydawać jasne bo obok dasz ciemne elementy i odwrotnie. To samo tyczy się tekstur, krawędzi, koloru itd. Pole do manewru jest spore i spróbuj w następnej pracy to wykorzystać. Zobacz jak do tematu podchodzą wymiatacze i wyciągaj wnioski. Pozdro i powodzenia.

Dla przykładu praca j.jonesa w podobnym klimacie- zobacz jak rozróżnia materiał - widać, że metal to metal, ten wizjer to jakieś szkło, rękawiczka skóra itd. No i pokazał odbicie ognia bez nadmiernego użycia bardzo jasnych kolorów.
    teczka
    blog
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Próbuje

Çaydanlık
    Srebrna Galeria 3D Award 3D Award
    Awatar Ania
    Podziękowania

Domyślnie

w przykładzie j.jonesa post wyżej, tło jest jasne, a postać ciemna. Tło jest w chłodnych kolorach, postać (oprócz kilku odbłysków) w ciepłych. Można zmrużyć oczy albo zeskalować obrazek do wielkości thumbnaila, i nic się nie zlewa, dalej można rozpoznać postać.
    U ciebie dół jest pomarańczowy, góra koloru morza, zarówno na postaci jak i na tle. Ta sama jasność, identyczny odcień. Zlewa się, brakuje kontrastu między pierwszym a drugim planem. Zeskaluj obrazek do miniaturki, zmruż oczy, zobaczysz o co mi chodzi.
    Możesz próbować (mocno!) przyciemnić tło i rozjaśnić postać (lub na odwrót), równocześnie skupić ciepłe barwy na pierwszym planie a zimne na drugim (lub na odwrót, ważne żeby nie było to samo).
    Za to zrezygnowałabym z takiego mocnego podziału kolorystycznego między dołem a górą obrazka. Można, ale subtelniej (jeśli tło jest zimne, to na postaci spokojnie może być lekki chłodny rimlight albo refleksy od tej strony - ale cały korpus z głową byłby głównie oświetlony przez ten ogień na planie pierwszym).

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar Rico
    Podziękowania

Domyślnie

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów