Skocz do zawartości

Naleśniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałem podzielić się z Wami ostatnim projektem osobistym. Naleśniki zrobione techniką fotogrametrii w darmowym, ale nawet dającym radę sofcie visualSFM, meshLab do triangulacji wyników, mudbox do retopo i podpimpowania tekstur. Reszta standardowo zrobiona w 3dsmax'ie + vray i photoshop/lightroom do obróbki.

 

C&C mile widziane!:)

 

pancake.jpg

 

 

pancake_clay.jpg

 

[ATTACH=CONFIG]98332[/ATTACH]

 

Pozdrawiam,

Artur Tamioła.

arturtamiola.com

Edytowane przez arczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Technicznie fajnie zrobione. Tylko coś ta kompozycja jest trochę "nieteges". Talerz dochodzi do krawędzi, a z drugiej strony jest obcięty. Tak się raczej nie kadruje.

 

Ps. Do tyłu z tymi nowinkami jestem- to było skanowane wstępnie? Bryła i kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za komentarze!:)

 

Widelec faktycznie za cienki, a na shader malin już plasti mi zwracał uwagę, ale mi się nawet podoba i już go nie zmieniałem:)

 

Technicznie fajnie zrobione. Tylko coś ta kompozycja jest trochę "nieteges". Talerz dochodzi do krawędzi, a z drugiej strony jest obcięty. Tak się raczej nie kadruje.

 

Ps. Do tyłu z tymi nowinkami jestem- to było skanowane wstępnie? Bryła i kolory?

 

 

Odnośnie fotografii jedzenia to przed projektem robiłem mały research i z takim kadrowaniem spotkałem się wiele razy, ale dzięki za uwagę.

 

Same naleśniki ofotografowałem dookoła i visualSFM już sobie poradził z resztą. Następnie trzeba było domodelować dolną część naleśników, zunwrapować i podmalować. Poniżej kilka fotek:

 

u0_neu_d4_37f78befcfb34eb38eb50251b7542737_pimgp.png

u0_cus_d2_f48cfbdc29f94de08128258e52d37586_pimgp.png

u0_neu_d3_d7615b45a33f4989b7a95b184dc6b0e6_pimgp.png

 

 

Pozdrawiam,

Artur Tamioła.

arturtamiola.com

Edytowane przez arczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze mam pewne watpliwosci co do kompozycji, mianowicie do momentu gdzie talerz u dolu obrazka styka sie z jego krawedzia. Te tzw "styczne" (visual tangents) raczej nie sa kompozycyjnie zalecane.

 

Co do reszty... Tylko przyklasnac! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fotografowałeś każdego naleśnika osobno, tak?

 

Zgadza się- 5 różnych naleśników, reszta to duplikaty:) akurat były idealne warunki, w pełni zachmurzone niebo, aczkolwiek ludzie na parkingu patrzyli się jak na idiotę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności